Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Kronika

2018

2018-01-01 - Nowy rok 2018

Nowy rok 2018

 

2017

2017-12-31 - Życzenia na Nowy Rok 2018

 

Rozpoczynamy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Nowy Rok Pański 2018. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień dla naszej Parafii i Przyjaciół z Internetu. Życzymy Wam wszystkim abyście w rozpoczynającym się roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości. Życzymy sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, sukcesów w pracy oraz życiu osobistym, podejmowania trafnych decyzji w trudnych sytuacjach a nade wszystko życzymy zdrowia i pokoju ducha. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

 

Duszpasterze z Binarowej

2017-12-31 - Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018

W przyszłym roku nasza Parafia będzie przeżywała piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wrócimy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii. 

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

2017-12-24 - Życzenia na Boże Narodzenie 2017

Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask.

Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy.

Życzymy Wam, abyście umieli otwierać Wasze serca na Jego łaskę i by On Was wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał.

Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na Wasze rodziny, Waszych sąsiadów, całą naszą Parafię i na wszystkich ludzi dobrej woli.

Naszym chorym Parafianom niech przyniesie umocnienie i powrót do zdrowia

a przebywającym za granicą – umocnienie w wierze, nadziei i wzajemnej miłości.

Niech  prawdziwa Boża radość przepełnia Wasze serca.

 

Parafianom, naszym Rodakom i Przyjaciołom z Internetu życzą:

 Duszpasterze z Binarowej

 

2017-12-22 - Plan Wizyty Duszpasterskiej 2017/2018

 

27. 12. 2017 r.   Środa   

Wygon i Zielona Ulica (Edward Mosoń – Stanisława Juruś)

Kamieniec (Tadeusz Guzik – Sławomir Makowiec)           

 

28. 12. 2017 r.   Czwartek            

Jurusiowe Potoki i Nagórze Północ (Jan Pyzik – Jan Barszcz)

Nadole Północ (Bogdan Sendecki – Paweł Próchnicki)    

 

29. 12. 2017 r.   Piątek  

Nagórze Północ (Andrzej Rutana – Grzegorz Lenard)

Nadole Północ (Krzysztof Ruwiński – Zofia Michalec)     

 

30. 12. 2017 r.   Sobota 

Szarowicza Pola

Lechowe Potoki i Kurpiel (Marian Makowiec – Stanisław Piotrowski)      

 

02. 01. 2018 r.   Wtorek

Nagórze Północ (Tadeusz Michalec – Jan Roman)

Nadole Południe (Mariusz Lenard – Konstanty Kozak)   

 

03. 01. 2018 r.   Środa   

Nagórze Południe (Stefan Swołkowicz – Andrzej Sendecki)

Maślakowice (Mieczysław Szary – Danuta Rutana)          

 

04. 01. 2018 r.   Czwartek            

Nagórze Południe (Krzysztof Lenard – Jerzy Michalec)

Wanatówka (Jan Firlit – Mieczysław Bochenek)

 

08.01. 2018 r.    Poniedziałek     

Rynek (Bogumiła Mężyk – Stanisław Fejklowicz)

Nadole Południe (Jan Lenard – Tadeusz Mazur)

 

2017-12-21 - Zmarła Maria Czajka

Zmarła śp. Maria Czajka, z domu Bugno, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 23 grudnia 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-12-11 - Zaproszenie na odsłonięcie i poświęcenie pomnika ppor. Bronisława Kamińskiego ps. Golf

W sobotę – 16 grudnia br. zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik ku czci ppor. Bronisława Kamińskiego Cichociemnego ps. „Golf” usytuowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele o godz. 11.00 – Mszą św., której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Po Mszy św. uczestnicy Uroczystości przejdą pod budynek naszej Szkoły i tam nastąpi odsłonięcie i poświęcenie obelisku upamiętniającego postać ppor. Bronisława Kamińskiego a potem na Sali sportowej zostanie wygłoszony wykład historyka z Instytutu Pamięci Narodowej, okolicznościowe przemówienia zaproszonych Gości oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Uroczystość ma charakter otwarty – organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tej Uroczystości.

 

 

Zaproszenie ze strony intermetowej Radia VIA

2017-11-21 - Zmarła Bronisława Drożdż

Zmarła śp. Bronisława Drożdż, z domu Wanat, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 23 listopada 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-11-06 - Parafialna Pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego

Robert organizuje parafialną pielgrzymkę w 100 rocznicę Objawień Fatimskich szlakiem Sanktuariów Maryjnych do Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, w sobotę – 18 listopada. W programie pielgrzymki jest Uroczysta Msza św. w Zakopanem, zwiedzenie Sanktuariów, czas na modlitwę a oprócz części modlitewnej ostatkowa rekreacja na Krupówkach. Wyjazd o godz. 6.00 a powrót na godz. 20.30. Koszt wyjazdu – zawierający cenę: przejazdu, parkingów, ubezpieczenia oraz ofiarę na zwiedzane Sanktuaria: dorośli – 60 zł a dzieci i młodzież szkolna – 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.

2017-11-04 - Zmarł Leszek Rzońca

Zmarł śp. Leszek Rzońca, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 7 listopada 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-10-16 - Dzień Papieski 2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej

 

 

Tutaj można o tym przeczytać - zapraszamy!

2017-10-10 - Zmarła Helena Augustowska

Zmarła śp. Helena Augustowska, z domu Sendecka, zamieszkała w Rynku, mama o. Bogusława Augustowskiego, redemptorysty – kustosza Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i proboszcza Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 12 października 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-10-07 - Zmarł Stanisław Zawiła

Zmarł śp. Stanisław Zawiła, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 9 października 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-09-23 - Zapisy na kolejną pielgrzymkę do Częstochowy - pilne!!!

Ze względu na duże zainteresowanie kolejną pielgrzymką do Częstochowy – dla wielu osób zabrakło miejsca – informujemy, że gdyby zebrała się pełna grupa autokarowa, to ks. Robert zorganizowałby kolejny wyjazd z programem i kosztami z 30.09.2017 r. – w sobotę - 7 października. Należałoby do najbliższej niedzieli zapisać się na nową listę – serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym udziałem w tej pielgrzymce.

2017-09-21 - Warto wiedzieć, czyli ważne zasady dotyczące liturgii

 

Warto znać i stosować wskazania Kościoła, dotyczące muzyki, dekoracji, fotografowania oraz filmowania w czasie celebracji liturgicznych.

Archidiecezja Przemyska opublikowała normy i wskazania dotyczące tych spraw.

Te same zasady obowiązują w Diecezji Rzeszowskiej.

 

Tutaj można o tym przeczytać

2017-09-13 - Parafialna Pielgrzymka do Częstochowy

Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Częstochowy – na Jasną Górę – w roku 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w sobotę – 30 września. W programie pielgrzymki jest nawiedzenie Sanktuarium, Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, czas na modlitwę i zwiedzanie Klasztoru na Jasnej Górze. W drodze powrotnej nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach a na zakończenie pielgrzymki rekreacja na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót na godz. 22.00. Koszt wyjazdu – zawierający koszty przejazdu, parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Klasztor na Jasnej Górze – 60 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.

2017-09-12 - Zmarła Anna Lenard

Zmarła śp. Anna Lenard, z domu Lenard, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w środę – 13 września 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-09-07 - Akt Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

 

Akt Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi - wersja pdf (do pobrania)

2017-08-23 - Dotacja Małopolskiego Konserwatora Zabytków

 

Prace w zakresie:

 

 

Konserwacja techniczna i estetyczna dekoracji malarskiej chóru w Kaplicy Aniołów Stróżów (XVII w.) w kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej

 

w roku 2017

 

finansowane są ze środków

Małopolskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie

 

2017-08-11 - Zaproszenie na Gminne Dożynki do Binarowej

 

W niedzielę – 20 sierpnia, w Binarowej odbędą się Gminne Dożynki.

Serdecznie zapraszamy!

2017-07-26 - Zaproszenie na XI edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

 

W roku 2017 odbędzie się 11. Edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Inauguracja Festiwalu miała miejsce w amfiteatrze w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie w dniu 11 czerwca. Przez kolejne niedziele, aż do 27 sierpnia przemierzymy Małopolskę wzdłuż i wszerz, by poznać unikatowe drewniane obiekty regionu. Oprócz skansenu w Wygiełzowie odwiedzimy także gotyckie kościoły i łemkowskie cerkwie. Będziemy wsłuchiwać się w muzykę różnych epok, zaprezentowane zostaną różne gatunki i sposoby wykonania. Przejdziemy od bałkańskich energetycznych rytmów, poprzez poezję śpiewaną, brzmienia etniczne, muzykę klasyczną oraz chóralną. Znów pomieszają się różne języki: polski, łemkowski, ukraiński, angielski. Dzięki współpracy z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina posłuchamy zespół wokalny związany z Festiwalem Kolory Polski! W tym roku po raz pierwszy będzie miało miejsce wydarzenie dedykowane dzieciom! Baśniowa Kapela zaprezentuje spektakl muzyczny specjalnie dla najmłodszych. Jeden z koncertów będzie miał charakter edukacyjny, podczas którego wybitni muzycy opowiedzą o instrumentach takich jak fortepian i wiolonczela. A wszystko to w niezwykłej scenerii Szlaku Architektury Drewnianej.

 

 

 

Koncert edukacyjny w Binarowej

Data: 06.08.2017

Godzina: 17:00

Miejsce: Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej

Adres: Binarowa 409, 38-340 Biecz

Wstęp: Wolny

 

Cracow Duo - Kalinowski & Szlezer - cello & piano duo

Prestiżowy magazyn The Strad pisze o nich: „Kalinowski i Szlezer, przyjaciele z czasów dzieciństwa, dysponują wyjątkowo naturalnym darem wzajemnego porozumienia, a ich grę cechuje zwracająca uwagę, jakość wykonania, która nadaje życie muzyce.” 

Artystów połączyła edukacja w Krakowie i Paryżu. Cracow Duo w ciągu piętnastu lat działalności zyskali sobie uznanie publiczności, w tym krytyków polskich i zagranicznych. 

Muzycy występowali na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych. Jednymi z ważniejszych wydarzeń w działalności Cracow Duo były tournée po Bliskim Wschodzie (2006) oraz na Kaukazie (2013) i w Gruzji (2014). W roku 2010 reprezentowali swoje miasto na Dniach Krakowa w Nankinie (Chiny). Bardzo ważnym i niezwykle ciekawym doświadczeniem było tournée po Korei i Stanach Zjednoczonych. Muzycy Cracow Duo zadebiutowali m.in. w Seoul Arts Center w Seulu, Alfred Newman Hall w Los Angeles oraz w nowojorskiej Carnegie Hall gdzie wykonali koncert z okazji 205. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. 

 

KONCERT EDUKACYJNY

 1. Astor Piazzolla - Ave Maria 
 2. Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez op.3 
 3. Camille Saint-Saëns – Łabędź z “Karnawału Zwierząt” 
 4. Edward Elgar - Salut d'amour op. 12 
 5. Robert Schumann – Adagio i Allegro op.70 
 6. Sergiusz Rachmaninow – Wokaliza op. 34 
 7. Aleksander Tansman – Deux Pieces: Melodia i Capriccio 
 8. Bartosz Chajdecki - Nokturn z Three Glimpses (2007) 
 9. Marcel Chyrzyński - Farewell (2013) 
 10. Aleksander Tansman – Fantazja 1936

Na program koncertu składa się wybór utworów nagranych przez pianistę Marka Szlezera i wiolonczelistę Jana Kalinowskiego, które pochodzą z płyty Memories, która powstała w zeszłym roku z okazji jubileuszu 15-lecia ich wspólnej działalności na rynku muzycznym. W programie znajdą się zarówno najbardziej znane utwory kompozytorów muzyki klasycznej, jak i utwory powstałe z myślą o Cracow Duo, z którymi muzycy są najbardziej utożsamiani w Polsce i na świecie.

Dodatkowe informacje: www.cracowduo.comwww.facebook.com/CracowDuo

 

Informacje ze strony internetowej Małopolskiej Organizacji Turystycznej

2017-07-24 - Wakacyjni Goście w naszym kościele

 

W czasie wakcji wielu turystów odwiedza nasz kościoł. 

 

 

Tutaj można przeczytać o wycieczce Klubu Kulturalno-Turystycznego Jasielskiego Domu Kultury

2017-07-24 - Zmarła Lucyna Barszcz

Zmarła śp. Lucyna Barszcz, z domu Firszt, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 25 lipca 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-07-14 - Wizyta uczestników 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

W dniach 6 i 9 lipca br. w naszym kościele gościliśmy uczestników 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Goście z wielkim zainteresowaniem zwiedzili nasz kościół, który w 2003 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, poznawli jego historię i interesowali się jego teraźniejszością. Miłą pamiątką z naszego kościoła będą wykonane fotografie oraz wpis w Pamiątkowej Księdze.

 

Wizyta naszych Gości była szeroko opisywana przez lokalne media:

 

Relacja Telewizji Gorlice

 

Relacja Powiatu Gorlickiego

 

Relacja GORLICE24

 

Relacja HALOGORLICE

2017-06-30 - Zmarła Zofia Rybowicz

Zmarła śp. Zofia Rybowicz, nasza najstarsza Parafianka, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 1 lipca 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-06-19 - Zmarła Maria Tomaszewska - mama ks. Jacka Tomaszewskiego

Zmarła śp. Maria Tomaszewska, mama ks. Jacka Tomaszewskiego, który pracował w naszej Parafii jako wikariusz. Pogrzeb śp. Marii będzie we wtorek – 13 czerwca br. w parafii Wielopole Skrzyńskie O godz. 13.20 – wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła, o godz. 13.30 – różaniec za Zmarłą a o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Informacja dla naszych Parafian – jest organizowany wspólny wyjazd na pogrzeb – informacja o chęci wyjazdu – na numer telefonu: 504646865. Koszt wyjazdu pokrywa Parafia. Ze względu na czas prosi się o przekazanie tej informacji naszym Parafianom i szybką reakcję.

