Niedziela VII Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie 2017

28.05.2017 r.

  

 1. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze św. będą jeszcze o godz. 9.00 i o godz. 11.00 Suma Odpustowa z procesją Eucharystyczną. Po południu o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe i Msza św. Tegorocznemu Odpustowi przewodniczy ks. Piotr Roman – wikariusz z Mrowli koło Rzeszowa, a swoim pochodzeniem ze strony ojca związany z naszą Parafią.

 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

 3. W liturgii trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 4. Msza św. w tym tygodniu będzie wieczorem o godz. 0.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i zakończenie Nabożeństw Majowych – będziemy szczególnie modlić się za wszystkie dzieci – z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 5. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci I-Komunijne ze swoimi rodzicami wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium w Tarnowcu. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00.

 6. W czwartek – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 7.00 i wieczorem połączona z Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.

 8. W piątek w godzinach porannych odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie a po każdej Mszy św. będzie poświęcenie zakupionych w ostatnim czasie dewocjonaliów. Dzień ten będziemy także w naszej Ojczyźnie przeżywać, jako Święto Dziękczynienia za św. Brata Alberta. Przy tej okazji będzie można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.

 10. We wtorek na Mszę św. zapraszamy młodzież z klasy II Gimnazjum – otrzymają modlitewniki i rozpoczną czas przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 11. W środę po Mszy św. spotkanie LSO a w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.

 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także wczorajszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 170, 419, 173, 174 i 175.

 13. Ciekawe artykuły znajdziemy dziś w prasie religijnej, np. o. niezwykłej historii dzieci z Fatimy, o religijności mieszkańców Europy oraz o kulisach tragicznej śmierci Polki w Egipcie a z tematów Jubileuszowych poznamy historię i uchwały I Synodu naszej Diecezji. Jest też ciekawy artykuł dla gołębiarzy – na czym polega hodowla tych ptaków, zaś tygodnik „Źródło” osobom z chorobą serca i układu krążenia zaleca stosowanie czosnku niedźwiedziego jako skutecznego lekarstwa. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 14. Kino „Farys” w Bieczu zaprasza na film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Seanse będą się odbywać się do wtorku – 30 maja o godz. 15.00. To film zrealizowany w 100-lecie objawień w Matki Bożej w Fatimie – ukazuje siłę modlitwy różańcowej, która może zmieniać bieg historii.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)