Ciekawe informacje

Już wkrótce 670-lecie lokacji Binarowej

Już wkrótce 670-lecie lokacji Binarowej!

Materiał telewizji GorliceTV

Warto zobaczyć!

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na III Bieg Królewski!

III Bieg Królewski - zapowiedź i zaproszenie

Jedną z głównych atrakcji Festynu Parafialnego pod nazwą „Niedziela Jubileuszowa”, który odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. dla uczczenia 670 rocznicy lokacji Binarowej będzie III Bieg Królewski. Głównym organizatorem Biegu jest nasza Parafia we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu a patronat nad tym wydarzeniem przyjął Ks. Dziekan Dekanatu Biecz. Celem biegu jest także popularyzacja biegania, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocja dziedzictwa kulturowego i walorów turystyczno-krajoznawczych  naszej miejscowości. Trasa biegu będzie przebiegać malowniczymi drogami Binarowej – start obok Domu Strażaka w kierunku Nadola drogą za Rzeką, potem w Nadolu skręt w lewo obok Państwa Szurkiewiczów przez drogę „Przycznią” w kierunku Lechowych Potoków i powrót obok Państwa Makowców do drogi „Przyczniej”, potem skręt w prawo na drogę „Przycznią” a następnie skręt w lewo w kierunku Maślakowic, a potem powrót drogą za rzeką do mety przy Domu Strażaka. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia dystans 6 km. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna oraz z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal a zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe, pamiątkowe gadżety i dyplomy. Zapisywać do biegu można się już przez Internet oraz w dniu zawodów. Dodatkową atrakcją będzie Mini Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 670 metrów w 2 kategoriach: dla dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 13 lat i młodsi, czyli rocznik 2006 i młodsi oraz w kategorii wiekowej od 14 do 16 lat, czyli w rocznikach od 2005 do 2003 roku. Regulamin Biegu, trasa oraz wszelkie inne ważne informację znajdują się na parafialnej stronie internetowej a zapisać na Bieg można na stronie: www.timesport.pl. Zachęcamy Parafian czujących się na siłach do szybkiego treningu i sportowej rywalizacji oraz uczestnictwa w III Biegu Królewskim. Zapraszamy także dzieci i młodzież z naszej Parafii do udziału w Mini Biegu, bo naprawdę warto!

Regulamin III Biegu Królewskiego

Trasa III Biegu Krolewskiego