2017-06-19 - Zmarł Stanisław Zięba

Zmarł śp. Stanisław Zięba, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 12 czerwca 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-06-19 - Artykuł w Gazecie Krakowskiej o obrazie Matki Bożej Binarowskiej

Tutaj można przeczytać artykuł z 'Gazety Krakowskiej'

2017-05-26 - Zaproszenie ZSP w Binarowej na Piknik i II Bieg Królewski

     

2017-05-05 - Parafialna Pielgrzymka do Starego Sącza i Czerwonego Klasztoru na Słowacji

 

Ks. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu oraz Czerwonego Klasztoru na Słowacji, w sobotę – 13 maja. W planie jest Msza św. w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu, zwiedzanie Klasztoru, przejazd do miejscowości Sromowce Wyżne i 3-godzinny spływ Przełomem Dunajca do Krościenka. Trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który Tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki. Potem przejazd do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, zwiedzanie Klasztoru, który był siedzibą zakonu Kartuzów i Kamedułów, czas na rekreację, możliwość skosztowania słowackich knedlików i innych smakołyków i powrót do Binarowej. Wyjazd o godz. 7.30 a powrót na godz. 22.00. Cena wyjazdu – zawierająca koszt przejazdu, bilety parkingowe, ubezpieczenie, ofiarę na klasztor Sióstr Klarysek, bilet na spływ Dunajcem oraz bilet do Czerwonego Klasztoru na Słowacji: dla dzieci do lat 10 – 90 zł a dorośli – 120 zł. Dorośli zabierają ze sobą dowody osobiste a młodzież legitymację szkolną. Osoby dorosłe, zainteresowane polowaniem na słowackie bażanty proszone są o zabranie waluty EURO. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii.

  

Pielgrzymka parafialna

do Kościoła Sióstr Klarysek

w Starym Sączu i Czerwonego Klasztoru na Słowacji 

Sobota - 13 maja 2017

 

Plan pielgrzymki: 

7.30 - Wyjazd z parkingu przy kościele.

 

10.00 - Msza święta w kościele Sióstr Klarysek

 • Zapoznanie się z historią kościoła i klasztoru Sióstr Klarysek
 • Czas na modlitwę

12.00 - Przejazd do miejscowości Sromowce Wyżne

 

13.00 - Hit Pienin - 3-godzinny Spływ Przełomem Dunajca do Krościenka (Trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki)

 

16.00 - Przejazd do Czerwonego Klasztoru na Słowację

 • Zwiedzanie Klasztoru, który był siedzibą zakonu Kartuzów i Kamedułów
 • Czas na rekreacje
 • Możliwość skosztowania słowackich knedlików i innych smakołyków

Przewidywany powrót ok. godz. 22

2017-05-03 - Zmarła Józefa Bałon

Zmarła śp. Józefa Bałon, z domu Michalik, zamieszkała w Jurusiowych Potokach. Jej pogrzeb będzie w piątek – 5 kwietnia 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-04-22 - Książka ks. dr. Zbigniewa Bielamowicza o naszym kościele już dostępna!

Miło jest poinformować, że jest już dostępna książeczka pt. Trzy chóry muzyczne w zabytkowym kościele w Binarowej”, napisana przez naszego rodaka – ks. dr. Zbigniewa Bielamowicza. Jest ona także częścią wydawnictwa naszej diecezji pt. „Resovia Sacra”. Otrzymaliśmy od Autora zgodę na publikację tej książki jako wydawnictwa naszej Parafii w celu popularyzacji naszego kościoła oraz odkrywania jego ciekawej historii. 30 kwietnia - w III Niedzielę Wielkanocną, z udziałem Autora odbędzie się promocja tej książki. Sumę poprowadzi i okolicznościowe Słowo Boże wygłosi ks. dr Zbigniew Bielamowicz. Po Mszy św. będzie okazja do spotkania się z Autorem oraz zapewne otrzymania okolicznościowego autografu. Serdecznie zapraszamy!

2017-04-15 - Życzenia na Wielkanoc 2017

Drogim Parafianom i naszym Gościom oraz Przyjaciołom z Internetu życzymy radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych!

 

Duszpasterze z Binarowej

 

 

 

 

2017-04-11 - Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy 2017

 

WIELKI CZWARTEK

godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

godz. 18.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 18.00 – Wigilia Paschalna

 

WIELKANOC

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

2017-04-10 - Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym 2017

 

 WIELKI CZWARTEK

Róże Różańcowe i Opiekunki rejonowe Caritas: godz. 19.00 – 20.00

Akcja Katolicka oraz chętni: godz. 20.00 – 21.00

Młodzież i KSM: godz. 21.00 – 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

Ministranci i Lektorzy: godz.  8.00 –   9.00

Pola Szarowicza: godz. 9.00 – 10.00

Nadole – strona południowa: godz. 10.00 – 11.00

Wygon i Potoki: godz. 11.00 – 12.00

Nagórze – strona południowa: godz. 12.00 – 13.00

Zielona Ulica: godz. 13.00 – 14.00

Nagórze – strona północna: godz. 14.00 – 15.00

Kurpiel i Lechowe Potoki: godz. 15.00 – 16.00

Kamieniec i Wanatówka: godz. 16.00 – 17.00

Nadole – strona północna: godz. 17.00 – 18.00

Młodzież i KSM: godz. 21.00 – 22.00

 

 WIELKA SOBOTA

Ministranci i Lektorzy: godz.   8.00 –   9.00

Róże Różańcowe Niewiast: godz.   9.00 – 10.00

Adoracja dla wszystkich: godz. 10.00 – 12.00

SP i Schola: godz. 12.00 – 13.00

Gimnazjum: godz. 13.00 – 14.00

Róże Różańcowe Mężczyzn: godz. 14.00 – 15.00

Maślakowice: godz. 15.00 – 16.00

Rynek: godz. 16.00 – 17.00

Adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka: godz. 17.00 – 18.00

  

MODLITWY:

 • Rozmyślanie, Cząstka Różańca św., Litania
 • Pieśni Eucharystyczne oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszystko na większą chwałę Bożą!

2017-04-09 - Zmarł Alan Guzik

Zmarł śp. Alan Guzik, z Kamieńca. Nabożeństwo pogrzebowe będzie w środę – 12 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 Po Liturgii – odprowadzenie ciała zmarłego dziecka na cmentarz. Polecamy w modlitwie rodziców i rodzinę śp. Alana i prosimy o ukojenie bólu i światło nadziei.

2017-04-09 - Zmarła Helena Bochnia

Zmarła śp. Helena Bochnia, z domu Wszołek, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 11 kwietnia 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-04-07 - Dotacja Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego

W dniu 7 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyło się spotkanie z Beneficjentami dotacji, przyznanych w tym roku przez Marszałka Województwa Małopolskiego na prace konserwatorskie przy zabytkach. Miło jest poinformować, że nasza Parafia otrzymała dotację w kwocie 35 000 zł na wykonanie prac konserwatorskich przy polichromii w dolnych partiach ściany północnej prezbiterium. Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał nasz rodak binarowski – o. Bogusław Augustowski, proboszcz Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie, który odbierał także czek na dotację dla swojej Parafii. Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele. Jednocześnie nasza Parafia wyraża wdzięczność pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

2017-03-30 - Zaproszenie ZSP Binarowa na Wieczór Poezji do Biblioteki w Bieczu

     

2017-03-25 - Program Rekolekcji Szkolnych 2017

    

2017-03-18 - Program Rekolekcji Wielkopostnych 2017

 

 

2017-03-11 - Jubileuszowe Diecezjalne pielgrzymki do Rzymu i Fatimy

W roku 25-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej oraz w Roku Maryjnym zostaną zorganizowane dwie pielgrzymki diecezjalne: do Rzymu i do Fatimy. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się w daniach 19 - 25 kwietnia. Cena: 450 zł i 145 euro. Szczegółowy program na stronie biura Matteo Travel lub pod numerem telefonu 504 189 508. Pielgrzymka do Fatimy i sanktuariów Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 2 – 14 sierpnia. Cena: 860 zł i 370 euro. Szczegółowy program na stronie biura El Holiday lub pod numerem telefonu 604 247 912. Organizacje tych pielgrzymek koordynują: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Diecezji Rzeszowskiej oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej”. Współorganizatorami są wspomniane wyżej biura pielgrzymkowe. Bliższych informacji można zasięgnąć u ks. Józefa Kuli, tel. 698 614 178 lub w poszczególnych biurach.

2017-03-03 - Zmarła Anna Zawiła

Zmarła śp. Anna Zawiła, z domu Brodzicka, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 5 marca 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-01-28 - Zmarł Adam Rutana

Zmarł śp. Adam Rutana, zamieszkały na Wygonie. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 31 stycznia 2017 r. O godz. 12.30 wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła a o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-01-18 - Zaproszenie MOT-u na Koncert Kolęd do Szalowej

W niedzielę 22 stycznia w kościele p.w. św. MIchała Archanioła w Szalowej

o godz. 17.00

odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej

 

Wstęp wolny!

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

 

 

Zaproszenie MOT

 

2017-01-16 - Zmarła Łucja Wilczkiewicz

Zmarła śp. Łucja Wilczkiewicz, zamieszkała w Bieczu. Przez 28 lat pracowała  w Szkole w Binarowej jako sekretarka. Jej pogrzeb będzie w środę – 18 stycznia 2017 r. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Anny w Bieczu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2017-01-03 - Zmarła Zofia Niziołek

Zmarła śp. Zofia Niziołek, z domu Salamon, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 5 stycznia 2017 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016

2016-12-31 - Życzenia na Nowy Rok 2017

U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najlepsze noworoczne życzenia: zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.

  

 

2016-12-30 - Zmarła Maria Wójcik

Zmarła śp. Maria Wójcik, zamieszkała na Maślakowicach. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 31 grudnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-12-25 - Życzenia na Boże Narodzenie 2016

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”.

Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję.

Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia.

Niech te Święta będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.

Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

 

Parafianom, naszym Rodakom i Przyjaciołom z Internetu życzą:

 Duszpasterze z Binarowej

2016-12-24 - Zmarł Roman Michalec

Zmarł śp. Roman Michalec, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 27 grudnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-12-23 - Zmarł Jan Kędzior

Zmarł śp. Jan Kędzior, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 26 grudnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-12-20 - Jesteśmy na stronie internetowej Małego Gościa!

Miło poinformować, że na stronie internetowej 'Małego Gościa' została umieszczona krótka informacja o tegorocznych Roratach, które odprawiamy w naszej Parafii.

 

Tutaj można o tym przeczytać!

2016-12-16 - Zmarł Jan Rutana

Zmarł śp. Jan Rutana. Urodził się i wychował w Binarowej, przez ostatnie 40 lat mieszkał w parafii Moszczenica ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 18 grudnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-12-06 - Zmarła Janina Woźniak

Zmarła śp. Janina Woźniak, z domu Rutana, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w piątek – 9 grudnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-11-10 - Zmarł Ryszard Żak

Zmarł śp. Ryszard Żak, zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 12 listopada 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-10-12 - Wirtualne zwiedzanie Kaplicy Aniołów Stróżów

Wszystkich naszych Przyjaciół z Internetu zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Kaplicy Aniołów Stróżów. Do tej pory ze względu na prace konserwatorskie nie było to możliwe, ale w ostatnim czasie została wykonana nowa panorama do tej części naszego kościoła i tym samym możemy już zaprosić do zwiedzania Kaplicy Aniołów Stróżów.

 

Panorama Kaplicy Aniołów Stróżów znajduje się w zakładce „Galeria” i menu „Panorama”. Po kliknięciu na obraz Panoramy wybieramy 7 wycieczkę licząc od góry – z opisem „Kaplica”.

 

Miło też poinformować, że na mamy nową wersję Panoramy Google – z możliwością zwiedzania otoczenia oraz całego wnętrza naszego pięknego kościoła.

 

Panorama Google znajduje się w zakładce „Galeria” i menu „Panorama Google”.

 

Serdecznie zapraszamy!

2016-09-22 - Zaproszenie na Odpust ku czci św. Michała Archanioła

 

Już niebawem

będziemy przeżywać doroczną

Uroczystość Odpustową

ku czci

naszego Patrona – św. Michała Archanioła

Miło jest poinformować,

że w tym roku Sumę Odpustową

odprawi

Ks. Biskup Stanisław Jamrozek

Biskup Pomocniczy Diecezji Przemyskiej

 

 

 

doktor teologii
biskup tytularny Chełmski
wikariusz generalny

5 maja 1960 – urodzony w Rzeszowie

14 czerwca 1989 – wyświęcony na kapłana w Przemyślu

20 kwietnia 2013 – prekonizowany

20 maja 2013 – konsekrowany

 

Suma Odpustowa – czwartek, 29 września o godz. 11.00.

  

Serdecznie zapraszamy

wszystkich Parafian, Gości i Przyjaciół z Internetu

do Binarowej, do udziału we wspólnym uwielbieniu Boga

wraz ze św. Michałem Archaniołem

 

Zapraszamy!

2016-09-02 - Pielgrzymka Parafialna do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Ks. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, w sobotę – 17 września. W planie jest Msza św. w Sanktuarium, rekreacja na Gubałówce i Krupówkach a dla odważnych możliwość jazdy kolejką grawitacyjną. Wyjazd o godz. 6.00 a powrót na godz. 22.00. Koszt wyjazdu – zawierający koszty przejazdu, bilet na Gubałówkę, ubezpieczenie, parking oraz ofiarę na Sanktuarium: dla dzieci i młodzieży szkolnej – 50 zł a dorośli – 60 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii.

