Dzielne Niedźwiadki przyniosły Ogień Betlejemski - 2019

Ważnym symbolem zbliżających się Świąt jest Betlejemskie Światło Pokoju, przynoszone co roku przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Akcję zapoczątkowali skauci w Austrii w 1986 r. Światło przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze św. Stefana przekazywane jest skautom i harcerzom z sąsiednich krajów, następnie trafia do najdalszych zakątków Europy. W Polsce akcję od 1991 r. prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. W tym roku akcji towarzyszyło hasło: Światło, które daje moc…”. W IV Niedzielę Adwentu w czasie Mszy św. o godz. 9.00 betlejemskie światło przekazały naszej Parafii zuchy „Dzielne Niedźwiadki” z naszej binarowskiej Szkoły wraz ze swoją opiekunką, Panią Beatą.   Zuchy życzyły wszystkim zebranym, aby ten ogień radości i jedności zapłonął także w domach w czasie Wigilii. Potem przy zapalonym na ołtarzu Świetle Betlejemskim została sprawowana Msza św.  Po zakończonej Eucharystii wielu zabrało sobie zapalone od Ognia Betlejemskiego świece do swoich domów.