Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Pomoc w rehabilitacji naszych Parafian z odpisu 1% podatku
22/01

Jeżeli możesz – pomóż!

 

Początek każdego roku to czas rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia potrzebujących poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na pomoc naszym Parafianom: Patrycji Rogozińskiej i Arturowi Bochenkowi na walkę z chorobą i dalszą rehabilitację.

Aby przekazać 1% dla Patrycji, wystarczy podać w zeznaniu rocznym numer KRS organizacji pożytku publicznego – 0000270809 a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: Rogozińska – 13736

 

Aby przekazać 1% dla Artura, wystarczy podać w zeznaniu rocznym numer KRS organizacji pożytku publicznego – 0000037904 a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 353 Bochenek Artur.

 

Zachęcamy i prosimy o pomoc!

 

 

Zmarła Anna Lech
10/01

Zmarła śp. Anna Maria Lech, z domu Raksa, zamieszkała na Maślakowicach. Jej pogrzeb będzie w środę – 12 stycznia 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia Binarowskich DROBÓW na rok 2022
01/01

Życzenia na Nowy Rok 2022
31/12

 

 

 

 

Na początku Nowego Roku wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Duszpasterze z Binarowej

Życzenia na Boże Narodzenie 2021
24/12

 

 

'Słowo stało się Ciałem

i zamieszkało między nami'

(z Ewangelii wg św. Jana)

 

 

 

 

Na Boże Narodzenie Drogim Parafianom, naszym Rodakom oraz wszystkim, którzy dzielą z nami świąteczną radość

życzymy

odczucia tego, że Bóg jest tak blisko nas.

 

Niech Jego światło rozpromieni każdy mrok Waszego życia, niech napełni Was wiarą, że On może wszystko, niech będzie dla Was drogowskazem, nauczycielem i lekarzem.

Niech Jezus, który przyjął ludzki żywot, będzie dla Was źródłem nadziei, natchnieniem i siłą, by zmierzyć się nawet z tym, co po ludzku jest niemożliwe.

Niech  przemienia Wasz smutek, niepewność, lęk i zwątpienie w radość, pokój i nadzieję.

 

Duszpasterze z Binarowej

Zmarł Stanisław Wszołek
18/12

Zmarł śp. Stanisław Wszołek, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 21 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, godzinę wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Janusz Solarz
16/12

Zmarł śp. Janusz Solarz, zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 19 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, godzinę wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Wojnar
15/12

Zmarł śp. Stanisław Wojnar, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w piątek – 17 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Plan Mszy św. Kolędowych odprawianych za Parafian
10/12

Ks. Biskup Ordynariusz wydał  zalecenie, zgodnie z którym także w tym roku w Diecezji Rzeszowskiej nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie. Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach Ks. Biskup polecił zaprosić Parafian do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę Świętą, sprawowaną w intencji zaproszonych Parafian i zmarłych z ich rodzin. Jeżeli Parafianie poproszą o poświecenie nowego domu lub będą mieli inną, ważną rację duszpasterską, kapłan, zachowując reżim sanitarny, może udać się tam z wizytą duszpasterską. W naszej Parafii zastosujemy się do tych zaleceń poprzez odprawianie Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych części naszej Parafii – zgodnie z tradycyjnym przebiegiem corocznej kolędy. Rozumiemy obecną sytuację epidemiczną ale serdecznie zapraszamy – do wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa na Nowy Rok 2022.

 

Msze św. w intencji naszych Parafian będą odprawiane w następującym porządku:

 

27.12.2021          Poniedziałek     

Kamieniec

Wygon i Zielona Ulica

 

28.12.2021          Wtorek

Nadole Północ – od nr 167 do nr 146

Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ

 

29.12.2021          Środa   

Nadole Północ – od nr 142 do nr 120

Nagórze Północ – od nr 43 do nr 489

 

30.01.2021          Czwartek            

Lechowe Potoki i Kurpiel

Szarowicza Pola

 

03.01.2022          Poniedziałek     

Nadole Południe – od nr 393 do nr 383

Nagórze Południe – od nr 426 do nr 285

 

04.01.2022          Wtorek

Nadole Południe – od nr 381 do nr 414

Nagórze Południe – od nr 282 do nr 261

 

05.01.2022          Środa   

Maślakowice

Nagórze Północ

 

08.01.2022          Sobota 

Wanatówka

Rynek

Zmarł Antoni Michalec
06/12

Zmarł śp. Antoni Michalec, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 9 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.