 

 

Szczegółowy program Pielgrzymki można zobaczyć tutaj

2016-08-31 - Zmarła Aleksandra Pabis

Zmarła śp. Aleksandra Pabis, z domu Szarowicz, zamieszkała w Jurusiowych Potokach. Jej pogrzeb będzie w piątek – 2 września 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-08-30 - Zmarła Maria Jodłowska

Zmarła śp. Maria Teresa Jodłowska, z domu Guzik, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 1 września 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-08-29 - Zmarł Mateusz Firszt

Zmarł śp. Mateusz Piotr Firszt, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 1 września 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłego z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-08-21 - Głosowanie w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski

„Gazeta Krakowska” po raz kolejny prowadzi Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski. Miło jest poinformować, że w kategorii „Przewodnik turystyczny” można głosować na naszą parafiankę – Panią Małgorzatę Nalepa – przewodnika z naszego kościoła.

 

Głosować można na cztery sposoby:

 

1. Za pomocą kuponów, które są publikowane codziennie w Gazecie Krakowskiej do 31 sierpnia. Należy je dostarczyć osobiście lub pocztą na adres redakcji: al. Pokoju 3, 31-548 Kraków. Głosowanie tym sposobem trwa do 5 września. Jeden kupon gwarantuje 10 punktów dla kandydata.

 

2. Za pomocą sms-ów:

 

Małgorzata Nalepa - wyślij sms o treści WOMPRZEW.9 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Głosowanie tym sposobem trwa do 6 września, do godz. 14.00. Jeden sms gwarantuje 10 punktów dla kandydata

 

3. Za pomocą głosowania internetowego:

 

Wystarczy wejść na stronę Małgorzata Nalepa – przewodnik po kościele w Binarowej 

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyt/karta/malgorzata-nalepa,34825,1591605,t,id,kid.html

 i kliknąć „GŁOSUJ ZA”. 

Głosowanie tym sposobem trwa do 31 sierpnia do godz. 14.00. Jedno kliknięcie gwarantuje kandydatowi jeden punkt. 

 

4. Za pośrednictwem aplikacji Facebook.Tam należy zalogować się na swoje konto, umożliwić publikację postu na swojej „tablicy” i kliknąć „GŁOSUJ ZA”. Głosowanie tym sposobem trwa do 31 sierpnia do godz. 14.00 Taka forma głosowania zapewnia kandydatowi aż pięć punktów w rywalizacji. 

 

Zwycięzca w kategorii „Przewodnik turystyczny” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 5 tys. zł.

 

Regulamin konkursu: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/wielkie-odkrywanie-malopolski-2016-regulamin,10354796/

2016-08-18 - Zaproszenie na X Jubileuszową edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

X Jubileuszowa edycja Festiwalu

Muzyka Zaklęta w Drewnie
na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

 

Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od dziesięciu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wysokiej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Do tej pory odbyło się już ponad 100 koncertów!

Tym, co równie mocno przyciąga fanów Festiwalu jest urok maleńkich cerkwi i malowniczych kościołów, wyjątkowa atmosfera staropolskich dworów, drewnianych willi i miasteczek. Świątynie, często mało znane, ozdabiane przez wędrownych malarzy, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”

21 sierpnia, godz. 18.00, kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej (UNESCO)

 

Wystąpi „Apertus Quartet”

W programie „Muzyka Ziemi Obiecanej”

 

APERTUS QUARTET

Kwartet smyczkowy APERTUS QUARTET powstał w 2007 r. z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi, artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Repertuar zespołu obejmuje zarówno klasyczne kwartety smyczkowe, jak i utwory inspirowane jazzem, czy muzyką ludową. Kwartet wystąpił m.in. podczas Letniego Festiwalu Muzycznego w Gironie (Hiszpania 2008), festiwalu 'Łódź Czterech Kultur' (2010 - koncert finałowy), Festiwalu Partnerstwa we Lwowie (2012), festiwalu 'Świdnickie Noce Jazzowe' (2011), dwukrotnie w ramach Festiwalu Filmów Polskich 'Pod Wysokim Zamkiem' we Lwowie (2013, 2014 - Filharmonia Lwowska), podczas trzech edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej 'Kolory Polski' ( 2008, 20012, 2014), z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej pod batutą Daniela Raiskina w koncercie na klarnet, kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową K. A. Hartmanna (2014), podczas festiwalu 'Strefa Ciszy' - Royal Łazienki Music Festival w Warszawie (2015) oraz podczas Festiwalu Najnowszych Filmów Polskich w Iwano-Frankiwskiej Filharmonii Obwodowej (Ukraina 2015). Kwartet ma w dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne rejestracje swoich koncertów oraz nagrania muzyki do filmów.

Zespół tworzą :

Marta Kalińska-Strasińska skrzypce

Paulina Wielgosińska skrzypce

Małgorzata Sowierka-Chmiel altówka

Maria Katarzyna Filipiak wiolonczela

 

Najpiękniejsza polska muzyka filmowa w Binarowej

 

21 sierpnia zapraszamy do Binarowej. W tym wyjątkowym miejscu kwartet smyczkowy APERTUS QUARTET postara się zaczarować słuchaczy dźwiękami najlepszych motywów muzycznych z powstałych w Łodzi polskich filmów.

To właśnie Łódź, lub „Hollyłódz”, jak żartobliwie parafrazują jej mieszkańcy, jest miejscem, gdzie w czasach prosperity przemysłu filmowego powstały utwory stanowiące dziś kanon arcydzieł polskiego kina. Czasy filmowej świetności Łodzi przyniosły nie tylko znakomite obrazy, ale także wiele metrów taśmy doskonałej muzyki filmowej. Wystarczy wspomnieć tematy muzyczne z filmów takich jak „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy, „Noce i dnie” Jerzego Antczaka, seriali „Stawka większa niż życie”, „07 zgłoś się”. Filmową muzykę specjalnie dla Apertus Quartet zaaranżowali najzdolniejsi łódzcy kompozytorzy młodego pokolenia.

„Muzyka Ziemi Obiecanej” to projekt z łódzkim rodowodem, ale odwołujący się do najpiękniejszych kart historii polskiego powojennego kina w ogóle, dlatego od lat entuzjastycznie jest przyjmowany przez Publiczność nie tylko w Łodzi, ale i w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Z pewnością podobnie będzie w Binarowej, w kościele pw. św. Michała Archanioła, który jest jednym z najcenniejszych małopolskich zabytków.

Kościół w Binarowej wzniesiono ok. 1500 roku. Niegdyś świątynię, jeszcze jako studenci, odwiedzali Stanisław Wyspiański i Józef Mehoffer. Wrażenie musiało robić na nich wnętrze kościoła. Jest to prawdziwa galeria sztuki zdobniczej. Malowidła mają jednak nie tylko zachwycać, ale i uczyć. Jest to tzw. Biblia pauperum czyli Biblia dla ubogich, która zamiast słowem uczy obrazem. Wśród malowideł można dostrzec wiele ciekawostek np. widok ówczesnego Biecza. Kaplica Aniołów Stróżów, dostawiona do północnej ściany kościoła, pokryta jest natomiast malowidłami aniołów… z wąsami (!) Warto zwrócić też uwagę na stojący tam konfesjonał, stworzony z myślą o tym, by pomieścić całą rodzinę.

Kościół w Binarowej to miejsce wyjątkowe, co potwierdza wpis na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

 

Do końca września na Szlaku Architektury Drewnianej do zwiedzania udostępnione jest 71 obiektów w całej Małopolsce. Od czwartku do niedzieli można w nich spotkać przewodników, którzy chętnie dzielą się opowieściami o historii obiektów i skrywanych przez nich tajemnicach.

 

Zapraszamy Państwa także na portal Facebook, gdzie swoje fanpage mają Szlak oraz Festiwal:

www.facebook.com/drewniana.malopolska

www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie

 

 

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest wolny!

 

2016-08-16 - Zmarła śp. Zofia Guzik

Zmarła śp. Zofia Teresa Guzik, z domu Jodłowska. Pochodziła z naszej Parafii – z Nagórza Południe, w ostatnim czasie mieszkała w Bieczu ale zgodnie z wolą rodziny spocznie na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 18 sierpnia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-07-20 - Zmarła śp. Stanisława Ryndak

Zmarła śp. Stanisława Ryndak, z domu Szara, zamieszkała Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w piątek – 22 lipca 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-07-19 - Zmarł śp. Piotr Juruś

Zmarł śp. Piotr Juruś. Pochodził z naszej Parafii, w ostatnim czasie mieszkał w parafii Kryg ale zgodnie z wolą rodziny spocznie na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 21 lipca 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-06-17 - Zmarła śp. Maria Lenard

Zmarła śp. Maria Lenard, z domu Dudka, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 19 czerwca 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-06-13 - Zmarł śp. Kazimierz Kamiński

Zmarł śp. Kazimierz Kamiński, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w środę – 15 czerwca 2016 r. O godz. 12.30 wyprowadzenie ciała Zmarłego z domu żałoby a o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-06-04 - Zaproszenie ZSP na Piknik i I Bieg Królewski

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej oraz Młodzieżowa Rada w Bieczu serdecznie zapraszają na I Bieg Królewski na trasie: Binarowa – Biecz – Binarowa który odbędzie się w Binarowej w najbliższą niedzielę – 12 czerwca br. Imprezie towarzyszyć będzie Piknik Zdrowia i szereg licznych atrakcji dla rodzin z dziećmi, młodzieży i wszystkich, którzy lubią dobre i zdrowe jedzenie oraz świetną zabawę. Będzie też dla chętnych marsz Nordic Walking na dystansie 3 km, darmowe konsultacje dietetyczne i losowanie atrakcyjnych nagród oraz wiele innych atrakcji a od godz. 19.00 zabawa ogrodowa. Patronat honorowy objął Burmistrz Biecza. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Binarowej do udziału, rywalizacji oraz wspólnej zabawy.

2016-05-22 - Zmarł śp. Rudolf Bartyzel

Zmarł śp. Rudolf Bartyzel. W ostatnim czasie mieszkał w parafii Ropa, ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 24 maja 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłego z domu Pani Kazimiery Lenard – Binarowa 94. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-05-20 - Dotacja Rady Miejskiej w Bieczu

Miło jest poinformować, że Rada Miejska w Bieczu przyznała naszej Parafii dotację w wysokości 25 000 zł na opracowanie dokumentacji odwodnienia, chodnika wokół kościoła oraz realizację prac konserwatorskich. Dnia 20 maja br. w Muzeum w Bieczu została podpisana umowa dofinansowania a symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz. Nasza Parafia składa serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi Biecza Mirosławowi Wędrychowiczowi oraz Radzie Miejskiej w Bieczu za przyznaną dotację.

2016-05-13 - Program Rekolekcji i Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano

     

2016-05-13 - Dotacja Urzędu Marszałkowskiego

W dniu 12 maja br. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie odbyło się spotkanie z Beneficjentami dotacji przyznanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego na prace konserwatorskie przy zabytkach planowane do wykonania w roku 2016. Miło jest poinformować, że nasza Parafia otrzymała dotację w kwocie 20 000 zł na wykonanie prac konserwatorskich przy polichromii w górnej partii ściany zachodniej nawy. Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz. Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele. Jednocześnie nasza Parafia wyraża wdzięczność pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

 

W czasie spotkania obyła się uroczystość odznaczenia wyróżniających się konserwatorów dzieł sztuki Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Wśród odznaczonych znalazł się Pan mgr Stanisław Stawowiak, który wykonuje prace konserwatorskie w naszym kościele. Gratulujemy! 

 

 

 

2016-05-07 - Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Ks. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, w sobotę – 18 czerwca. W planie jest Msza św. w Sanktuarium, ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny, zwiedzanie Sanktuarium i podziwianie panoramy Krakowa z wieży widokowej, następnie zwiedzanie Centrum św. Jana Pawła II. Potem rejs statkiem do Tyńca i zwiedzanie Opactwa Benedyktynów – w tym możliwość nabycia pamiątek i produktów benedyktyńskich, np. herbatki ziołowej, wina, lekarstw, kosmetyków i skosztowania benedyktyńskiej kawy. Następnie powrót do Krakowa, zwiedzanie Rynku, czas wolny i powrót do Binarowej. Wyjazd o godz. 6.30 a powrót na godz. 21.00. Koszt wyjazdu – zawierający bilety wstępu, obsługę przewodników i bilety parkingowe oraz bilet na rejs po Wiśle: dla dzieci i młodzieży szkolnej – 80 zł a dorośli – 100 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

 

Szczegółowy program Pielgrzymki można zobaczyć tutaj.

2016-05-07 - Głosujemy na Plac Zabaw w Binarowej

Pani Dyrektor Szkoły w Binarowej informuje, że 5 maja ruszyła akcja pod hasłem „Podwórko Nivea”. Jej celem jest budowa 40 Rodzinnych Miejsc Zabaw w lokalizacjach, które uzyskają najwięcej głosów. Rodzinne Miejsca Zabaw to idealny sposób na integrację i spędzanie czasu dla rodziców i ich pociech. Dyrekcja Szkoły zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców o zaangażowanie i wsparcie tej inicjatywy poprzez oddawanie swoich głosów na Binarową. Głosować można przez stronę internetową: http://www.nivea.pl/podworko lub aplikację mobilną „Podwórko Nivea” każdego dnia do 30 czerwca Szczegółowych informacji udzielają dziś wolontariusze z naszej Szkoły. Pamiętajmy, że od naszych głosów zależy gdzie powstaną place zabaw! Tylko wspólnymi siłami możemy zrealizować marzenia dzieci! Bądźmy solidarni – przyłączmy się do akcji głosowania i zaprośmy do niej swoich znajomych!

2016-04-30 - Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła coraz bliżej ...

      

 

2016-04-09 - Uroczystości 1050 Rocznicy Chrztu Polski, Gniezno - Poznań

Czwartek, 14 kwietnia  – Gniezno

 

O godz. 11.00 biskupi uczestniczyć będą w obradach plenarnych KEP w gnieźnieńskim seminarium duchownym.

