Niedziela VI Zwykła - 2019

17.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. wieczorem o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 4. W piątek – 22 lutego – z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła modlimy się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.
 5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 6. W środę po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, w piątek o godz. 18.00 – spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 279, 277, 276, 275 i 274.
 8. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła rodzinom z numerów: 6, 12, 53, 106, 109, 136, 139, 170, 173, 178, 179, 223, 226, 227, 242, 246, 254, 322, 357, 360, 391, 414, 427, 438, 445, 467, 485, 486, 491, 501 i 504.
 9. Ciekawe tematy religijne i społeczne omawia prasa religijna. Przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” – o kulisach Okrągłego Stołu oraz o zasługach Jana Olszewskiego dla wolnej Polski, „Niedziela” – o sztuce bycia razem, czyli co ma junior do seniora? oraz o zasługach Stanisława Moniuszki dla polskiej kultury. Bardzo ciekawie o spowiedzi w pytaniach o odpowiedziach pisze dzisiejsze „Źródło” – a jeszcze ciekawsze jest to co można się dowiedzieć o zdrowotnych wartościach żeń-szenia. Są także inne ciekawe artykuły a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 10. Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Binarowej informuje,  że od 1 marca  2019 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkola i I klasy na rok szkolny 2019/2020. Zapisy do przedszkola będą trwać od 1 do 29 marca, natomiast do I klasy od 1 do 18 marca. Karty zgłoszeniowe dziecka do przedszkola i I klasy będzie można pobierać w przedszkolu lub na stronie internetowej szkoły. Dodatkowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać w sekretariacie szkolnym lub w przedszkolu. Przedszkole serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 lat.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Krupczaka z Nadola Południe. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 12. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim Jubilatom i Solenizantom.
 13. Robert we współpracy z Biurem Podróży Orlando Travel organizuje zagraniczną pielgrzymkę parafialną do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia w dniach: 31maja – 2 czerwca 2019. Pielgrzymka po terenie Słowacji, Węgier i Austrii będzie okazją do odwiedzenia wielu pięknych miejsc w tym kościołów, bazylik i katedr w których będzie można pomodlić się i uczestniczyć we Mszy świętej. Z innych, ciekawszych atrakcji warto wymienić wieczorny rejs po Dunaju w Budapeszcie w także rejs statkiem z Bratysławy do Wiednia. Biuro podróży zapewnia przejazd komfortowym autokarem wyposażonym m.in. w barek, WC, multimedia oraz opiekę doświadczonego pilota. Koszt pielgrzymki wynosi: 750 zł i 60 EURO i obejmuje przejazd autokarem, rejs statkiem po Dunaju oraz z Bratysławy do Wiednia, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłacenie przewodników lokalnych, słuchawek, 2 noclegi w hotelach z pokojami 2 lub 3 osobowymi z łazienkami, wyżywienie – 2 śniadania i 2 obiadokolacje, a także pełne ubezpieczenie. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia w cenie 35 zł, w celu zwrócenia kosztów wyjazdu w przypadku rezygnacji z pielgrzymki z powodu wypadku losowego. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę – program jest bardzo interesujący, a cena jak na wiele atrakcji w miarę przystępna. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 200 zł, reszta kwoty płatna do Wielkanocy. Walutę EURO zabieramy ze sobą. Można także od razu opłacić całość pielgrzymki. Przy zapisie podajemy PESEL, numer dowodu osobistego i numer kontaktowy. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii a także w zakrystii i u ks. Roberta.
 14. Sołtys Binarowej ogłasza, że także dzisiaj – po Sumie – w Domu Strażaka, będzie można odebrać nakazy podatkowe na rok 2019. Sołtys serdecznie zaprasza.
 15. Gdy z nadzieją otwieramy nasze serca na łaskę Ducha Świętego, możemy być pewni, że owocem będzie rozeznanie drogi, która prowadzi do szczęścia. Niech błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy, umocni nas na drodze wiary, nadziei i miłości. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)