Parafialna pielgrzymka do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia - 2019

W dniach 31.05 – 2.06.2019 grupa naszych parafian oraz gości uczestniczyła w parafialnej pielgrzymce do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawował ks. Robert, a także pilot wycieczki pani Aneta Żak z Biura Orlando Travel Sp. z o. o., które było organizatorem  naszej pielgrzymki. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem uczestnicząc we Mszy świętej w naszym parafialnym kościele. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Proboszcz, który udzielił nam błogosławieństwa i życzył wielu pięknych chwil na trasie naszej pielgrzymki, abyśmy szczęśliwie wrócili i byli ubogaceni tym, co zobaczymy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia największej na Węgrzech bazyliki i miejsca spoczynku legendarnego węgierskiego patrioty kardynała Józefa Mindeszenty. Byliśmy w słynnym na Węgrzech Muzeum Marcepanu, gdzie podziwialiśmy rożne słodkie rzeczy wykonane z marcepanowej masy. W Budapeszcie zwiedziliśmy piękną Bazylikę św. Stefana, Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Zamek Królewski.

Wieczorem płynęliśmy statkiem po Dunaju i podziwialiśmy pięknie oświetlony Parlament i miasto Budapeszt.

W drugim dniu naszej pielgrzymki przyjechaliśmy do Bratysławy, gdzie po krótkim zwiedzaniu między innymi Wzgórza Zamkowego, Katedry św. Marcina, Wieży św. Michała Archanioła, uczestniczyliśmy w Mszy świętej sprawowanej w kościele p.w. Dziewicy Maryi.

Następnie po południu wyjechaliśmy do Wiednia, gdzie wieczorem podziwialiśmy pięknie iluminowane miasto. W niedziele w ostatnim dniu naszej pielgrzymki uczestniczyliśmy w Mszy świętej na wzgórzu Kahlenberg. Po modlitwie w tamtejszym kościółku oglądaliśmy pamiątki po królu Janie III Sobieskim. Następnie zwiedzaliśmy Pałac Schonnbrunn, Belweder, Plac Karola, Katedrę św. Szczepana, Hofburg, Graben, Hoher Markt.

Wszyscy wrócili radośni i ubogaceni.

ks. Robert Wiśniewski