Niedziela XXXII Zwykła - 100-lecie Odzyskania Niepodległości

11.11.2018 r.

1. Święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za naszą Ojczyznę.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Niedzielna Suma będzie ofiarowana za naszą Ojczyznę i naszych lokalnych Binarowskich Bohaterów, którzy dla naszej wolności przelewali krew i oddawali życie. Na zakończenie Sumy – z akompaniamentem Kapeli Pana Mariana zaśpiewamy wspólnie hymn narodowy i kilka patriotycznych pieśni a potem wykonamy Jubileuszową fotografię „Binarowian Roku 2018” na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przy naszym kościele. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości – od niemowląt, przez dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o pomoc tym naszym parafialnym Seniorom, którzy daliby radę choć zapozować do Jubileuszowej fotografii. Zapraszamy też naszych Binarowskich Rodaków, którzy pochodzą z naszej miejscowości i chcieliby odnaleźć się także na wspólnej fotografii.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  4. Msza św. z wypominkami za zmarłych w ciągu tygodnia będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00 a potem spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: jutro – św. Jozafata Kuncewicza, we wtorek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników a w sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej.
  6. W najbliższą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  7. W tym tygodniu odbędą się katechezy na temat Sakramentu Bierzmowania – w środę po Mszy św. dla uczniów z klasy III Gimnazjum a w sobotę po Mszy św. – dla uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej.
  8. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów a w piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
  9. W imieniu Ks. Rektora naszego Seminarium Duchownego w Rzeszowie składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na „Jesienną Pomoc” dla naszego Seminarium Duchownego.
  10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 42, 462, 43, 45 i 46.
  11. Niedzielna prasa, jak zawsze jest bogata w ciekawe tematy i artykuły. Przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” – o tym, jak Kościół Katolickie jednoczył Polaków żyjących w trzech zaborach, w „Niedzieli” jest ekskluzywny wywiad z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz przepis na gęsinę na św. Marcina. Bardzo cenne jest dzisiejsze „Źródło” – numer specjalny, z kalendarium niepodległości i sylwetkami Polaków, którym niepodległość zawdzięczamy. Jest to bardzo wartościowy skrót  najważniejszych dat i postaci. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej. Są także do nabycia ścienne parafialne kalendarze na rok 2019.
  12. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
  13. Powiatowa Straż Pożarna w Gorlicach przypomina o zagrożeniach wynikających z niewłaściwej eksploatacji urządzeń i domowej instalacji grzewczej. Pełny tekst komunikatu jest w gablocie ogłoszeń.
  14. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej serdecznie zapraszają mieszkańców Binarowej na koncert Dziecięcego Zespołu „Perełka” działającego przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dolinie z Archidiecezji Lwowskiej, który zaprezentuje program patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbędzie się w naszej szkole – w czwartek – 15 listopada o godz.  11.30. W czasie koncertu będą także zbierane  środki finansowe na budowę przedszkola przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dolinie. Koncert jest otwarty dla publiczności więc społeczność naszej Szkoły serdecznie wszystkich zaprasza wszystkich mieszkańców Binarowej.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina – śp. Romana Wszołka z Nadola Północ a w Moszczenicy odbył się pogrzeb naszego Rodaka – śp. Ks. Prałata Czesława Muszyńskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.” Dziękujemy serdecznie Parafianom, którzy uczestniczyli w pogrzebie w Moszczenicy.
  16. Miłosierny Bóg pozwala nam cieszyć się wolnością naszej Ojczyzny. Prośmy, by Boże błogosławieństwo nigdy nie opuszczało naszego narodu, a my byśmy byli wierni przyrzeczeniom złożonym przed wiekami. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.