Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy 2018

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO i WIELKANOCY 2018 r.

WIELKI CZWARTEK

godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

WIELKI PIĄTEK

godz. 18.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

WIELKA SOBOTA

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 18.00 – Wigilia Paschalna

WIELKANOC

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

Konkurs plastyczny pod hasłem - A WYDARZYŁO SIĘ TO 670 LAT TEMU

W związku z obchodami 670-lecia lokacji Binarowej Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu we współpracy z Parafią pw. św. Michała Archanioła w Binarowej ogłaszają konkurs dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych organizowany pod patronatem Burmistrza Biecza pod hasłem:  ”A WYDARZYŁO SIĘ TO 670 LAT TEMU…”. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej istotne wydarzenie w historii wsi Binarowa mające miejsce w XIV w., kiedy to 23 czerwca 1348 roku król Kazimierz Wielki wręczył na Wawelu sołtysom Mikołajowi Vlosniczarowi i Hermanowi przywilej na lokację wsi na prawie niemieckim. Akt lokacyjny uposażył sołectwo w 60 łanów i określił przywileje oraz powinności sołtysów. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii.

Najciekawsze spośród nadesłanych projektów odnoszących się do tego wydarzenia zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas majowego Odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Binarowskiej. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież naszej Parafii do zaprezentowania swoich talentów malarskich i udziału w tym wydarzeniu. Regulamin Konkursu jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

Regulamin Konkursu

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2018