Ciekawe informacje

Znalezione w internecie

Już niedługo rozpocznie się nowy sezon turystyczny, zatem gdyby Ktoś już planował odwiedzenie naszego kościoła to warto przeczytać:

tutaj

Miłe słowa o naszej parafii i kościele

Zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na portalu internetowym Dzieje.pl. Autorem jest Pan Grzegorz Kościński – korespondent PAP, a temat dotyczy ubiegłorocznych prac konserwatorskich przeprowadzonych w naszym kościele.

Bardzo dziękujemy Autorowi!

Link do artykułu

Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W bieżącym roku nasza Parafia przeżywa piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii.

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

Artykuł w Gazecie Krakowskiej o konserwacji sceny 'Triumf Mądrości Bożej'

W piątek - 19 stycznia w 'Gazecie Gorlickiej' ukaże się artykuł napisany przez Pana Redaktora Lecha Klimka o ubiegłorocznych pracach konserwatorskich przy polichromii 'Triumf Mądrości Bożej'.

Zapraszamy do lektury artykułu w Internecie i kupienia wersji papierowej.

Można przeczytać tutaj

List z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Poniżej przedstawiamy list z Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

Artykuł w Niedzieli Rzeszowskiej o odsłonięciu pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego

Animacja naszego kościoła

Pod adresem prezentowanym poniżej można już oglądać finalną animację naszego kościoła. Zapraszamy!

Transmisja koncertu Maniuchy i Ksawerego

Transmisja koncertu Maniuchy i Ksawerego.

Transmisja na żywo z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

Serdecznie zapraszamy!

Link do transmisji

Muzyka Zaklęta w Drewnie - Maniucha i Ksawery w Binarowej

„OJ BOROM, BOROM”

PIEŚNI  POLESIA

MANIUCHA I KSAWERY to duet, który w autorski sposób łączy jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.

Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński występowali m. in w Pardon To Tu, otrzymali pierwsze miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanym przez Filharmonię Szczecińską w kategorii Soliści Wokaliści (2015) oraz Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja(2016). Nagroda ta umożliwiła im nagranie płyty Oj Borom Borom.

Chętnie koncertują w różnych przestrzeniach - zarówno kameralnych (bielańskie podwórko, folwark w Badowie), jak i klubach muzycznych czy salach koncertowych, jak Studio Lutosławskiego czy Filharmonia w Szczecinie. Podczas koncertów muzycy przywołują zasłyszane na wsi bajki i historie. Za tło wizualne koncertów odpowiadają członkowie Kolektywu Malarze.

Koncert odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia br. o godz. 17.00. Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Zaproszenie na Kromer Biecz Festival

Burmistrz Biecza zaprasza na Kromer Biecz Festival, który będzie się odbywał w dniach 1 – 5 sierpnia. Temat tegorocznej edycji, czyli muzyka renesansu, to nawiązanie do duchowej spuścizny patrona festiwalu – biskupa Marcina Kromera. Podczas 10 koncertów wystąpią światowej sławy muzycy z Polski i zagranicy. Koncerty odbywać się będą w Bieczu – w Kolegiacie pw. Bożego Ciała, w kościele OO. Franciszkanów i na dziedzińcu Muzeum „Dom z Basztą” oraz po raz pierwszy w kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej. Koncert w naszym kościele pt. „Musica Graciana” odbędzie się w najbliższą niedzielę - 5 sierpnia br. o godz. 16.00. Program festiwalowy został wzbogacony o liczne wydarzenia towarzyszące, na które, tak jak i na koncerty jest wstęp wolny.

Program Kromer Biecz Festival 2018

Program imprez towarzyszących