Wielkanoc 2017

 

16.04.2017 r.

 

 1. Życzenia Ks. Biskupów.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.

 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę.

 4. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ofiara zbierana na tacę będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 5. U ministrantów jest do nabycia świąteczna prasa religijna. Warto sięgnąć do niej – zawiera wiele artykułów religijnych, jak również porusza bieżące tematy społeczno-polityczne z punktu człowieka wierzącego. Zachęcamy do czytania.

 6. Serdeczne „Bóg zapłać” składam wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia i Rezurekcji.

A więc:

 • Robertowi za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego

 • Parafianom, którzy wykonali przedświąteczne i wczorajsze sprzątanie kościoła oraz złożyli ofiarę

 • wszystkim, którzy uczestniczyli w czuwaniach i adoracjach – Siostrom i Braciom z Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej za poprowadzenie Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.

 • członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za trzymanie straży honorowej przy Grobie Pańskim oraz za dzisiejszą asystę w czasie Rezurekcji

 • Liturgicznej Służbie Ołtarza – lektorom i ministrantom za oprawę liturgii Triduum Paschalnego, Magdalenie Juruś oraz Janowi Fejklowiczowi za śpiewy w czasie Triduum

 • Panu Kościelnemu i jego małżonce, Tomaszowi Lenardowi, Panu Organiście za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz Kamilowi Bochenkowi za serwis fotograficzny

 • wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu, aby jak najpiękniej i jak najgodniej uczcić Chrystusa w tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania

Wszystkim za wszystko niech Jezus Zmartwychwstały hojnie wynagrodzi swoją łaską.

 

 1. Na koniec dorocznym zwyczajem wszystkim Gościom przybyłym na święta i wszystkim Parafianom składam serdeczne życzenia:

 

„Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Obleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech każda i każdy z Was doświadcza i przyjmuje tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi bliskimi. Czasy, w których żyjemy domagają się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Idźmy i głośmy tę Miłość w naszych rodzinach, miejscach pracy i odpoczynku i w całej naszej wspólnocie parafialnej. Drogim Parafianom i naszym Gościom życzę radosnych i szczęśliwych Świąt: Szczęść Boże!

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)