Niedziela III Wielkanocna - Słowa Bożego - 14.04.2024
14/04/2024

Niedziela III Wielkanocna - Słowa Bożego - 14.04.2024 r.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę III Niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej Ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. U ministrantów można odebrać karteczki na dzisiejszą Niedzielę Biblijną z fragmentem Księgi Dziejów Apostolskich do odszukania w Piśmie św. i przeczytania. Zachęcamy do włączenia się w tę aktywność.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii – dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę – będą one przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej Parafii.
  4. Msza św. w tygodniu – jutro i w środę będzie wieczorem, w pozostałe dni rano. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy! Po Mszy św. Spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  6. W środę po Mszy św. spotkanie LSO a w piątek o godz. 19.00 spotkanie KSM-u. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
  7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, otoczenia świątyni oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę prosimy Parafian z numerów: 267, 266, 265, 264, 69 i 261.
  8. Dzisiejsza prasa jest bogata w ciekawe tematy: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy artykuł o przyjęciu przez Polskę chrześcijaństwa oraz o tym, jak czytać trudne fragmenty Biblii. „Niedziela” podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: czy Polska nadal będzie przykładem cywilizacji życia, czy jednak popłynie w głównym nurcie cywilizacji śmierci, porusza też ważny temat społeczny związany z faktem, że nowa władza coraz częściej oznajmia zamiar rezygnacji z czegoś i zmierza nieuchronnie w stronę redukcji szkolnictwa. Publicysta „Niedzieli” wyjaśnia, co wkrótce może spotkać polskich uczniów. Nie brakuje też dobrych rad, min.: jak leczyć chroniczne zmęczenie, są też przepisy na wiosenne pasty i inne ciekawe artykuły – zachęcamy do przeczytania.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego Słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  10. Parafia pw. św. Anny w Święcanach podjęła się zadania budowy nowego kościoła. Ks. Biskup Ordynariusz zwrócił się z prośbą do sąsiednich parafii o pomoc w tej budowie. W najbliższą niedzielę przy naszym kościele przedstawiciele Rady Parafialnej i Komitetu Budowy kościoła ze Święcan będą zbierali dobrowolne ofiary na ten cel. Zachęcamy do wsparcia na miarę swoich możliwości tej zbiórki.
  11. Zachęcamy do zapisywania się na Parafialną Pielgrzymkę do Markowej, do miejsca męczeństwa bł. Rodziny: Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich Dzieci. Planowany termin – czwartek – 13 czerwca br. Program pielgrzymki jest ciekawy i zawiera chwile na modlitwę, zwiedzanie i rekreację. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy! Plakat informacyjny jest na stronie internetowej naszej Parafii i Facebooku.
  12. Miło jest poinformować, że w tym tygodniu zostały rozstrzygnięty i rozpatrzony pozytywnie dla naszej Parafii kolejny konkurs na dofinansowanie tegorocznych prac konserwatorskich. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał naszej Parafii dotację w wysokości 130 tys. zł na wykonanie konserwacji malowideł ściennych z I poł. XVII w. w kruchcie zachodniej naszego kościoła. Budżet tego zadania przewiduje także finansowy udział własny naszej Parafii, na który mamy zgromadzone pieniądze. Dziękujemy Konserwatorowi Wojewódzkiemu za przyznaną dotację oraz wszystkim, którzy wspierali nas w staraniach o dofinansowanie. Na ten rok mamy jeszcze złożone wnioski w Funduszu Kościelnym oraz Starostwie Powiatowym – z nadzieją oczekujemy decyzji i rozstrzygnięć. Prośmy też w modlitwie o błogosławieństwo Boże w planowanych pracach remontowych i konserwatorskich w naszym kościele.