 

Jubileuszowe obchody rozpoczną się  14 kwietnia

 

O godz. 15.00 jubileuszowe obchody rozpoczną się celebracją na Ostrowie Lednickim. Episkopat Polski, zaproszeni goście i wierni będą tam dziękować za Chrzest Polski, zabrzmi też dzwon „Mieszko i Dobrawa”.

O godz. 17.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej rozpocznie się uroczysta Msza św.

O godz. 20.00 w tamtejszym Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie odbędzie się prapremiera filmu o Chrzcie Mieszka I.

 

Piątek, 15 kwietnia – Poznań

 

W piątkowe przedpołudnie, 15 kwietnia, w tamtejszym seminarium duchownym odbędzie się zebranie plenarne Episkopatu.

O godz. 12.00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z orędziem Prezydenta RP.

Następnie w Filharmonii Poznańskiej zabrzmi jubileuszowe „Oratorium 966.pl”.

O godz. 15.45 rozpocznie się procesja maryjna z Fary do Katedry Poznańskiej, gdzie o 17.00 rozpocznie się Msza św.

 

Sobota, 16 kwietnia – Poznań

 

W sobotę 16 kwietnia w Seminarium Duchownym w Poznaniu po raz kolejny zbierze się polski Episkopat.

O godz. 10.50 na INEA stadionie pod hasłem “Gdzie chrzest, tam nadzieja” rozpocznie się świętowanie jubileuszowe.

O 14.00 zostania odprawiona Msza św. z chrztem dorosłych.

O godz. 19.00 w teatrze Muzycznym w Poznaniu, rozpocznie się historyczny quiz multimedialny „Człowiek 1050-lecia”.

O godz. 19.45 – musical „Jesus Christ Superstar”.

2016-03-31 - Witamy na naszej nowej stronie internetowej

Witamy na nowej stronie internetowej. Zachęcamy wszystkich Parafian oraz Gości do zapoznania się z historią oraz życiem naszej Parafii.

2016-03-27 - Zmarł śp. Jan Jodłowski

zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 29 marca 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłego z domu żałoby.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-03-26 - PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO I WIELKANOCY 2016

 

WIELKI CZWARTEK
godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej
po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy
Adoracja do godz. 22.00


WIELKI PIĄTEK
godz. 18.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej
po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu
Adoracja do godz. 22.00


WIELKA SOBOTA
godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny
godz. 18.00 – Wigilia Paschalna


WIELKANOC
godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.
godz. 9.00 i 11.00 – Msza św.


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

2016-03-25 - Porządek Adoracji Triduum Paschalnego 2016

 

WIELKI CZWARTEK
Róże Różańcowe i Opiekunki rejonowe Caritas: godz. 19.00 – 20.00
Akcja Katolicka oraz chętni: godz. 20.00 – 21.00
Młodzież i KSM: godz. 21.00 – 22.00


WIELKI PIĄTEK
Ministranci i Lektorzy: godz. 8.00 – 9.00
Pola Szarowicza: godz. 9.00 – 10.00
Nadole – strona południowa: godz. 10.00 – 11.00
Wygon i Potoki: godz. 11.00 – 12.00
Nagórze – strona południowa: godz. 12.00 – 13.00
Zielona Ulica: godz. 13.00 – 14.00
Nagórze – strona północna: godz. 14.00 – 15.00
Kurpiel i Lechowe Potoki: godz. 15.00 – 16.00
Kamieniec i Wanatówka: godz. 16.00 – 17.00
Nadole – strona północna: godz. 17.00 – 18.00
Młodzież i KSM: godz. 21.00 – 22.00


WIELKA SOBOTA
Ministranci i Lektorzy: godz. 8.00 – 9.00
Róże Różańcowe Niewiast: godz. 9.00 – 10.00
Adoracja dla wszystkich: godz. 10.00 – 12.00
SP, Schola i Kółko Misyjne: godz. 12.00 – 13.00
Gimnazjum: godz. 13.00 – 14.00
Róże Różańcowe Mężczyzn: godz. 14.00 – 15.00
Maślakowice: godz. 15.00 – 16.00
Rynek: godz. 16.00 – 17.00
Adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka: godz. 17.00 – 18.00

 

MODLITWY:

• Rozmyślanie, Cząstka Różańca św., Litania
• Pieśni Eucharystyczne oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa


Wszystko na większą chwałę Bożą!

2016-03-24 - Zmarł śp. Jan Sendecki

zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 16 lutego 2016 r. O godz. 13.20 wyprowadzenie ciała Zmarłego z domu żałoby a o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-03-23 - Rekolekcje Binarowa

    

2016-03-22 - Zmarł śp. Józef Kamiński

zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 31 stycznia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2016-03-21 - Zmarła śp. Helena Trzaskoś

z domu Marszałek, zamieszkała w Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 19 stycznia 2016 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2015

2015-12-31 - Życzenia na Nowy Rok 2016

 

 

W związku z rozpoczętym Nowym Rokiem wszystkim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom z Internetu składamy najlepsze noworoczne życzenia: zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.

  

Duszpasterze z Binarowej

 

2015-12-24 - Życzenia na Boże Narodzenie 2015

Bóg Miłosierny jest dla nas dobry! Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus, by nas sobą nie speszyć ale rozbroić miłością!


W Święta Bożego Narodzenia pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów. Głębokiej radości i odważnego przyjęcia Jezusa Chrystusa do siebie na dziś i na cały Nowy Rok!

 

Parafianom, naszym Rodakom i przyjaciołom z Internetu życzą:

 Duszpasterze z Binarowej

 

 

2015-12-21 - Nagroda na uczennic ZSP Binarowa

 

Miło jest poinformować, że uczennice ZSP Binarowa - nasze Parafianki zostały wysoko wyróżnione w Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Gratulujemy naszym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tutaj można przeczytać o sukcesie naszych Parafianek

 

 

 

2015-11-24 - Światowe Dni Młodzieży 2016 już niebawem...

Światowe Dni Młodzieży zabliżają się dużymi krokami. Zachęcamy do zglądnięcia na stronę internetową ŚDM Diecezji Rzeszowskiej. Tam też można się dowiedzieć o tym, jak się zarejestrować oraz poznamy niebędne wiadomości organizacyjne. Zapraszamy!

 

Strona WWW ŚDM Diecezji Rzeszowskiej

 

Informacje dotyczące rejestracji pielgrzymów ŚDM 2016

2015-09-26 - Zaproszenie na Odpust ku czci św. Michała Archanioła

 

We wtorek – 29 września w naszej Parafii będziemy przeżywać doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i wieczorem o godz. 17.00. Główna Eucharystia tego dnia to Suma Odpustowa o godz. 11.00. W tym roku Odpustowe Słowo Boże będzie głosił ks. Henryk Bielak, który pracował w naszej Parafii, jako wikariusz a obecnie jest proboszczem w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Śmignie koło Lisiej Góry. On też będzie przewodniczył Sumie Odpustowej.

 

Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian oraz Internetowych Przyjaciół do Binarowej! 

 

 

Duszpasterze Binarowscy

2015-08-01 - Zaproszenie na Koncert Muzyki Zaklętej w Drewnie

Kolejny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”

9 sierpnia, godz. 18:00, kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej (UNESCO)

Wystąpi OCTAVA ensemble

W programie „Verba Sacra”

 

OCTAVA ensemble - oktet wokalny uznany przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia. Zwycięzca licznych festiwali i konkursów wokalnych; wśród zdobytych przez zespół nagród nie zabrakło najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie polskiej chóralistyki Grand Prix 39’ edycji „Legnica Cantat”.

Szerokie zainteresowania artystyczne OCTAVA ensemble pozwalają zespołowi sięgać po każdego rodzaju muzykę, od twórczości renesansowej po awangardowe koprodukcje z udziałem Krzysztofa Pendereckiego i Aphex Twin (Europejski Kongres Kultury, Wrocław 2011) albo Portishead i Goldfrapp (inauguracja nowej odsłony Trance na festiwalu Misteria Paschalia).

Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi jednak muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje sie w trend historycznego wykonawstwa muzyki dawnej nagrywając płyty z utworami z przełomu renesansu
i baroku.

 

Każdy występ OCTAVA ensemble zyskuje niezwykłą przychylność publiczności i krytyki.

Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Zygmunt Magiera.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje na stronie www.drewniana.malopolska.pl

Muzykę Zaklętą w Drewnie oraz Szlak Architektury Drewnianej można również znaleźć na portalu Facebook

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

2015-06-26 - Szlak Architektury Drewnianej i Muzyka Zaklęta w Drewnie 2015

IX edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie - 2015 rok

 

Już od 9 lat w scenerii Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce odbywa się niezwykły Festiwal. W zabytkowych kościołach, cerkwiach, dworach, a także w skansenach i miejscowościach, w których przetrwała drewniana zabudowa, rozbrzmiewa różnorodna muzyka. Wystarczy spojrzeć na wnętrza świątyń pokryte wielobarwną polichromią, kilkusetletnie rzeźby, obrazy, ołtarze, ikonostasy, by przenieść się w inny wymiar. Wystarczy wybrać się na spacer do skansenów i małopolskich miasteczek z drewnianą zabudową, by podczas plenerowych wydarzeń oderwać się od codzienności i złapać energię do pokonywania codziennych wyzwań.

Całe lato w różnych zakątkach „drewnianej Małopolski” zagrają znani muzycy zaprzyjaźnieni ze Szlakiem. Wykonanie koncertów muzyki klasycznej powierzone zostaje wybitnym artystom profesorom i absolwentom Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy szkolili swoje umiejętności w najważniejszych muzycznych ośrodkach europejskich. Nie zabraknie także muzyki autorskiej, powstałej w wyniku połączenia różnych zainteresowań muzyków - nie tylko jazzu, ale także polskich, ukraińskich
i łemkowskich ludowych brzmień, muzyki granicy Azji i Europy, Bałkanów (Serbia i Bułgaria)
i muzyki klezmerskiej.

Posłuchajcie, co mają do powiedzenia różnorodne głosy, skrzypce, wiolonczele, klawesyny, fortepiany, gitary, mandole, kontrabasy, flety, instrumenty perkusyjne – brzmienia zaklęte w drewnie w roku 2015.

 

www.drewniana.malopolska.pl

www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie

www.facebook.com/drewniana.malopolska

www.mot.krakow.pl

 

Program koncertów:

  

23.05.2015, godz. 19:00, Muszyna, Amfiteatr Zapopradzie – Inauguracja          

Anna Jurksztowicz, Krzesimir Dębski & Big Band Małopolski
pod dyr Ryszarda Krawczuka

„Muzyka na dobre i złe'

 

14.06.2015, godz. 17:30, Kraków-Salwator, Kaplica św. św. Małgorzaty i Judyty                                        

Kinga Rataj i Zespół
„HISTORIA D'AMOR”

 

28.06.2015, godz. 17:00 Orawka, Kościół św. Jana Chrzciciela

Profesor Elżbieta Stefańska i Mariko Kato (klawesyny), Tomasz Potaczek (flet)
„Duety XVIII wieku”

 

5.07.2015, godz. 17:30 Owczary, Cerkiew greckokatolicka Opieki Bogarodzicy (UNESCO)

Susanna
„Nisko słonko - pieśni duszy”

 

5.07.2015, godz. 12:00 Dębno Podhalańskie, Kościół pw. św. Michała Archanioła (UNESCO)

Pier Luigi Corona

 „Gitara romantyczna”

 

5.07.2015, godz. 19:00 Muzeum i Skansen Pszczelarski w Stróżach

Siostry Matkowskie

„Romanse w cieniu skrzypiec”

 

12.07.2015, godz. 16:30 Mętków, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej                       

Rozalia Kierc

„Rosarium Musicale” – Recital fortepianowy

 

19.07.2015, godz. 0:00 Dwór w Dołędze – plener   - 100 koncert MZWD!

Legend of Kazimierz

„Zamknij oczy”

 

26.07.2015, godz. 18:00 Rdzawka, Kościół Świętego Krzyża „na Obidowej”       

Czortet Quartet

„Od zachodu do wschodu”

 

2.08.2015, godz. 17:00 Lipnica Murowana, Kościół pw. św. Leonarda (UNESCO)

Agnieszka i Tomasz Kuk

„Modlitwa ukryta w operowej arii i klasycznej pieśni”

 

9.08.2015, godz. 18:00 Binarowa, Kościół pw. św. Michała Archanioła (UNESCO)                                      

Octava Ensemble

„Verba Sacra”

 

16.08.2015, 12.00 Dłużec, Kościół św. św. Mikołaja i Wawrzyńca                                                     

Duo Sonore – Ilona Nieciąg oraz Krzysztof Leksycki

'Rokoko na dwa smyczki'

 

23.08.2015, godz. 18:00 Kwiatoń, Cerkiew greckokatolicka św. Paraskewii (UNESCO)

Maria Sławek (skrzypce), Małgorzata Kuziemska - Sławek ( wiolonczela)

„Rodzinny dwugłos – duety na skrzypce i wiolonczele”

 

30.08.2015, godz. 18:00  Zakopane, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba, filia Muzeum Tatrzańskiego

Kapela Hanki Wójciak

'Znachorka' 

 

Szklak Architektury Drewnianej 2015 - ważne informacje - Przeczytaj!!!

2015-05-01 - Pielgrzymka Parafialna do Sandomierza

Ks. Mariusz organizuje parafialną pielgrzymkę do Sandomierza, w sobotę – 20 czerwca. W planie jest nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii, zwiedzanie zamku w Baranowie Sandomierskim, Sandomierza, rejs statkiem po Wiśle, Msza św. w kościele seminaryjnym oraz ognisko z pieczeniem kiełbasy w ogrodach seminaryjnych. Wyjazd o godz. 6.30 a powrót na godz. 23.00. Koszt wyjazdu – zawierający bilety wstępu i obsługę przewodników: dla dzieci i młodzieży szkolnej – 70 zł a dorośli – 90 zł. Zapisy w zakrystii.

