Niedziela XXIV Zwykła - 2019

Ogłoszenia Parafialne - 15.09.2019 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. W związku z dniami modlitwy za środki społecznego przekazu można dzisiaj złożyć dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”. Dziś także w naszym dekanacie odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Klęczanach.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00 a potem spotkanie Akcji Katolickiej. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
  5. We wtorek – 17 września – w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku modlimy się za poległych na Wschodzie w różnych miejscach kaźni i prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  6. W środę – 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży w naszej Parafii, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – w sposób szczególny zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców na Nowennę i Mszę św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców, by zadbali o to by ich dzieci uczestniczyły w tej Mszy św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  7. W piątek rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła. Będzie to nasze modlitewne przygotowanie do dorocznej Uroczystości Odpustowej ku czci naszego Patrona.
  8. W sobotę – 21 września, będziemy obchodzić święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  9. W niedzielę za tydzień Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła.
  10. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u a sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
  11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni w tym także wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 225, 227, 229, 228, 236 i 226.
  12. Wiele ciekawych tematów przynosi dziś prasa religijna. Warto zwrócić uwagę na kilka, np. w „Gościu Niedzielnym” o tym, dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany oraz o tym, jak reagować, gdy dzieci dokonują złych życiowych wyborów, „Niedziela” zamieszcza ciekawy wywiad ze znanym dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, jest też artykuł o 25-leciu Ośrodka „Caritas” w Myczkowcach. Warto sięgnąć po „Źródło” – pisze o wyjątkowym muzeum papieży, gdzie są zgromadzone pamiątki z codziennego życia kilku papieży, jest też artykuł zdrowotny o zaletach i wartościach dość popularnej kurkumy, która jest jednocześnie lekiem i przyprawą. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  13. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
  14. Nasi Parafianie – Agata i Krzysztof Bochenek z dziećmi zostali poszkodowani w wyniku pożaru ich domu mieszkalnego. Uległ on całkowitemu spaleniu i nie nadaje się do remontu. Państwo Bochenek postanowili wybudować nowy dom tuż obok spalonego i zamieszkać w nim pozostając dalej mieszkańcami Binarowej. W zaistniałej sytuacji jako społeczność parafialna chcemy pomóc w zebraniu środków finansowych na budowę nowego domu. W najbliższą niedzielę przy kościele Akcja Katolicka i Caritas będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych ofiar na pomoc dla poszkodowanej rodziny. Zachęcamy do ofiarności i wsparcia na miarę swoich możliwości tej bardzo szlachetnej akcji charytatywnej.
  15. Pan Bóg cieszy się z nawrócenia grzesznych ludzi. Naszym zadaniem jest opowiadanie innym o Bożej miłości. W ten sposób stajemy się apostołami miłosierdzia. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia.