Niedziela XIII Zwykła - 2019

Ogłoszenia Parafialne - 30.06.2019 r.

  

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W liturgii tego tygodnia w środę przypada dzień św. Tomasza Apostoła a w sobotę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 4. Msza św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Msza św. wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
 6. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. W czasie wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie małżonkom Jubilatom: Halinie i Władysławowi Bochnia za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła parafialnego.
 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 120, 459, 454, 121 i 122.
 10. W prasie religijnej jest dziś wiele ciekawych artykułów, np. w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak stosować antybiotyki aby pomagały w zwalczaniu chorób a nie szkodziły, w „Niedzieli” o tym, jak bardzo współczesnemu zabieganemu człowiekowi potrzebny jest odpoczynek dla dobra jego duszy oraz o śp. ks. Michale Łos, który w krytycznym stanie zdrowia przyjął święcenia i był księdzem tylko 24 dni a „Źródło” pisze o narastającej fali ataków na Kościół i profanacji świętości, zaciekawi także artykuł zdrowotny o naturalnych sposobach obrony przed kleszczami i zagrożeniem boreliozą. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania a dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa” z cennym dodatkiem.
 11. W czwartek o godz. 17.00 z parkingu przy kościele odjedzie autokar na Mszę św. Odpustową do Tuchowa. Zapisy w zakrystii.
 12. Ruszają zapisy na 42 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę, która odbędzie się jak co roku od 4 do 13 sierpnia. Można się zapisać do grupy bł. Karoliny w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach do 31 lipca. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 21 lipca o godz. 15.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 13. W czasie wakacji odbędzie się kilka ciekawych imprez kulturalno-rozrywkowych. Jedną z nich będzie kolejna edycja „KROMER BIECZ FESTIVAL” odbywająca w kościołach Biecza w dniach od 6 do 11 sierpnia. Jak w roku ubiegłym organizatorzy zaplanowali także jeden koncert w naszym kościele – w niedzielę – 11 sierpnia o godz. 14.00. Artyści wykonają program złożony głównie z sonat Carla Philippa Emanuela Bacha, Carla Friedricha Abla i Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny a informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na ogólnodostępnych plakatach i w Internecie.
 14. Solenizantów i Jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej Parafii i życzymy udanego odpoczynku i wielu miłych wrażeń.
 15. W tym tygodniu powróciły do naszego kościoła po przeprowadzonej konserwacji elementy wyposażenia ruchomego: dwurzędowa ława z nawy oraz krucyfiks ołtarzowy. Prezentują się bardzo pięknie i będą ozdobą naszego kościoła. Odnowione sprzęty zostały dziś poświęcone przez ks. Roberta na Prymarii. Jednocześnie do pracowni konserwatorskiej została przewieziona ława jednorzędowa z nawy oraz barokowy krucyfiks. W tym roku pracom konserwatorskim zostanie także poddana polichromia na ścianie południowej w prezbiterium. Koszt tych prac, czyli ławy, krucyfiksu i polichromii w prezbiterium wynosi prawie 78 tys. zł. Na te prace nasza Parafia otrzymała dofinansowanie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Krakowa, Stowarzyszenia Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO oraz Starostwa Powiatowego w Gorlicach w kwocie prawie 47 tys. zł. Zgodnie z podpisanymi umowami jako udział własny Parafii dopłacimy do tych prac z kasy parafialnej kwotę 31 tys. zł. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność Parafian na rzecz naszego kościoła. Dzięki temu posiadamy na bieżąco konieczne środki finansowe na kontynuowanie prac konserwatorskich w naszym kościele. Składamy także serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom, którzy w tym tygodniu ustawili w naszym kościele rusztowania. Prace wykonali Panowie: Andrzej Rydarowicz, Roman Nigbor, Stanisław Stanula, Stanisław i Paweł Kosiek. Niech Pan Bóg wynagrodzi za zaangażowanie i bardzo solidnie wykonaną pracę na rzecz naszego kościoła – „Bóg zapłać!”.
 16. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas do tego, abyśmy każdego dnia swoim życiem i postępowaniem świadczyli o Jezusie i otwierali się na działanie Ducha Świętego, który jest w nas.

  

Zapamiętaj mnie (90 dni)