Dodatkowe informacje

Zmarł Władysław Żelazny

Zmarł śp. Władysław Żelazny, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb będzie w środę – 19 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarł Stanisław Gogola

Zmarł śp. Stanisław Gogola, zamieszkały w Rynku. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarł Józef Lech

Zmarł śp. Józef Lech, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 1 czerwca 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarła Julia Sendecka

Zmarła śp. Julia Sendecka, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 27 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarł Andrzej Lenard

Zmarł śp. Andrzej Lenard. Pochodził z naszej Parafii – z  Pól Szarowicza, w ostatnim czasie mieszkał w Bieczu, na terenie parafii Bożego Ciała ale spocznie na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 21 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Ważna informacja w sprawie Cmentarza w Binarowej

Ważna informacja w sprawie Cmentarza w Binarowej

 

Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w Bieczu od 1 marca br. Cmentarzem Komunalnym w Binarowej administruje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.  W związku z tym  Prezes MPGK prosi o przyjęcie następującej informacji: w ramach prowadzonego zarządu Gospodarka Komunalna w Bieczu wykonuje odpłatnie usługi pogrzebowe, czyli kopanie grobów, budowę piwniczek grobowych, asystę przy pogrzebach, czynności porządkowe, czyli pielęgnację zieleni, utrzymanie czystości i konserwację urządzeń cmentarnych oraz czynności administracyjne, czyli nadzór sanitarny i porządkowy, prowadzenie ksiąg cmentarnych oraz udostępnianie infrastruktury cmentarza. MPGK  Sp. z o.o. będzie także dbała o ład i porządek na terenie cmentarza i na traktach komunikacyjnych. Formalności pogrzebowych po ustaleniu daty i godziny pogrzebu z Parafią w Binarowej należy dokonać w Biurze Obsługi Klienta Spółki przy ul. Załawie 5 w Bieczu. Należy przedstawić Akt Zgonu. Spółka wystawi dokument, który należy okazać Grabażowi. Wszelkie szczegółowe informacje, pełny tekst Ogłoszenia oraz telefony kontaktowe dostępne są na tablicy przy kościele w Binarowej, w Biurze Gospodarki Komunalnej w Bieczu oraz  na stronie internetowej: gkbiecz.pl a także na stronie Parafii w Binarowej. Gospodarka Komunalna prowadzi w dalszym ciągu nabór na stanowisko grabarza na Cmentarzu Komunalnym w Binarowej i w Rożnowicach.  Ogłoszenie na ten temat jest na stronie Urzędu Miejskiego w Bieczu. Byłoby to duże ułatwienie, gdyby grabarz był z Binarowej – dlatego osoby, które mogłyby spełniać tę funkcję proszone są o kontakt z Panem Prezesem MPGK w Bieczu. Ogłoszenie w tej sprawie jest cały czas aktualne. Zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych dokonanie opłaty za miejsce pochówku gwarantuje, że grób nie może być użyty do ponownego pochówku przez okres 20 lat a po upływie tego czasu dzierżawę na dalsze użytkowanie grobu będzie można przedłużać. Ze względu na to, że są to początki i być może wynikną jeszcze jakieś sprawy konieczne do uzgodnienia, Gospodarka Komunalna w Bieczu prosi o cierpliwość i liczy na życzliwą współpracę – ze swojej strony dokładając wszelkich starań aby wywiązywać się z przyjętych obowiązków.  

 


Zmarła Maria Tomalska

Zmarła śp. Maria Tomalska, z domu Wszołek, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w sobotę 11 maja 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarła Stanisława Przybyło

Zmarła śp. Stanisława Przybyło, z domu Lenard, zamieszkała na Polach Szarowicza. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 25  kwietnia 2019 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Życzenia na Wielkanoc 2019

 

Życzenia na Wielkanoc 2019 r.

 

 

 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj także naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni Wasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w Waszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. „Nie ma Go tutaj – zmartwychwstał”. Słowa te, wypowiedziane w wielkanocny poranek, zmieniły historię świata. Oby stały się także zaczynem dobrych zmian dokonujących się w Waszych rodzinach i całej wspólnocie parafialnej. Niech nadają sens Waszym wysiłkom i umacniają Was w cierpieniach i troskach. Świętujmy i ogłaszajmy światu tę radosną prawdę: Jezus żyje!

 

 

Drogim Parafianom, naszym Gościom oraz wszystkim Przyjaciołom z Internetu

życzą

 

duszpasterze z Binarowej


Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym 2019

PORZĄDEK ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W TRIDUM PASCHALNYM 2019 r.

 

 

WIELKI CZWARTEK

Róże Różańcowe i Opiekunki rejonowe Caritas .. godz. 19.00 – 20.00

Akcja Katolicka oraz chętni .......................................... godz. 20.00 – 21.00

Młodzież i KSM ....................................................................... godz. 21.00 – 22.00

 

 

WIELKI PIĄTEK

Ministranci i Lektorzy …......…………………….....................  godz.   8.00 –   9.00

Pola Szarowicza ………………………………...............................  godz.   9.00 – 10.00

Nadole – strona południowa …....................................  godz.   10.00 – 11.00

Wygon i Potoki …………………................................................  godz.    11.00 – 12.00

Nagórze – strona południowa ....................................  godz.    12.00 – 13.00

Zielona Ulica .........................................................................   godz.   13.00 – 14.00

Nagórze – strona północna …......................................   godz.   14.00 – 15.00

Kurpiel i Lechowe Potoki ……...........................................   godz.   15.00 – 16.00

Kamieniec i Wanatówka……..............................................   godz.   16.00 – 17.00

Nadole – strona północna ……………………….................   godz.   17.00 – 18.00

Młodzież i KSM ……………………………...……...........................   godz.  21.00 – 22.00

 

 

WIELKA SOBOTA

Ministranci i Lektorzy …...…...………………….....................   godz.   8.00 –   9.00

Róże Różańcowe Niewiast ….…………………......................   godz.   9.00 – 10.00

Adoracja dla wszystkich ..................................................   godz.  10.00 – 12.00

SP i Schola ………………………......................................................   godz.   12.00 – 13.00

Gimnazjum ................................................................................   godz.   13.00 – 14.00

Róże Różańcowe Mężczyzn …..........................................   godz.   14.00 – 15.00

Maślakowice ………..………….....................................................    godz.  15.00 – 16.00

Rynek …………………….……..............................................................    godz.  16.00 – 17.00

Adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka ..........    godz.   17.00 – 18.00

 

 

MODLITWY:

  • Rozmyślanie, Cząstka Różańca św., Litania
  • Pieśni Eucharystyczne oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszystko na większą chwałę Bożą!


Zapamiętaj mnie (90 dni)