Niedziela XIII Zwykła - 2018

01.07.2018 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00. Nie będzie już popołudniowej Mszy św. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne.
 3. Msza św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Msza św. wieczorem o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej.
 4. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
 6. W piątek w godzinach porannych chorzy będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać ich w zakrystii.
 7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 153, 139, 223, 155 i 156.
 8. W prasie religijnej jest dziś wiele ciekawych artykułów, np.: w „Gościu Niedzielnym” o Ignacym Paderewskim, który złożył podpis pod Traktatem Wersalskim, przywracającym Polskę na mapę świata, w „Niedzieli” o możliwości zwiedzania muzeów watykańskich nocą, a w „Źródle” dwa wakacyjne przepisy: na chrupiącą sałatkę i spaghetti alla Norma. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 9. W czwartek o godz. 17.00 z parkingu przy kościele odjedzie autokar na Mszę św. Odpustową do Tuchowa. Zapisy w zakrystii.
 10. Organizatorzy 41 Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę zapraszają do udziału w pielgrzymce. Można się zapisywać do grupy bł. Karoliny w Gorlicach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 11. Przypominamy zaproszenie Pani Dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej do udziału w dzisiejszym „Jarmarku Świętych Piotra i Pawła”, który odbędzie się w Bieczu na Placu Bpa Marcina Kromera. O godz. 15.00 przedszkolaki, uczniowie i absolwenci naszej Szkoły wystąpią z przedstawieniem pt. „Rzecz o Królu Kazimierzu Wielkim”. Warto zobaczyć i oklaskiwać naszych młodych artystów.
 12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach zaprasza na pielgrzymkę na Ukrainę w dniach 8-14 września br. Dokładne informacje na ten temat są na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
 13. Niech Zbawiciel obficie błogosławi Jubilatom i Solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.
 14. W tym tygodniu zostały ustawione rusztowania do planowanych prac konserwatorskich. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom, którzy te prace wykonali, a byli to Panowie: Edward Mosoń, Andrzej Rydarowicz, Roman Nigbor, Władysław Bochnia, Roman Kozioł, Mieczysław Fejklowicz, Stanisław Fejklowicz i Dominik Rydarowicz. Niech Pan Bóg wynagrodzi za zaangażowanie i bardzo solidnie wykonaną pracę na rzecz naszego kościoła – „Bóg zapłać!”.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)