Zmarła Maria Bochenek

Zmarła śp. Maria Bochenek, z domu Murza, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 20 sierpnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Jan Falisz

Zmarł śp. Jan Falisz. Pochodził z naszej Parafii – w ostatnim czasie mieszkał w Świętochłowicach ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 27 lipca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Jan Kamiński

Zmarł śp. Jan Kamiński, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w piątek – 19 lipca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Władysław Żelazny

Zmarł śp. Władysław Żelazny, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb będzie w środę – 19 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Gogola

Zmarł śp. Stanisław Gogola, zamieszkały w Rynku. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Józef Lech

Zmarł śp. Józef Lech, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 1 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Julia Sendecka

Zmarła śp. Julia Sendecka, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 27 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Andrzej Lenard

Zmarł śp. Andrzej Lenard. Pochodził z naszej Parafii – z  Pól Szarowicza, w ostatnim czasie mieszkał w Bieczu, na terenie parafii Bożego Ciała ale spocznie na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 21 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ważna informacja w sprawie Cmentarza w Binarowej

Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w Bieczu od 1 marca br. Cmentarzem Komunalnym w Binarowej administruje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.  W związku z tym  Prezes MPGK prosi o przyjęcie następującej informacji: w ramach prowadzonego zarządu Gospodarka Komunalna w Bieczu wykonuje odpłatnie usługi pogrzebowe, czyli kopanie grobów, budowę piwniczek grobowych, asystę przy pogrzebach, czynności porządkowe, czyli pielęgnację zieleni, utrzymanie czystości i konserwację urządzeń cmentarnych oraz czynności administracyjne, czyli nadzór sanitarny i porządkowy, prowadzenie ksiąg cmentarnych oraz udostępnianie infrastruktury cmentarza. MPGK  Sp. z o.o. będzie także dbała o ład i porządek na terenie cmentarza i na traktach komunikacyjnych. Formalności pogrzebowych po ustaleniu daty i godziny pogrzebu z Parafią w Binarowej należy dokonać w Biurze Obsługi Klienta Spółki przy ul. Załawie 5 w Bieczu. Należy przedstawić Akt Zgonu. Spółka wystawi dokument, który należy okazać Grabażowi. Wszelkie szczegółowe informacje, pełny tekst Ogłoszenia oraz telefony kontaktowe dostępne są na tablicy przy kościele w Binarowej, w Biurze Gospodarki Komunalnej w Bieczu oraz  na stronie internetowej: gkbiecz.pl a także na stronie Parafii w Binarowej. Gospodarka Komunalna prowadzi w dalszym ciągu nabór na stanowisko grabarza na Cmentarzu Komunalnym w Binarowej i w Rożnowicach.  Ogłoszenie na ten temat jest na stronie Urzędu Miejskiego w Bieczu. Byłoby to duże ułatwienie, gdyby grabarz był z Binarowej – dlatego osoby, które mogłyby spełniać tę funkcję proszone są o kontakt z Panem Prezesem MPGK w Bieczu. Ogłoszenie w tej sprawie jest cały czas aktualne. Zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych dokonanie opłaty za miejsce pochówku gwarantuje, że grób nie może być użyty do ponownego pochówku przez okres 20 lat a po upływie tego czasu dzierżawę na dalsze użytkowanie grobu będzie można przedłużać. Ze względu na to, że są to początki i być może wynikną jeszcze jakieś sprawy konieczne do uzgodnienia, Gospodarka Komunalna w Bieczu prosi o cierpliwość i liczy na życzliwą współpracę – ze swojej strony dokładając wszelkich starań aby wywiązywać się z przyjętych obowiązków.

Zmarła Maria Tomalska

Zmarła śp. Maria Tomalska, z domu Wszołek, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w sobotę 11 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.