Niedziela IV Wielkanocna - Dobrego Pasterza - 21.04.2024
21/04/2024

Niedziela IV Wielkanocna - Dobrego Pasterza - 21.04.2024 r.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  3. Dzisiaj przy naszym kościele przedstawiciele Rady Parafialnej i Komitetu Budowy kościoła ze Święcan zbierają dobrowolne ofiary na ten cel. Zachęcamy do wsparcia na miarę swoich możliwości tej zbiórki.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  5. Msza św. w tygodniu – jutro i w środę będzie wieczorem, w pozostałe dni rano. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy!
  6. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski a w tym tygodniu w liturgii przypada jeszcze w czwartek – dzień św. Marka Ewangelisty.
  7. Za tydzień Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  8. W środę po Mszy św. spotkanie LSO a w piątek o godz. 19.00 spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie Scholi. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
  9. W środę po Mszy św. spotkanie rodziców młodzieży z klasy VIII, która 18 maja br. przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie małżonkom – Złotym Jubilatom – Państwu Marii i Janowi Bochnia za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.
  11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, otoczenia świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę prosimy Parafian z numerów: 466, 445, 5, 433 i 310.
  12. Warto dziś zaglądnąć do prasy religijnej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy artykuł o tym jaki jest obraz Polski po wyborach samorządowych oraz trochę bliski nam temat: kto odpowiada za zabytki kościelne w Polsce oraz jak powinna przebiegać ich konserwacja.? „Niedziela” porusza tematy ważne społecznie, np. jak w obliczu narastających ataków na wierzących zachować odwagę bycia katolikiem? oraz jaki wpływ na życie nastolatków ma według badań ponad siedmiogodzinne codzienne przebywanie w świecie cyfrowym? Jest też odważny głos w dyskusji o aborcji a dodatek do gazety radzi, jak dla zdrowia wykorzystać młode listki krwawnika? Są też inne ciekawe artykuły – zachęcamy do przeczytania.
  13. W związku z przypadającym niebawem Świętem Flagi, u ministrantów w najbliższą niedzielę będzie można zakupić flagi narodowe, by wywiesić je w domach i zamanifestować patriotyczną postawę.
  14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Parafialną Pielgrzymkę do Markowej, do miejsca męczeństwa bł. Rodziny: Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich Dzieci, która jest zaplanowana na czwartek – 13 czerwca br. Zachęcamy do zapisu i wspólnego pielgrzymowania. Plakat informacyjny jest na stronie internetowej naszej Parafii i Facebooku.
  16. Niedzielna Msza św. jest transmitowana z naszego kościoła na kanale YOUTUBE. Najprostszym sposobem na uruchomienie tej transmisji jest na stronie internetowej naszej Parafii kliknięcie zakładki „Transmisja” a następnie kliknięcie okna z kanałem transmisji. W zakładce pod nazwą „Kanał YOUTUBE” nie ma transmisji, na tym kanale można oglądnąć filmy z różnych, parafialnych wydarzeń.
  17. Dobroć Zmartwychwstałego Jezusa Dobrego Pasterza spływa na nas w Jego błogosławieństwie. Ono jest pełne miłości i łaski. Przyjmijmy je z ufnością i pokornie idźmy za nim w naszym codziennym życiu. Niech Jego błogosławieństwo stanie się źródłem odwagi dla nas, na każdy dzień.