Niedziela V Wielkiego Postu 2017

 

02.04.2017 r.

  

 1. Od dzisiejszej – V Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Zaproszenie to kierujemy zwłaszcza do tych, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Zachęcamy także do podtrzymywania zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych – dla Róż niewiast po Prymarii a dla Róż mężczyzn – po Sumie. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza św. Dziś także o godz. 14.00 na Plebanii zebranie Rady Parafialnej.

 3. Dzisiaj – 2 kwietnia, przypada 12 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

 5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. Wcześniej od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu z sakramentu pokuty dzieci i młodzież.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 7.00. Wieczorem o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a potem Msza św. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.

 7. W piątek w godzinach porannych przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po południu godz. 14.00 Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na rozpoczęcie liturgii przed Sumą zbierzemy się przy Ołtarzu Polowym i stamtąd wyruszymy w procesji do kościoła parafialnego. Składka będzie przeznaczona na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej Parafii. Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży. W Gorlicach odbędą się uroczystości pod przewodnictwem Ks. Biskupa – organizatorzy zapraszają także młodzież z naszej Parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Autokar będzie odjeżdżał z parkingu przy kościele o godz. 12.45.

 9. W środę po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

 10. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz czuwanie modlitewne po Mszy św. poprowadzi nasza młodzież z KSM-u Młodzież serdecznie wszystkich zaprasza do udziału i wspólnej modlitwy.

 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 120, 459, 454, 121 i 122.

 12. W związku z potrzebą zgromadzenia funduszy na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy – w następną niedzielę, będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel do puszek po każdej Mszy św. i po Gorzkich Żalach.

 13. Przy wyjściu z kościoła można zakupić wielkanocne baranki „Caritas” oraz świąteczne kartki pocztowe z wizerunkiem Pana Jezusa Zmartwychwstałego z naszego kościoła.

 14. Prasa religijna porusza bieżące tematy religijno-społeczne. Dziś przeczytamy m.in., o tym, dlaczego w objawieniach w Fatmie Matka Boża prosiła dzieci o przyjęcie cierpienia oraz o tym, jak ważne jest dobrze uformowane sumienie. Jest też obiektywna ocena przyczyn terroryzmu zagrażającego Europie oraz o mało znanych zasadach Facebooka. Warto też zaglądnąć do artykułu, z którego lepiej poznamy terytorium naszej diecezji rzeszowskiej. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

 15. W związku z rozpoczętym okresem wiosennym Powiatowa Straż Pożarna zwraca się z prośbą o bezwzględne przestrzeganie przepisów pożarowych, ostrożność podczas przebywania na terenach leśnych i niewypalanie traw oraz innej pozostałej roślinności. Prosi się również rodziców o zwrócenie uwagi na zachowanie dzieci, gdyż w wielu przypadkach to właśnie dzieci są sprawcami tego typu niebezpiecznych zdarzeń.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)