Dodatkowe informacje

Życzenia na Nowy Rok 2019

Życzenia na Nowy Rok 2019

 

Rozpoczynamy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Nowy Rok. Wszechmogącemu Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 roku. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty.  Życzymy wszystkim Parafianom, abyście w rozpoczynającym się roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości. Życzymy sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, sukcesów w pracy oraz życiu osobistym, podejmowania trafnych decyzji w trudnych sytuacjach a nade wszystko życzymy zdrowia i pokoju ducha. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.


Życzenia na Boże Narodzenie 2018

Życzenia na Boże Narodzenie 2018

 

 

W święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się udziałem ludzi dobrej woli. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc.

Życzmy, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w Waszych sercach, rodzinach i naszej parafialnej wspólnocie. Niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską Wasze serca.

Parafianom, naszym Rodakom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

 

 

Duszpasterze z Binarowej

 


Plan Wizyty Duszpasterskiej 2018/2019

Plan Wizyty Duszpasterskiej 2018/2019

 

27.12.2018 r.     Czwartek            

Kamieniec

Wygon i Zielona Ulica 

 

28.12.2018 r.     Piątek  

Nadole Północ – nr 167 do nr 146

Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ

 

29.12.2018 r.     Sobota 

Nadole Północ – nr 142 do nr 120

Nagórze Północ – nr 43 do nr 489

 

02.01.2019 r.     Środa   

Nadole Południe – nr 393 do nr 383

Nagórze Północ – nr 65 do nr 81

 

03.01.2019 r.     Czwartek

Maślakowice

Nagórze Południe – od nr 426 do nr 285

 

05.01.2019 r.     Sobota 

Lechowe Potoki i Kurpiel

Szarowicza Pola

 

07.01.2019 r.     Poniedziałek     

Wanatówka

Nagórze Południe – od nr 282 do nr 261

 

08.01.2019 r.     Wtorek

Nadole Południe – od nr 381 do nr 414

Rynek


Ważna informacja!

Informujemy, że jest już wydana Jubileuszowa fotografia uczestników parafialnych Uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odbioru – w najbliższą niedzielę – 25 listopada br. – w zakrystii – u Pana Kościelnego. Fotografii jest wystarczająca ilość ale jeśli zabraknie – będą jeszcze dodrukowane, aby każdy uczestnik miał pamiątkę dla siebie i rodziny. Serdecznie zapraszamy!


Zmarł Roman Wszołek

Zmarł śp. Roman Wszołek, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 10 listopada 2018 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarł Ks. Prałat Czesław Muszyński

Zmarł nasz Rodak, śp. Ks. Prałat Czesław Muszyński. Jego pogrzeb będzie w Moszczenicy – w środę – 7 listopada 2018 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

Nekrolog ze strony internetowej Parafii Moszczenica


Zmarła Maria Krupczak

Zmarła śp. Maria Krupczak, z domu Juruś, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie w sobotę 3 listopada 2018 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Zmarł Mieczysław Roman

Zmarł śp. Mieczysław Roman, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 6 października 2018 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Dotacja Małopolskiego Konserwatora Zabytków 2018

 

Dotacja Małopolskiego Konserwatora Zabytków 2018

 

Miło jest poinformować, że w roku 2018 otrzymamy dotację od Małopolskiego Konserwatora Wojewódzkiego w wysokości 35 tys. zł. na prace konserwatorskie przy dwurzędowej ławie z XVII w.,  która jest przy ołtarzu Serca Bożego.

 

Serdecznie dziękujemy!

 

 


Pielgrzymka Parafialna do Kalwarii Pacławskiej

Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, w sobotę – 6 października. W programie pielgrzymki jest nawiedzenie i Msza św. w Sanktuarium, czas na modlitwę i zwiedzanie Klasztoru. W drodze powrotnej zwiedzanie Zamku w Krasiczynie, możliwość zjedzenia obiadu w Zamkowej Restauracji a na zakończenie pielgrzymki rekreacja na przemyskim Rynku. Wyjazd o godz. 6.30 a powrót na godz. 21.00. Koszt wyjazdu – zawierający koszty przejazdu, parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Klasztor, wstęp na Zamek w Krasiczynie oraz obiad – 100 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.

 


Zapamiętaj mnie (90 dni)