Niedziela XII Zwykła - 2019

Ogłoszenia Parafialne - 23.06.2019 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00 z procesją Eucharystyczną oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00. Na Sumie będziemy świętowali Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa naszego Rodaka – o. Romana Michalca, redemptorysty od ponad 30 lat pracującego w Niemczech. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości i wspólnej modlitwy z o. Jubilatem. Zgodnie z apelem biskupów polskich, dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. Jutro przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z Litanią o godz.18.00. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Zapraszamy Parafian do udziału w tych nabożeństwach, szczególnie małe dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia oraz dzieci I-Komunijne. W środę także Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza św. będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Jest to także Uroczystość Patronalna naszej Rzeszowskiej Katedry. W naszym dekanacie odpust w Pagorzynie. Uroczystość znosi w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
 7. W sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 z Nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. W tym dniu przypada także odpust w Bieckiej Kolegiacie.
 8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie o. Jubilatowi Romanowi Michalcowi za ufundowanie nowego kielicha mszalnego z pateną do sprawowania Eucharystii w naszym kościele. Dar naszego Rodaka zostanie poświęcony oraz po raz pierwszy użyty do sprawowania liturgii na Sumie.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, terenu wokół świątyni, w tym także rodzinie o. Jubilata Romana za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 494, 487, 396, 474 i 497, 496 i 495. Dziękujemy także za kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała przekazane do kościoła.
 11. Ciekawe tematy przynosi dziś prasa katolicka. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”, w „Niedzieli” kilku proboszczów opowiada o swojej pracy duszpasterskiej, są też rady na wakacje – jak odpocząć aby wypocząć, a „Źródło” intryguje i pisze o kulisach wypicia przez Adama Mickiewicza kawy espresso w pewnej włoskiej kawiarni, zamieszcza też oryginalne przepisy kulinarne i kącik ciekawostek dla dzieci. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania a dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa” z cennym dodatkiem.
 12. Kustosz z Tuchowa zaprasza swoich Rodaków na Wielki Odpust Tuchowski. Program Odpustu jest w gablocie ogłoszeń. Organizujemy z naszej Parafii pielgrzymkę w dniu 4 lipca – w czwartek, na Mszę św. o godz. 18.30 – dla małżeństw i rodzin. Cena biletu – 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 13. Jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w naszym kościele odbędzie się wakacyjny koncert muzyczny w ramach cyklu: „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Koncert w naszym kościele zaplanowany jest na zakończenie cyklu – w niedzielę 25 sierpnia na godz. 17.00 – wystąpi Zespół wokalny Cracow Singers z koncertem Sub Ursae – muzyka pod północnym niebem…. W programie koncertu muzyka wokalna polskiego, francuskiego i angielskiego Renesansu, ze szczególnym podkreśleniem twórczości polskiego kompozytora Wacława z Szamotuł. Kompozycje XVI wiecznych mistrzów korespondują ze sobą zarówno pod względem tematycznym – sfera sacrum, jak i pod względem najlepszego warsztatu kompozytorskiego.
  Ważny kontekst tematyczny programu związany jest z tegorocznym wielkim polskim jubileuszem 450 – lecia Unii Lubelskiej. Koncert otworzy „Modlitwa za Rzecz Pospolitą i Króla” – kompozycja Wacława z Szamotuł. Pieśń śpiewana była na cześć Zygmunta II Augusta i utożsamiała króla z państwem oraz narodem, stąd nazwana została pierwszym hymnem polskim. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Parafii.
 14. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa a Solenizantów i Jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina: śp. Władysława Żelaznego z Kamieńca. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 16. Od 1 lipca w naszym kościele rozpoczną się tegoroczne prace konserwatorskie. Mamy już podpisaną umowę z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie prac konserwatorskich na kwotę 240 tys. zł. W ramach tego zadania zostanie dokończona konserwacja malowideł w górnych partiach w nawie kościoła oraz rozpocznie się konserwacja polichromii w zakrystii. Dziękujmy za pomoc życzliwych nam Urzędów i prośmy o błogosławieństwo Boże w zaplanowanych pracach konserwatorskich w naszym kościele. W związku z tymi pracami będzie trzeba ustawić w kościele rusztowania. Zwracamy się o pomoc w wykonaniu tych prac. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy we wtorek na godz. 9.00. Wprawdzie jest czas gorących prac polowych ale liczymy na zrozumienie i bardzo prosimy o pomoc – zawsze jest ktoś, kto akurat ma chwilę czasu wolnego i liczą się każde ręce chętne do pomocy. Jeszcze raz serdecznie prosimy o przyjście do pomocy przy rusztowaniach.
 17. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej Parafii i życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 18. Chrystus zachęca nas, abyśmy za Nim szli mimo trudów, bo wtedy zachowamy swoje życie na wieczność. Pamiętajmy o tych słowach, aby czas wakacji i odpoczynku nie oddalił nas od Pana Boga. Przyjmijmy Jego błogosławieństwo. 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)