2015-05-01 - ''Santo Subito'' w Bieczu

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu zaprasza serdecznie na widowisko muzyczne „Santo Subito” w wykonaniu artystów z Polskiego Teatru Historii z Mikołowa.

 

Santo Subito to widowisko muzyczne, które za pomocą jedenastu utworów obrazuje drogę do świętości Karola Wojtyły. Celem spektaklu jest głoszenie dobrego słowa w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły: Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II.

 

KINO FARYS W BIECZU

15 maja 2015 (piątek)

GODZ. 19.00

CENA BILETU: 20 zł

 

Rezerwacja miejsc: 13/4471034  lub  13/4471091

2015-04-10 - Program Wizytacji Kanonicznej

  w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Binarowej

15. 04. 2015 r.

 

 

9.00 – Powitanie Ks. Biskupa

Msza św.: Róże Różańcowe, Szkoła

11.00 – Spotkanie w Szkole

15.45 – Odwiedziny rodzin i chorych

17.00 – Spotkanie z LSO, KSM, Kółkiem Misyjnym i Scholą

17.30 – Spotkanie z Radą Parafialną, Akcją Katolicką i Caritas

18.00 – Nowenna, Msza św., Bierzmowanie

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

2015-03-28 - Porządek Nabożeństw Triduum i Wielkanocy 2015

WIELKI CZWARTEK

godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKI PIĄTEK

godz. 18.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKA SOBOTA

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 18.00 – Wigilia Paschalna

 

 

WIELKANOC

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

2015-03-28 - Porządek Adoracji Triduum Paschalnego 2015

WIELKI CZWARTEK

 

Róże Różańcowe i Opiekunki rejonowe Caritas   ......... godz. 19.00 – 20.00

Akcja Katolicka oraz chętni .................................... godz. 20.00 – 21.00

Młodzież i KSM ....................................................  godz. 21.00 – 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

 

Ministranci i Lektorzy …......…………………..................  godz.   8.00 –   9.00

Pola Szarowicza ………………………………........................ godz.   9.00 – 10.00

Nadole – strona południowa …............................... godz. 10.00 – 11.00

Wygon i Potoki …………………................................... godz. 11.00 – 12.00

Nagórze – strona południowa ............................... godz. 12.00 – 13.00

Zielona Ulica ................................................... godz. 13.00 – 14.00

Nagórze – strona północna …................................ godz. 14.00 – 15.00

Kurpiel i Lechowe Potoki ……............................... godz. 15.00 – 16.00

Kamieniec i Wanatówka…….................................. godz. 16.00 – 17.00

Nadole – strona północna …………………….................... godz. 17.00 – 18.00

Młodzież z KSM ………………………………........................ godz. 21.00 – 22.00

 

WIELKA SOBOTA

 

Ministranci i Lektorzy …...…...………………................. godz. 8.00 –   9.00

Róże Różańcowe Niewiast ….…………………................. godz. 9.00 – 10.00

Adoracja dla wszystkich ................................... godz. 10.00 – 12.00

SP, Schola i Kółko Misyjne …............................... godz. 12.00 – 13.00

Gimnazjum …………………….................................... godz. 13.00 – 14.00

Róże Różańcowe Mężczyzn …............................. godz. 14.00 – 15.00

Maślakowice ………............................................ godz. 15.00 – 16.00

Rynek .......................................................... godz. 16.00 – 17.00

Adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka ............. godz. 17.00 – 18.00

 

 

MODLITWY:

 • Rozmyślanie, Cząstka Różańca św., Litania
 • Pieśni Eucharystyczne oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszystko na większą chwałę Bożą!

2015-03-21 - Zapraszamy na prezentację odnowionej rzeźby Pana Jezusa Zmartwychwstałego

Zapraszamy na prezentację odnowionej rzeźby Pana Jezusa Zmartwychwstałego, która odbędzie się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca br. Po zakończonej Mszy św. po Gorzkich Żalach, konserwatorzy przedstawią efekty wykonanych prac.  Obecnie na rzeźbie jest eksponowana najlepiej zachowana warstwa historyczna, pochodząca z XVII wieku ale według historyków sztuki rzeźba jest dużo starsza – być może późnogotycka. Prezentację zakończy koncert wielkopostny – wystąpią: Pani mgr Beata Bochnia – dyrygent chóru z Bieckiej Kolegiaty, która zaśpiewa kilka pieśni oraz Pan Jonasz Bochenek – organista z Bieckiej Kolegiaty, który na naszych organach zagra kilka utworów. Zapowiada się  ciekawa uroczystość, więc wszystkich Parafian, szczególnie zainteresowanych naszą bogatą historią, serdecznie zapraszamy do udziału.

2015-02-28 - Dyplom dla Kolędników Misyjnych 2015

Miło poinformować, że nasi Kolędnicy Misyjni otrzymali od Referatu Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie piękny Dyplom, jako nagrodę za pomoc dla dzieci w Indiach. Gratulujemy:)

2015-02-27 - Nowy Plan lekcji w Szkole

Na prośbę Pani Dyrektor naszej Szkoły przekazujemy informację o nowym Planie lekcji, który będzie obowiązywał od 2 marca. Jest on umieszczony na stronie internetowej naszej Szkoły oraz wywieszony na drzwiach wejściowych do Szkoły. Pani Dyrektor prosi o zapoznanie się z nim i rozpoczęcie drugiego semestru według tego planu.

 

Link do strony internetowej ZSP Binarowa 

2015-02-05 - MKiDN przyznał dotację naszej Parafii

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu Dziedzictwo kulturowe - Ochrona zabytków. Uprzejmie informujemy, że wniosek złożony przez naszą Parafię został rozpatrzony pozytywnie i w tym roku otrzymamy dotację na prace konserwatorskie w Kaplicy Aniołów Stróżów, które obejmą dokończenie konserwacji Ołtarza z XIX w. oraz prace przy chórze w Kaplicy Aniołów Stróżów. W najbliższym czasie będą prowadzone uzgodnienia do podpisania umowy z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza Parafia składa serdeczne podziękowanie MKiDN za przyznane dofinansowanie planowanych prac konserwatorskich w naszym kościele.

 

 

Wyniki 1 naboru Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do programu Dziedzictwo kulturowe - Ochrona zabytków 2015

2015-02-05 - „Przęsło” Starosty Gorlickiego dla Małgorzaty Nalepa

Nasza Parafianka – Pani Małgorzata Nalepa została wyróżniona doroczną nagrodą „Przęsło” przyznawaną przez Starostę Gorlickiego za zaangażowanie w popularyzację piękna naszego kościoła. Laureatce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

Informacja ze strony internetowej Starostwa Gorlickiego

2015-01-23 - Światowe Dni Młodzieży 2016

O co proszą Organizatorzy przyjmujących Pielgrzymów pod swój dach na czas Dni w Diecezji Rzeszowskiej:

 

 • Czas przyjazdu Pielgrzymów ze świata jest 19-20 lipca 2016. Należy wtedy odebrać Pielgrzymów z wyznaczonego miejsca. Jakie to będzie miejsce, informować będą o tym Odpowiedzialni z parafii za ŚDM.

 • Czas pobytu Pielgrzymów w naszej diecezji to 5 dni, czyli od 20 do 25 lipca. Transport do Krakowa zapewniają opiekunowie grup obie Oni sami, razem ze swoja grupą.

 • W miarę możliwości, prosimy o zapewnienie transportu, czyli odwiezienie np. rano i przywiezienie wieczorem na mieszkanie. Jeśli to będzie miasto, każdy z Pielgrzymów będzie miał plan miasta i będzie mógł się poruszać komunikacją miejską.

 • Prosimy o codzienne przygotowanie dla nich śniadania, lub udostępnienie kuchni by sami sobie zorganizowali posiłek. Posiłek w ciągu dnia i kolacje zapewniają sobie sami lub Centrum ŚDM diecezji rzeszowskiej.

 • Znajomość języka angielskiego lub innego obcego języka jest pomocna ale nie konieczna.

 • Każda z Rodzin która zdeklaruje się przyjąć Młodych Pielgrzymów zostanie powiadomiona o datach spotkań organizacyjnych w rejonach z koordynatorami ŚDM. Takich spotkań będzie co najmniej dwa. Zostaną wtedy udzielone konkretne informacje co do programu Dni w Diecezji, jak również inne niezbędne szczegóły pobytu Pielgrzymów w Waszych domach.

 

 • Osoba odpowiedzialna w naszej Parafii - Justyna Augustowska

 

Strona główna Światowych Dni Młodzieży 2016 w Diecezji Rzeszowskiej

2015-01-01 - Życzenia na Nowy Rok 2015

 

 

W związku z Nowym Rokiem wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza Wam szczególne błogosławieństwo.

Duszpasterze z Binarowej

2015-01-01 - Orszak Trzech Króli w Bieczu i w Gorlicach

 

Zaproszenie za Orszak Trzech Króli do Biecza

 

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli do Gorlic

2014

2014-12-26 - Życzenia na Boże Narodzenie 2014

Drodzy Parafianie, Rodacy i Przyjaciele naszej Parafii!

Z pokorą pochylamy się przed tajemnicą Boga Żywego. Nasze ludzkie szczęście i problemy, pytania i przeczucia, nasza radość i ból szukają odpowiedzi i rozwiązania w tej Świętej Nocy, kiedy to ludzkość usłyszała: „Zwiastuję wam radość wielką ... narodził się wam Zbawiciel”. On przychodzi do każdego i chce pozostać z pełnią życia, prawdy i miłości. On oczekuje, że go rozpoznamy, uznamy i przyjmiemy. Bóg po to narodził się jako człowiek – aby każdy mógł narodzić się na nowo jako Dziecko Boże. Życzymy, by Święta Bożego Narodzenia pozwoliły Wam na nowo odczuć obecność Zbawiciela, który przychodzi do nas. Niech Jego narodzenie zagości w Waszych sercach i niech trwa.

 

Duszpasterze z Binarowej

 

2014-12-11 - Zmarł Janusz Mika

Zmarł śp. Janusz Franciszek Mika. Pochodził z naszej Parafii – z Kamieńca - w ostatnim czasie mieszkał w parafii pw. św. Anny w Bieczu, ale jego wolą było spocząć w rodzinnym grobie na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 13 grudnia 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-12-08 - Zmarł Jan Wanat

Zmarł śp. Jan Wanat zamieszkały na Wanatówce. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 11 grudnia 2014 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, 20 minut wcześniej wyprowadzenie Ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-12-07 - Zmarła Stanisława Lech

Zmarła śp. Stanisława Lech, z domu Wanat, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w środę – 10 grudnia 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła.Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-12-02 - Zmarła Stefania Lenard

Zmarła śp. Stefania Lenard, z domu Lenard, zamieszkała w Rynku. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 4 grudnia 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

2014-12-02 - Kolędnicy Misyjni z Binarowej w ''Świecie Misyjnym''

Miło jest poinformować, że w ostatnim dwumiesięczniku Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, pt. „Świat Misyjny” zostało zamieszczona fotografia kolędników misyjnych z naszej Parafii, którzy w ubiegłym roku kolędowali dla dzieci w Kongo. Zdjęcie przedstawia jedną grupę kolędników - Sandrę, Klaudię, Magdalenę i Gabrysię oraz Olę, której nie ma na zdjęciu, bo wykonywała fotografię. Oprócz nich, z wielką radością i odwagą kolędowało wielu innych naszych młodych Parafian - pomagając w ten sposób swoim rówieśnikom żyjącym w gorącej Afryce. Już niebawem, po Bożym Narodzeniu kolędnicy wyruszą z nową kolędą misyjną, w tym roku dla dzieci w Indiach. Gratulujemy i życzymy wytrwałości!

2014-11-22 - Zmarła Zofia Sendecka

Zmarła śp. Zofia Sendecka z domu Ruwińska, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 24 listopada 2014 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-11-03 - Zmarła Anna Lenard

 

Zmarła śp. Anna Lenard z domu Wachowicz, zamieszkała w Jurusiowych Potokach. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 4 listopada 2014 r. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-10-29 - Głosujemy na Przedszkole w Binarowej

 

Link do strony głosowania

2014-10-27 - Zmarła Maria Kamińska

Zmarła śp. Maria Kamińska z domu Kuruc, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w środę – 29 października 2014 r. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-10-03 - Zmarł Marian Stanisław Pabis

Zmarł śp. Marian Stanisław Pabis, zamieszkały na Kamieńcu. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 5 października 2014 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała Zmarłego z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-10-03 - Zmarła Zofia Ruwińska

Zmarła śp. Zofia Ruwińska z domu Mruczek, zamieszkała w Nadolu Południe. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 5 października 2014 r. O godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa, kwadrans wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-09-27 - Renowacja Misji Świętych trwa...

W czwartek – 25 września – rozpoczęliśmy Renowację Misji Świętych. Posługę Misjonarza wypełnia ks. Antoni Czerak – proboszcz ze Świlczy koło Rzeszowa. W czasie renowacji odbywają się spotkania dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum a także nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn i młodzieży uczącej się i pracującej. Ważnym wydarzeniem jest także nabożeństwo dla osób starszych i chorych połączone z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia, jak i wizyta Ks. Misjonarza w domach chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Codziennie rano i wieczorem jest Msza św. z nauką dla wszystkich. Zakończeniem Renowacji będzie nasz Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła – Patrona Parafii.

2014-09-21 - Renowacja Misji Świętych

W dniach od 25 – 29 września nasza Parafia będzie przeżywać Renowację Misji Świętych. Słowo Boże będzie głosił ks. dziekan Antoni Czerak, proboszcz ze Świlczy koło Rzeszowa, który prowadził Misje św. w roku ubiegłym. W czasie Renowacji Misji będą także odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii – i tych, których odwiedzamy w I Piątki a także innych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła i uczestniczyć w Renowacji Misji Parafialnych.

