Ciekawe informacje

Relacja Gazety Gorlickiej z Niedzieli Jubileuszowej

'Gazeta Gorlicka' zamieściła relację z 'Niedzieli Jubileuszowej' - zachęcamy do przeczytania i oglądnięcia fotografii. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Redakcji 'Gazety Gorlickiej' za przyjęcie patronatu medialnego naszej Uroczystości Jubiluszowej i miłą współpracę.

Link do artykułu w Gazecie Gorlickiej - zapraszamy!

Relacja Bieckiego Centrum Kultury z Niedzieli Jubileuszowej

Zachęcamy do przeczytania artykułu i oglądnięcia fotografii Bieckiego Centrum Kultury z 'Niedzieli Jubileuszowej'.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Panu Dyrektorowi Bieckiego Centrum Kultury Pawłowi Jamro oraz pracownikom BCK za pomoc w przygotowaniu, zaangażowanie i obecność w czasie 'Niedzieli Jubileuszowej'. Ludzkie słowa, choćby najpiękniejsze nie wyrażą tego, ile zawdzięczamy naszym Przyjaciołom z BCK - serdeczne 'Bóg zapłać!'

Link do artykułu - zapraszamy!

Dotacja Marszałka Województwa Małopolskiego - 2018

W dniu 9 maja 2018 r. w Ratuszu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbyło się spotkanie Pani Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Pana Leszka Zegzdy – Członka Zarządu województwa Małopolskiego z beneficjentami konkursów „Ochrona zabytków Małopolski” oraz „KAPLICZKI MAŁOPOLSKI_2018” z terenu subregionu sadeckiego. W trakcie spotkanie Gospodarze Uroczystości wręczyli pamiątkowe czeki informujące o otrzymanej dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. Miło jest poinformować, że na prace zaplanowane w 2018 r. nasza Parafia otrzymała od Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 20 000 zł na kontynuację prac konserwatorskich w prezbiterium naszego kościoła, w dolnych partiach, na ścianach północnej i południowej.  Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz.  Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele.

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Panu Marszałkowi oraz Sejmikowi Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

Artykuł ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego

Rejestracja - III Jubileuszowy Bieg Królewski

III Jubileuszowy Bieg Królewski

Zapraszamy!

Już wkrótce 670-lecie lokacji Binarowej

Już wkrótce 670-lecie lokacji Binarowej!

Materiał telewizji GorliceTV

Warto zobaczyć!

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na III Bieg Królewski!

III Bieg Królewski - zapowiedź i zaproszenie

Jedną z głównych atrakcji Festynu Parafialnego pod nazwą „Niedziela Jubileuszowa”, który odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. dla uczczenia 670 rocznicy lokacji Binarowej będzie III Bieg Królewski. Głównym organizatorem Biegu jest nasza Parafia we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu a patronat nad tym wydarzeniem przyjął Ks. Dziekan Dekanatu Biecz. Celem biegu jest także popularyzacja biegania, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocja dziedzictwa kulturowego i walorów turystyczno-krajoznawczych  naszej miejscowości. Trasa biegu będzie przebiegać malowniczymi drogami Binarowej – start obok Domu Strażaka w kierunku Nadola drogą za Rzeką, potem w Nadolu skręt w lewo obok Państwa Szurkiewiczów przez drogę „Przycznią” w kierunku Lechowych Potoków i powrót obok Państwa Makowców do drogi „Przyczniej”, potem skręt w prawo na drogę „Przycznią” a następnie skręt w lewo w kierunku Maślakowic, a potem powrót drogą za rzeką do mety przy Domu Strażaka. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia dystans 6 km. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna oraz z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal a zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe, pamiątkowe gadżety i dyplomy. Zapisywać do biegu można się już przez Internet oraz w dniu zawodów. Dodatkową atrakcją będzie Mini Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 670 metrów w 2 kategoriach: dla dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 13 lat i młodsi, czyli rocznik 2006 i młodsi oraz w kategorii wiekowej od 14 do 16 lat, czyli w rocznikach od 2005 do 2003 roku. Regulamin Biegu, trasa oraz wszelkie inne ważne informację znajdują się na parafialnej stronie internetowej a zapisać na Bieg można na stronie: www.timesport.pl. Zachęcamy Parafian czujących się na siłach do szybkiego treningu i sportowej rywalizacji oraz uczestnictwa w III Biegu Królewskim. Zapraszamy także dzieci i młodzież z naszej Parafii do udziału w Mini Biegu, bo naprawdę warto!

Regulamin III Biegu Królewskiego

Trasa III Biegu Krolewskiego