Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył naszego Rodaka o. Romana Michalca
28/09

Miło jest poinformować, że nasz Rodak – o. Roman Michalec, ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, w miniony czwartek – 24 września 2020r. w siedzibie parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Stuttgarcie, z rąk Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium Pana Marcina Króla odebrał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medalem tym o. Roman został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, za szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu. Planowo medal ten miał zostać wręczony w czerwcu, w czasie pielgrzymki do Elwangen-Schönenberg, która jednak z powodu pandemii została odwołana. Gratulujemy naszemu Rodakowi, o. Romanowi tego odznaczenia.

 

Wiadomość ze strony:

http://www.pmk-stuttgart.org/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=101

Pielgrzymka Parafialna do Częstochowy
26/09

Ks. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę – 17 października. W programie pielgrzymki jest Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie Jasnej Góry a na zakończenie pielgrzymki wieczorny relaks na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu – zawierający przejazd autokarem, ceny parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Sanktuarium a także obiad wynosi 120 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia. Konieczne będą także maseczki zasłaniające usta i nos.

 

Zmarł Stanisław Grzyb
02/09

Zmarł śp. Stanisław Grzyb, zamieszkały na Kurpielu. Jego pogrzeb będzie w piątek – 4 września 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stefan Roman
24/07

Zmarł – pochodzący z naszej Parafii – śp. Stefan Roman, Tato ks. Piotra Romana, obecnego proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 lipca 2020 o godz. 11.00 w parafii Rożnowice. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Zofia Soczek
22/07

Zmarła śp. Zofia Soczek, z domu Rutana. Jej pogrzeb będzie w piątek – 24 lipca 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Łucja Świerczek
15/07

Zmarła śp. Łucja Świerczek, z domu Trzeciak, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w piątek 17 lipca 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Katarzyna Wszołek
27/06

Zmarła śp. Katarzyna Wszołek, z domu Gorczyńska, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 30 czerwca 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Janina Staniec
09/06

Zmarła śp. Janina Staniec z domu Rutana, zamieszkała na Wygonie. Jej pogrzeb będzie w środę – 10 czerwca 2020 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dyspensa od uczestnictwa w Mszach św. odwołana
03/06

Komunikat dodatkowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie - 30.05.2020 r.
30/05

 

W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:

  1. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
  2. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Informację powyższą należy podać do wiadomości wiernym we wszystkich kościołach i kaplicach w niedzielę 31 maja br.  (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego) oraz za pomocą dostępnych środków przekazu. Warto również przypomnieć wiernym zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
  3. Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.
  4. Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.
  5. Kaplica cmentarna w Rzeszowie na cmentarzu Wilkowyja wróci do funkcjonowania od 8 czerwca br. Szczegóły korzystania zostaną podane za tydzień.
  6. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zacho­waniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.
  7. Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. W związku z tym należy tę wiadomość przekazać w ogłoszeniach duszpasterskich, a w rozmowie telefonicznej z zainteresowanymi chorymi czy ich rodzinami ustalić szczegóły dotyczące tej posługi sakramentalnej.
  8. Należy przypomnieć wiernym, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.