 

Program Renowacji Misji Świętych

 

Okładka Programu Renowacji Misji Świętych

2014-09-12 - Zmarł Mieczysław Adam Bochenek

Zmarł śp. Mieczysław Adam Bochenek zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 14 września 2014 r. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-08-30 - Zmarła Maria Pierz

Zmarła śp. Maria Pierz zamieszkała Nagórzu Północ. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 1 września 2014 r. O godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-08-30 - Zmarł Jan Rutana

Zmarł śp. Jan Rutana zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w piątek – 29 sierpnia 2014 r. O godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-07-28 - Zmarł Stanisław Kosiba

Zmarł śp. Stanisław Kosiba zamieszkały na Wygonie. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 29 lipca 2014 r. O godz. 15.30 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-07-27 - Zmarł Franciszek Bożek

Zmarł śp. Franciszek Bożek zamieszkały na Polach Szarowicza. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 29 lipca 2014 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-07-26 - Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. kan. Mieczysława BIelamowicza

Z dumą i satysfakcją informujemy, że nasz rodak – ks. kan. Mieczysław Bielamowicz obchodzi w tym roku Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Przyjął święcenia kapłańskie we Wrocławiu i pracował w parafiach diecezji wrocławskiej. Obecnie przebywa on w Domu Księży Emerytów we Wrocławiu a stan zdrowia nie pozwala mu niestety na żadne podróże. Mimo to przesyła Jubileuszowe błogosławieństwo i pozdrowienia wszystkim swoim Rodakom z Binarowej oraz prosi o modlitwę. Polecajmy go w naszej modlitewnej pamięci.

2014-06-14 - ks. dr Julian Michalec - wybitny Rodak Binarowski

   26 lat temu – we Wrocławiu odszedł do Pana Boga nasz rodak – ks. dr Julian Michalec. To jedna z wybitniejszych postaci pochodzących z naszej Parafii. Jego droga do kapłaństwa była bardzo burzliwa, przeplatana wydarzeniami II wojny światowej. Także gorliwa posługa kapłańska była obciążona inwigilacją komunistycznej służby bezpieczeństwa. Z tego powodu przeniósł się do Wrocławia, gdzie dał się poznać jako gorliwy duszpasterz młodzieży, kaznodzieja katedralny, profesor Seminarium Duchownego a potem proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny na Piasku, największej gotyckiej świątyni Wrocławia.

 

   Gorliwa praca wyczerpała jego ludzie siły i spowodowała, że zmarł nagle, na atak serca – 0 lipca 1988 r. Jego pogrzeb zgromadził rzesze wiernych, przyjaciół i wychowanków, którzy pragnęli oddać mu hołd i okazać wdzięczność za dobro, którym się z nimi dzielił. Został pochowany we Wrocławiu na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51. Mieszkańcy Wrocławia poświęcili mu wiele wyrazów pamięci. W trzecią rocznicę śmierci z inicjatywy środowiska wrocławskiej palestry, została ufundowana i wmurowana w kościele NMP na Piasku tablica memorialna poświęcona ks. Julianowi, z inskrypcją: „Ks. Prof. Julian Michalec 1922-1988. Żarliwy kaznodzieja i spowiednik, proboszcz na Piasku w latach 1969-1983. Za dar Jego kapłaństwa Bogu niech będą dzięki”.

 

   Zafascynowanym osobą ks. Julina był także prof. Jan Miodek, który poświęcił mu jeden z odcinków programu „Ojczyzna-polszczyzna” pt. „Z Binarowej w świat”, emitowany w wigilijne popołudnie 1990 r. w II programie Telewizji Polskiej.

 

   Dzięki stronie internetowej prowadzonej przez ks. Jacka Bałembę, salezjanina możemy dowiedzieć się więcej o naszym Rodaku a także posłuchać kilku kazań wygłoszonych przez niego. 

 

Zapraszamy do czytania i słuchania

2014-06-09 - Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, Kierownik Przedszkola wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się na terenie Szkoły w niedzielę – 15 czerwca – od godz. 15.00. W programie występy dzieci, zabawy z animatorami wioski indiańskiej, Mini ZOO, malowanie twarzy, pokazy wozu strażackiego i policyjnego oraz inne atrakcje.

2014-06-03 - Zmarł Mieczysław Przybyło

Zmarł śp. Mieczysław Przybyło zamieszkały na Polach Szarowicza. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 5 czerwca 2014 r. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-05-08 - Pielgrzymka Parafialna do Matki Bożej Kębelskiej

Ks. Mariusz organizuje parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, w sobotę – 14 czerwca. Po drodze planowane jest zwiedzanie Muzeum Zamojskich w Kozłówce, Muzeum Lubelskiego oraz Starego Miasta i Katedry w Lublinie, w Nałęczowie – Parku Zdrojowego oraz Sanktuarium Matki Bożej Kobelskiej w Wąwolnicy. Wyjazd o godz. 5.00 a powrót na godz. 24.00. Koszt wyjazdu – zawierający bilety wstępu i obsługę przewodników: dla dzieci i młodzieży szkolnej – 80 zł a dorośli – 100 zł. Zapisy w zakrystii.  

 

 

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Muzeum Lubelskie w Lublinie

Park w Nałęczowie

Archikatedra w Lublinie

2014-05-08 - Szlak Architektury Drewnianej i Muzyka Zaklęta w Drewnie 2014

 

Informacje na ten temat - zapraszamy do przeczytania

2014-05-03 - Zmarł Bronisław Fejklowicz

Zmarł śp. Bronisław Fejklowicz zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 5 maja 2014 r. O godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-05-01 - Zmarła Władysława Wszołek

Zmarła śp. Władysława Wszołek z domu Lenard, zamieszkała na Maślakowicach. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 1 maja 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, kwadrans wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-04-28 - Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

 

27 kwietnia – w czasie Mszy św. odprawianej przez papieża Franciszka na Palcu św. Piotra w Rzymie odbyła się kanonizacja dwóch papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. 5 lipca 2013 r. został wydany dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Cudem tym, było zatwierdzone przez lekarzy i teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i niewytłumaczalne z punktu widzenia medycznego, uzdrowienie Floribeth Mory Diaz – Kostarykanki cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Papież Franciszek poinformował, że razem z Janem Pawłem II, kanonizowany zostanie również bł. Jan XXIII.

 

Jednocześnie został wybrany dzień 27 kwietnia 2014 r., czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego jako data kanonizacji dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Jan Paweł II został kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji, zaś Jan XXIII pół wieku po śmierci i trzynaście lat po beatyfikacji. W przypadku Jana XXIII papież Franciszek zdecydował o odstąpieniu od stwierdzenia cudu za wstawiennictwem błogosławionego.

 

Była to pierwsza podwójna kanonizacja papieży w XXI wieku i zarazem pierwsza kanonizacja głowy Kościoła od czasu kanonizacji Piusa X w 1954 r. oraz pierwszy raz, kiedy papież kanonizował dwóch swoich poprzedników. W gronie koncelebransów uroczystości kanonizacji był także emerytowany papież Benedykt XVI.

2014-04-19 - Życzenia Wielkanocne

„Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!” Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Was swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim chwilom Waszego życia. Życzymy siły i wytrwałości w dawaniu świadectwa Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi do zwycięstwa. Niech Zmartwychwstały Pan przeniknie Wasze życie swoją mocą i wskrzesi Was ze wszystkich słabości, poniesionych porażek i niepowodzeń w życiu. Życzymy mocnej wiary w to, że Miłość ukrzyżowana i zmartwychwstała nigdy się nie cofnie, ale powstanie, by Wam towarzyszyć. Życzymy niezłomnej nadziei, która wszystko przetrzyma i miłości, która przemienia świat i czyni go bardziej Bożym i ludzkim.

 

Duszpasterze z Binarowej

 

Zmartwychwstanie Jezusa - polichromia w prezbiterium naszego kościoła

2014-04-12 - Porządek Nabożeństw Triduum i Wielkanocy

WIELKI CZWARTEK

 

godz. 0.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

 

godz. 0.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA

 

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 0.00 – Wigilia Paschalna

 

WIELKANOC

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

2014-04-12 - Porządek Adoracji Triduum Paschalnego

WIELKI CZWARTEK

 

Róże Różańcowe i Opiekunki rejonowe Caritas ............  godz. 19.00 – 20.00

Akcja Katolicka oraz chętni ..................................    godz. 20.00 – 21.00

Młodzież i KSM .................................................    godz. 21.00 – 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

 

Ministranci i Lektorzy …......…………………...................    godz.   8.00 –   9.00

Pola Szarowicza ……………………………......…....................  godz.   9.00 – 10.00

Nadole – strona południowa …...............................    godz. 10.00 – 11.00

Wygon i Potoki …………………...................................    godz. 11.00 – 12.00

Nagórze – strona południowa ...............................     godz. 12.00 – 13.00

Zielona Ulica ...................................................     godz. 13.00 – 14.00

Nagórze – strona północna ….................................    godz. 14.00 – 15.00

Kurpiel i Lechowe Potoki …….................................    godz. 15.00 – 16.00

Kamieniec i Wanatówka……....................................   godz. 16.00 – 17.00

Nadole – strona północna …………………….....................    godz. 17.00 – 0.00

Młodzież z KSM ………………………………..........................   godz. 21.00 – 22.00

 

WIELKA SOBOTA

Ministranci i Lektorzy …...…...……..................………...    godz.   8.00 –   9.00

Róże Różańcowe Niewiast ….……...................……………..  godz.   9.00 – 10.00

Adoracja dla wszystkich .....................................     godz. 10.00 – 12.00

SP, Schola i Kółko Misyjne …..................................    godz. 12.00 – 13.00

Gimnazjum ……………………......................................    godz. 13.00 – 14.00

Róże Różańcowe Mężczyzn …..................................   godz. 14.00 – 15.00

Maślakowice ………..............................................     godz. 15.00 – 16.00

Rynek ............................................................     godz. 16.00 – 17.00

Adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka ................      godz. 17.00 – 0.00

 

 

MODLITWY:

 

Rozmyślanie, Cząstka Różańca św., Litania

Pieśni Eucharystyczne oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszystko na większą chwałę Bożą!

2014-03-29 - Zmarła Zofia Stachura

Zmarła śp. Zofia Stachura z domu Bochenek, zamieszkała na Wygonie. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 30 marca br. O godz. 12.30 będzie wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła a następnie zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-03-23 - Konkurs Kapliczka - edycja 2014

Urząd Marszałkowski w Krakowie ogłosił konkurs „Kapliczka”. W ramach tego konkursu można ubiegać się o pomoc finansową na prace konserwatorskie przy kapliczkach. Urząd Marszałkowski przeznaczył na konserwacje zabytkowych kapliczek 200 000 zł. Co bardzo ważne - kapliczki nie muszą być wpisane do rejestru zabytków. Mogą być własnością parafii albo osób prywatnych. Warunkiem złożenia wniosku jest nawiązanie współpracy właściciela zabytkowej kapliczki z jednostką samorządu terytorialnego tj. gminą lub powiatem, na obszarze której znajduje się obiekt.

 

Wniosek o dotację należy składać do 10 kwietnia. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerami telefonów (12) 63 03 407, (12) 63 03 139 w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

 

Link do strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego

 

Link do BIP Urzędu Marszałkowskiego

2014-03-22 - Promulgacja czwartego przykazania kościelnego

Konferencji Episkopatu Polski w czerwcu ubiegłego roku podczas 362 Zebrania Plenarnego dokonała nowelizacji IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach” – przyjęto nowe brzmienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 

Jak wynika z nowego brzmienia przykazania, okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia pokutnego, w którym katolicy powinni „modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” (por. kan. 1249-1250).

 

Więcej na ten temat wraz z wykładnią przykazań 

2014-03-18 - Dotacja Urzędu Marszałkowskiego


W dniu 17 marca br. w sali konferencyjnej Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie odbyło się spotkanie z Beneficjentami dotacji przyznanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego na prace konserwatorskie przy zabytkach planowane do wykonania w roku 2014. Pan Marszałek Marek Sowa oraz Pan Jacek Krupa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wręczali symboliczne, pamiątkowe czeki. Gospodarzem spotkania był Pan Krzysztof Markiel – Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM. Miło jest poinformować, że tak, jak w latach ubiegłych nasza Parafia otrzymała dotację na kontynuację prac konserwatorskich przy polichromii. Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz. Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele. Jednocześnie nasza Parafia wyraża wdzięczność pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

2014-03-12 - Sukcesy Gimnazjalistek z ZSP Binarowa

 

Tutaj można przeczytać o sukcesie naszych Gimnazjalistek

2014-03-02 - Dyplom dla Kolędników Misyjnych

Miło poinformować, że nasi Kolędnicy Misyjni otrzymali od Referatu Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie piękny Dyplom jako nagrodę za pomoc dla dzieci w Kongo. Gratulujemy:)


2014-02-28 - Zmarł Julian Wszołek

Zmarł śp. Julian Wszołek, zamieszkały w Zielonej Ulicy. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 2 marca br. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-02-07 - Zmarł Adam Nigbor

Zmarł śp. Adam Nigbor, zamieszkały w Zielonej Ulicy. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 9 lutego br. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-01-27 - Zmarła Maria Michalec

Zmarła śp. Maria Stanisława Michalec z domu Szarowicz, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 28 stycznia 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-01-15 - Zmarła Stanisława Kosiba

Zmarła śp. Stanisława Kosiba z domu Wąsacz z Nadola Południe, nasza parafianka, która w ostatnim czasie mieszkała w Strzeszynie. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 0 stycznia. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2014-01-13 - Wrota Małopolski o jasełkach w Binarowej

Bardzo miło podzielić się z Internautami wiadomością o tym, że portal Województwa Małopolskiego – „Wrota Małopolski” zamieścił relację z przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez KSM z Binarowej pod kierunkiem ks. Mariusza. Przedstawienie miało swoją premierę w Nowy Rok i zostało powtórzone w ostatnią niedzielę – 12 stycznia.

 

Tutaj można przeczytać o tym wydarzeniu

2014-01-05 - Koncert Mateusza Mijala odwołany!

2014-01-04 - Orszak Trzech Króli w Gorlicach

Zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli w Gorlicach

2013

2013-12-31 - Zmarła Zofia Michalec

Zmarła śp. Zofia Michalec, zamieszkała w Zielonej Ulicy. Jej pogrzeb będzie w Nowy Rok - 1 stycznia 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenia ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-12-31 - Zmarła Zofia Lenard

Zmarła śp. Zofia Lenard z domu Szara, zamieszkała w Rynku. Jej pogrzeb będzie w Nowy Rok - 1 stycznia 2014 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.30, kwadrans wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-12-31 - Życzenia na Nowy Rok 2014

 

W związku z Nowym Rokiem wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza Wam szczególne błogosławieństwo.

 

Duszpasterze z Binarowej

2013-12-26 - Zaproszenie na Wieczór Kolęd

Zapraszamy na Wieczór Kolęd w wykonaniu Matusza Mijala i Daniela Korczykowskiego. Odbędzie się on w naszym kościele w niedzielę – 5 stycznia 2014 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy do miłego spędzenia czasu i kolędowania!

2013-12-24 - Życzenia na Boże Narodzenie

 

Drodzy Parafianie, Rodacy i Przyjaciele naszej Parafii!

Z pokorą pochylamy się przed tajemnicą Boga Żywego. Nasze ludzkie szczęście i problemy, pytania i przeczucia, nasza radość i ból szukają odpowiedzi i rozwiązania w tej Świętej Nocy, kiedy to ludzkość usłyszała: „Zwiastuję wam radość wielką ... narodził się wam Zbawiciel”. On przychodzi do każdego i chce pozostać z pełnią życia, prawdy i miłości. On oczekuje, że go rozpoznamy, uznamy i przyjmiemy. Bóg po to narodził się jako człowiek – aby każdy mógł narodzić się na nowo jako Dziecko Boże. Życzymy, by Święta Bożego Narodzenia pozwoliły Wam na nowo odczuć obecność Zbawiciela, który przychodzi do nas. Niech Jego narodzenie zagości w Waszych sercach i niech trwa.

 

Duszpasterze z Binarowej

2013-12-19 - Zmarł Henryk Sendecki

Zmarł śp. Henryk Sendecki, zamieszkały w Jurusiowych Potokach. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 21 grudnia br. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-12-18 - Zmarła Maria Pyzik

Zmarła śp. Maria Pyzik z domu Lenard, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w piątek – 20 grudnia br. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-12-18 - Zmarła Julia Rutana-Ślusarz

Zmarła śp. Julia Rutana – Ślusarz. W ostatnim czasie mieszkała w Gorlicach, ale jej wolą było spocząć w rodzinnym grobie na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w piątek - 20 grudnia br. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby na Wygonie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-11-25 - Prezentacja odnowionych organów

W najbliższą niedzielę – 1 grudnia w naszym kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Binarowej odbędzie się prezentacja odnowionych organów. Będziemy gościli: Ks. dra Andrzeja Widaka dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie oraz Pana dr Tomasza Zająca – z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i wykładowcę Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie. Goście będą akompaniować w czasie Mszy św. i zaprezentują nam możliwości naszych kościelnych organów. Serdecznie zapraszamy do Binarowej i życzymy miłych wrażeń!

 

Zapraszamy do posłuchania kilku taktów pięknej muzyki

 

Tak pięknie grają organy z naszego kościoła!

2013-10-29 - Zmarł Józef Juruś

Zmarł śp. Józef Juruś z Kamieńca. Jego pogrzeb będzie w środę – 30 października. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-10-10 - Zmarła Władysława Roman

Zmarła śp. Władysława Roman z Rynku. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 13 października. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, kwadrans wcześniej wyprowadzenia ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-10-05 - Zaproszenie na pielgrzymkę Strażaków do Łagiewnik

    

2013-09-24 - Misje Święte 2013 rozpoczęte

Mszą św. sprawowaną w naszym kościele - we wtorek 23 września o godz. 0.00 rozpoczęły się Misje Święte. 

\"Oby misje święte przyniosły każdemu z nas największy skarb, którego świat dać nam nie może: pokój sumienia, rodzinom miłość i zgodę, Parafii jedność i przedsmak Twojego Królestwa, Kościołowi nowe błogosławieństwa. Niech czas głoszenia Dobrej Nowiny odmieni oblicze naszej parafialnej ziemi. Matko Boża Wspomożenie Wiernych módl się za nami. Święty Michale Archaniele módl się za nami!\"

2013-09-21 - Program Misji Świętych 2013

 W dniach od 24 – 29 września nasza Parafia będzie przeżywać Misje Święte. Słowo Boże będzie głosił ks. dziekan Antoni Czerak, proboszcz ze Świlczy koło Rzeszowa. W czasie Misji będą także odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii – i tych, których odwiedzamy w I Piątki a także innych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła i uczestniczyć w Misjach Parafialnych.

 

Program Misji Świętych

2013-09-08 - Wystawa staroci dalej działa!!!

Wystawę można oglądać w soboty w godz. 11.00 – 14.00 i w niedziele w godz. 12.00 – 15.00.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu przyjazdu i zwiedzania wystawy pod numerem telefonu: 502 088 981.

Serdecznie zapraszamy!

 

Naprawdę warto!!!

2013-08-30 - Wielkie Odkrywanie Małopolski

W związku z trwającą 14 edycją plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski” do konkursu, z inicjatywy biura Stowarzyszenia „Beskid Zielony” Lokalna Organizacja Turystyczna, zgłoszone zostały: Karpackie Drewniane Świątynie wpisane na listę UNESCO Drewniane Perły (Sękowa, Binarowa, Brunary Wyżne, Kwiatoń, Owczary, Powroźnik, Dębno, Lipnica Murowana).

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i propagowaniu bezcennych obiektów architektury drewnianej naszego regionu. Swój głos oddać można poprzez przesłanie sms-a, a czytelnicy Gazety Krakowskiej poprzez przesłanie znajdującego się w niej kuponu. Swoje głosy oddawać można do dnia 6 września.

 

Aby zagłosować na Karpackie Drewniane Świątynie wpisane na listę UNESCO należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści WOM.30

 Więcej informacji dotyczących konkursu oraz szczegóły oddawania głosów znajdują się na stronie:

 

Gazety Krakowskiej

 

Serdecznie prosimy o rozpowszechnianie tej informacji wśród członków rodziny i przyjaciół, również tych przebywających w innych regionach kraju czy za granicą. 

2013-08-29 - Zmarła Janina Michalec

Zmarła śp. Janina Michalec z domu Mijal. W ostatnim czasie mieszkała w Będzinie ale jej wolą było spocząć w rodzinnym grobie na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w sobotę - 31 sierpnia. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-08-26 - Zmarła Łucja Kamińska

Zmarła śp. Łucja Stanisława Kamińska z Wygonu. Jej pogrzeb będzie w sobotę - 24 sierpnia. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenia ciała Zmarłej z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-08-03 - Znalezione w Internecie - Wakacje w habicie

Zobacz!

2013-07-31 - Wywiad z nowym Ks. Biskupem Rzeszowskim

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z ks. Bp Janem Wątrobą w Telewizji Trwam w najbliższą niedzielę - 28 lipca, o godz. 17.30.
Ingres nowego Biskupa Rzeszowskiego można objerzeć na YouTube pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=_eiV24t_Ess&noredirect=1

2013-07-31 - Zmarł Stanisław Lenard

Zmarł śp. Stanisław Lenard z Nagórza Południe. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 28 lipca. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-07-21 - Zmarła Kazimiera Piekarz

Zmarła śp. Kazimiera Piekarz, nasza parafianka, która w ostatnim czasie mieszkała w DPS w Grybowie. Jej pogrzeb będzie we wtorek - 23 lipca. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-07-18 - Zaproszenie na koncert - Muzyka Zaklęta w Drewnie

 

21 lipca 2013 r. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej (woj. małopolskie) o godz. 0.00 wystąpi zespółPerfugium z koncertem "Alfa i Omega. Rok liturgiczny w pieśniach dawnych i tradycyjnych".

 

PERFUGIUM

soprany: Bogumiła Kowalska, Natalia Kucia, Joanna Przybyłowska, Bożena Solarz
alty: Zofia Nowak, Magdalena Rychlak
tenory: Jakub Blycharz, Mateusz Solarz
basy: Michał Kłos, Piotr Przybyłowski


Zespół założony został w 1997 roku przez członków scholii dominikańskiego duszpasterstwa "Przystań" w Krakowie.
Głównym polem zainteresowań zespołu jest religijna muzyka dawnych epok oraz tradycyjne pieśni Kościoła w Polsce. "Perfugium" przygotowuje programy koncertowe tematycznie związane z poszczególnymi okresami liturgicznymi oraz większymi świętami kościelnymi. Wykonuje je w świątyniach Krakowa i innych polskich miast (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Jarosław, Sanok). „Perfugium” z powodzeniem wykonuje również pieśni świeckie epoki Odrodzenia.
Zespół zdobywał nagrody na ogólnopolskich konkursach chóralnych, między innymi drugie miejsce na konkursie kolęd i pastorałek w Myślenicach, "Złotą Strunę" na konkursie w Niepołomicach oraz wyróżnienie na organizowanym przez Akademię Muzyczną w Krakowie konkursie „Cantate Domino”.
W dorobku "Perfugium" znajduje się pięć płyt - "Missa de Misericordia" z kompozycjami Pawła Bębenka (Edycja św. Pawła), "Alfa i Omega" pieśni dawne i tradycyjne od Adwentu po Zesłanie Ducha Świętego i „Inviolata” pieśni maryjne (Dominikański Ośrodek Liturgiczny), płyta z muzyką Hiszpańskiego i Polskiego Renesansu nagrana z okazji 400-tnej rocznicy przybycia na ziemie polskie zakonu Bonifratrów oraz płyta z  tradycyjnymi kolędami polskimi w opracowaniu Pawła Bębenka.


„ALFA I OMEGA” to program, w którym pieśni ułożone są według klucza roku liturgicznego – od Adwentu aż po Zesłanie Ducha Świętego. Różnorodne utwory zaczerpnięte z polskiej i europejskiej tradycji, powstały w czasach średniowiecza, Renesansu i Baroku. Jest to tak naprawdę historia naszego odkupienia opowiedziana głębokimi tekstami i piękną muzyką pochodzącą ze skarbnicy śpiewów liturgicznych Kościoła Katolickiego.

1. Po upadku człowieka grzesznego - melodia tradycyjna, opr. Paweł Bębenek
2. Ave Maria – Grzegorz Gerwazy Gorczyczki (1665-67 – 1734)
3. Solemnitas – antyfona gregoriańska
4. Magnificat – anonimowe falsobordone, primi toni, Prowansja XVII w.
5. Pieśń o Narodzeniu Pańskim – Wacław z Szamotuł (ca 1524 – ca 1560)
6. Gaudete – anonim, Piae Cantiones, 1582
7. Magnum nomen Domini – Bartłomiej Pękiel (? – ca 1670) 
8. Królowie jadą przez pole – anonim, kancjonał staniątecki, 1707 
9. Krzyżu święty i chwalebny – anonim, druk Mateusza Siebenrichera, Kraków 1558 r.
10. Zbliżam się k’Tobie – melodia tradycyjna
11. Wszyscy mieszkańcy dworu niebieskiego – anonim, rękopis klarysek gnieźnieńskich ca. 1600 r.
12. Dobranoc Głowo święta – melodia tradycyjna, opr. P. Bębenek
13. Mors vitae propitia  - rondellus, anonim, XIV w. 
14. Maria Magdalene – Andrea Gabrieli (ca 1510 – 1586)
15. Chrystus Pan zmartwychwstał – anonim, kancjonał staniątecki, 1586
16. Wesel się tej to chwile – anonim, kancjonał Walentego z Brzozowa, 1554
17. Chrystus Pan w niebo wstępuje – mel. Tradycyjna
0. Radujmy się wszyscy z tego – anonim, kancjonał Piotra Artemiusza, 1587

Serdecznie zapraszamy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
 
 
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.drewniana.malopolska.pl

"Muzykę Zaklętą w Drewnie" oraz "Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce" można znaleźć również na portalu facebook!

2013-07-18 - Zmarł Marian Zaprzałka

Zmarł śp. Marian Zaprzałka z Zielonej Ulicy. Jego pogrzeb będzie w czwartek - 11 lipca. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-07-18 - Gorlice.tv o naszym kościele

Zachęcamy do oglądnięcia ciekawego progamu ze strony internetowej Gorlice.tv o zabytkach ziemi gorlickiej wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zobacz 

2013-07-17 - Wystawa staroci na ogranistówce

 

Miło jest poinformować o wystawie binarowskich staroci i zaprosić na organistówkę, do oglądnięcia ciekawej ekspozycji pt. „Pokaż co masz na strychu”. Po wystawie oprowadzają uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej, którzy uczestniczyli w projekcie „Pożyteczne wakacje”. Wystawę można oglądać od środy do soboty w godz. 11.00 – 14.00 i w niedziele w godz. 12.00 – 15.00. W najbliższą niedzielę, czyli 21 lipca, ze względu na koncert pt. „Muzyka zaklęta w drewnie” wystawa będzie otwarta od godz. 13.00 do godz. 0.00.

 

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu przyjazdu i zwiedzania wystawy pod numerem telefonu: 502 088 981.

 

Serdecznie zapraszamy!

Naprawdę warto!!!

2013-07-08 - Zaproszenie na otwarcie wystawy staroci

Uczestnicy projektu „Pożyteczne wakacje 2013” serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie ekspozycji, które odbędzie się w najbliższy piątek – 12 lipca – o godz. 11.30 na organistówce. Wówczas dzieci i młodzież zaprezentują zgromadzone eksponaty i podsumują działania projektowe. Zwiedzanie wystawy będzie możliwe również w najbliższą niedzielę – 14 lipca, po każdej Mszy świętej. Jednocześnie organizatorzy bardzo dziękują mieszkańcom Binarowej za pozytywną odpowiedź na prośbę o przekazanie staroci na wystawę. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży w przygotowanie wystawy możliwe będzie wyeksponowanie starych pamiątek, urządzeń, narzędzi już dzisiaj nieużywanych na wsi. Zapraszamy na wystawę, która pewnie u niejednego dorosłego ożywi wspomnienia z dawnych lat a młodym pokaże, jak żyło się dawniej.

2013-07-04 - Zbiórka elektrośmieci

Kościół w naszej Ojczyźnie zawsze wspierał misjonarzy, dlatego teraz podejmuje kolejny projekt organizowany przez Papieską organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, polegający na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając niepotrzebny sprzęt możemy pomóc innym, dlatego w poniedziałek, 8 lipca od godz. 0.00 na parkingu przy kościele będzie czekał samochód, aby odebrać bezpłatnie sprzęt. Informacja o zbiórce jest też na plakatach i ulotkach. Organizatorzy zbiórki dziękują za otwarte serca i przekazany sprzęt.

2013-06-28 - Zmarł Józef Roman

Zmarł śp. Józef Roman z Nagórza Południe. Jego pogrzeb będzie w niedzielę - 30 czerwca. O godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-06-20 - Zmarła Ludwika Juruś

Zmarła śp. Ludwika Juruś z Nadola. Jej pogrzeb będzie w sobotę - 22 czerwca. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-06-17 - Ewangelizacja przez internet - Zarzuć Sieci w sieci

Ewangelizacja przez internet


"Zarzuć Sieci w sieci"

 


10 sposobów :

1) Brać udział w dyskusjach na portalach np. You Tube itp.

http://www.youtube.com

a) Założyć konto
b) Wyszukać filmik anty chrześcijański lub propagujący zło.
c) Pod filmami czytamy komentarze, które prezentują stanowisko danej osoby.
d) Odpowiadamy na taki komentarz lub piszemy bezpośrednio do tej osoby. Prezentując jej chrześcijański punkt widzenia w danej kwestii.

2) Założyć profil ewangelizacyjny na portalu społecznościowym NK, Facebook itp.

http://nk.pl/
www.facebook.com

a) Wysyłać zaproszenia, w celu zostania znajomymi.
b) Zapraszać do dyskusji.
c) Dzielić się ciekawymi linkami dającymi do myślenia.
d) Odpisywać na listy.

Na tego typu portalach od razu mamy segmentacje światopoglądową, wpisujemy w wyszukiwarce np. marihuana. Wyszukuje nam fanów tej używki. Przygotowujemy się do rozmowy pod tym kontem. Dobrze, aby każdy ewangelizował grupę osób ze swojego środowiska, naukowiec naukowców, anonimowy alkoholik alkoholików, były okultysta okultystów itd.

3) Założyć bloga, pisać o swojej relacji z Bogiem lub drodze nawrócenia.

http://jak-zalozyc-bloga.info

4) Posługiwać na portalach tematycznych typu "szukając Boga" itp.

http://szukajacboga.jesus.net/

5) Materiały

Tworzyć filmiki ewangelizacyjne, wiersze, zdjęcia, piosenki, scenariusze, opowiadania, obrazy o tematyce Bożej, gloryfikujące dobro i prawdę demaskujące zło i kłamstwo. Na portalach typu:

http://www.digart.pl/
http://lol24.com/opowiadania

itp. wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i znaleźć coś dla siebie.

6) SMS z błogosławieństwem lub prawdą wiary.

Numery:
http://www.numery.basoo.pl

"bramkę SMS" łatwo znaleźć :)

7) Brać udział w dyskusjach na forach tematycznych.

Nie katolickich tylko tych, które odłączają człowieka od Boga np. propagują okultyzm, narkotyki, nieczysty sex itp.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "sex forum", "marihuana forum" itd. Tu pole do popisu mają byli seksoholicy, narkomani, okultyści itd. Dobrze napisać świadectwo, opublikować je na forum i poddać dyskusji.

Można wejść na jakieś mroczne fora dla samobójców, wnieść tam światło (dla tych co czują się na siłach)

8) Programy telewizyjne, artykuły.

Wziąć udział w dyskusji, skomentować odpowiedni artykuł, materiał lub film np. dot. legalizacji narkotyków itp. Często tego typu tematy są poruszane w telewizjach śniadaniowych:

http://dziendobry.tvn.pl/

Wyszukać materiał filmowy i odpowiednio skomentować.

9) Bezpośrednie wysyłanie filmów ewangelizacyjnych na maila.

http://www.wrzuta.pl/

Wyszukujemy materiał ewangelizacyjny. Nad filmem po lewej stronie są trzy ikonki, klikamy na trzecią rozwija się nam zakładka "poleć", skąd możemy wysyłać ten filmik na maila.

10) Protesty internetowe: "twoja sprawa", "one of us" itp.

"Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha!". (Mt 13.1-9)

Trzeba się przygotować do dyskusji z ludźmi agresywnymi, którzy nie mają wiedzy na temat, na który się wypowiadają (szczególnie dot. kościoła, po prostu czerpią wiedzę z telewizji). Należy zachować szczególny spokój lub przestać pisać, nie można dać się sprowokować, aby potem nie wychodzić na fanatyka, co przyniesie odwrotny skutek niż zamierzony (pokora, cierpliwość, wyrozumiałość). Wielokrotnie spotykam się również z bardzo pozytywnymi reakcjami, podziękowania za rozmowę, rade, wskazówki. Jest to bardzo rozwijające. Warto mieć przygotowany zestaw świadectw ludzi, którzy przeszli różne drogi takie jak: "Byłem gangsterem", "Na Poddaszu", "Jarmark Cudów" itd. Wtedy zamiast dyskutowania można wysłać takie świadectwo. Powodzenia :)

2013-06-14 - Nowy Pasterz Diecezji Rzeszowskiej

Informacje zamieszczone na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej

2013-06-03 - Zmarł Paweł Kuś

Zmarł Paweł Kuś z Wygonu. Jego pogrzeb będzie w środę - 5 czerwca 2013 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-05-28 - Muzyka Zaklęta w Drewnie - sezon 2013

Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów  w ciekawy sposób.

 

Już od siedmiu lat Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza Państwa na koncerty pod wspólną nazwą Muzyka Zaklęta w Drewnie. Każdego roku przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej odbywają się koncerty. Program wyjątkowo różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

 

Rok 2013 jest wyjątkowym, jubileuszowym rokiem, gdyż mija 10 lat odkąd sześć drewnianych kościołów południowej Małopolski zostało wpisanych na Listę UNESCO. W tym też roku najprawdopodobniej cztery kolejne świątynie, tym razem łemkowskie cerkwie, dołączą do grona najwybitniejszych dzieł rąk ludzkich. To także wyjątkowy rok dla Muzyki Zaklętej w Drewnie, ponieważ będzie ona rozbrzmiewała w najcenniejszych świątyniach zarówno w Województwie Małopolskim jak i Podkarpackim i zagości w Lipnicy Murowanej, Sękowej, Haczowie, Dębnie Podhalańskim, Bliznem i Binarowej. Przy okazji koncertów będzie można odkryć niezwykłość tych drewnianych zabytków, poznać ich historię, cenne wyposażenie i tajemnice, które w sobie kryją.

 

Zachęcamy do wsłuchiwania się w „Muzykę Zaklętą w Drewnie” i poznawania wspaniałych zabytków znajdujących się w Małopolsce! Zapraszamy na Szlak!

 

Koncert w naszym kościele pw. św. Michała Archanioła odbędzie się 21 lipca br. o godz. 0.00

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

 

Zapraszamy na stronę www.drewniana.malopolska.pl oraz portal facebook !
https://www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie?ref=hl
https://www.facebook.com/pages/Szlak-Architektury-Drewnianej-w-Ma%C5%82opolsce/328637910596546?fref=ts

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

2013-05-18 - Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - Gwiazda Wieczoru

Zapraszamy na stronę internetową Tomasza Kamińskiego - jego koncert odbędzie się 26 maja 2013 r. o godz. 20.00 w ramach obchodów X - lecia wpisania naszego kościoła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Czytaj o Tomaszu Kamińskim

2013-05-11 - Nie ma jak Polska i Nie ma jak Małopolska!

Nie ma jak Polska i Nie ma jak Małopolska!

 

 

W dniach 23-24 kwietnia 2013r. Małopolska gościła niezwykłych turystów Macieja Orłosia i Annę Karną, którzy podążali Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce, przy okazji odwiedzając ciekawe miejsca w regionie.

 

Prezenterzy, znani z ekranów TVP1, spotkali się na krakowskim Rynku, by zaplanować trasę po najpiękniejszych, zabytkowych perłach architektury drewnianej. Dodatkowo Maciej Orłoś poznał Małopolskę od strony pysznej kuchni i smaków tradycyjnych i regionalnych produktów. Jego trasa prowadziła przez Suchą Beskidzką, w której znajduje się renesansowy zamek oraz najstarsza karczma Małopolski „Rzym”. Następnie ekipa filmowa udała się do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, gdzie filmowała jeden z najstarszych dworów drewnianych oraz do Orawki, w której znajduje się przepiękny kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Krótkim postojem na trasie Szlaku Architektury Drewnianej stała się bacówka w Leśnicy, w której to Maciej Orłoś kosztował prawdziwych oscypków. Zaledwie kilka kilometrów dalej, w Dębnie Podhalańskim, ekipa robiła zdjęcia w kościele pw. św. Michała Archanioła z XV wieku. Ostatnim przystankiem na małopolskiej trasie było Łącko słynące z tradycji sadowniczych i produkcji naturalnych soków.

 

 Równie ciekawą trasę miała Anna Karna, która skierowała się do Lipnicy Murowanej i tamtejszego kościółka pw. św. Leonarda wpisanego w 2003 roku na listę UNESCO. Następnie przyglądała się gospodarstwu agroturystycznemu w Iwkowej, które to proponuje rozmaite atrakcje i warsztaty dla najmłodszych. Kolejne na trasie były niezwykłe obiekty architektury drewnianej przyciągające wielu turystów: kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, Muzeum i Skansen Pszczelarstwa w Stróżach, cerkiew greckokatolicka pw. św. Paraskewii w Kwiatoniu.

 

 Która trasa była ciekawsza? Można to ocenić samemu! Wystarczy oglądać program „Nie ma jak Polska”, który emitowany będzie w niedzielę 12 maja 2013 roku o godzinie 12:45 na antenie TVP1 oraz wziąć udział w smsowym konkursie oddając głos na wybraną trasę J.

 

Zapraszamy do oglądania!

 

http://www.tvp.pl/wiedza/przyroda/nie-ma-jak-polska

 

Jak Macieja Orłosia i Annę Karną tak wszystkich serdecznie zapraszamy na Szlak!!

  

Z poważaniem

Piotr Łężniak

---------------------------------------------------------------------------------

Koordynator projektu Otwarty Szlak Architektury Drewnianej

Małopolska Organizacja Turystyczna

31-150 Kraków, Rynek Kleparski 4/13

tel. +48 12 422-16-11; tel. kom. +48 664 305-048

www.mot.krakow.pl

www.drewniana.malopolska.pl

 

2013-04-30 - Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

 

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej w XV Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. Wejdź na szlak! 

25–26 maja 2013

 

Lokowana przez Kazimierza Wielkiego wieś Binarowa niegdyś słynęła z uprawy lnu, konopi i tkactwa. Dziś największą chlubą dawnej królewskiej osady pozostaje wzniesiony w XVI wieku jodłowy kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła, wpisany w 2003 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

 

To szczególne miejsce będzie można zwiedzać 25 i 26 maja w ramach XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wejdź na szlak!. Do jego odwiedzenia zapraszają Parafia św. Michała Archanioła w Binarowej i Małopolski Instytut Kultury. Wnętrze świątyni zachwyca niezwykłym bogactwem i kolorystyką niedawno odrestaurowanych malowideł, które szczelnie pokrywają stropy, ściany, ambonę i parapet chóru. Najstarsze z nich pamiętają czasy Jagiellonów. Ilustrują to, czego niepiśmienni ludzie nie mogli przeczytać z kart Biblii, przedstawiają postaci świętych i koleje ludzkiego losu.

 

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń promujących bogactwo kulturowe Krakowa i Małopolski. Tematem XV edycji, realizowanej pod hasłem „Wejdź na szlak!”, jest fenomen szlaków kulturowych, czyli turystycznych tras zwiedzania. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dwa majowe weekendy, podczas których będzie można zwiedzić 15 zabytków, zlokalizowanych na 5 szlakach. Są to obiekty szlaku Młodopolska Małopolska (0–19 maja), średniowieczne kościoły szlaku Małopolska Romańska (0–19 maja), obiekty na szlaku Dwory Małopolski (25–26 maja), a także zabytki Krakowskiego Szlaku Techniki (25–26 maja) oraz kościoły Małopolskiej Trasy UNESCO (25–26 maja), na której właśnie znajduje się kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

 

Zgodnie z coroczną tradycją zwiedzający będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu opatrzonym fachowym i interesującym komentarzem oraz w licznych wydarzeniach towarzyszących. Informacje o każdym z zabytków znajdą się na stronie dnidziedzictwa.pl, a także w wyjątkowym wydawnictwie poświęconym historiom ludzi związanych z prezentowanymi miejscami. Książka pt. Wejdź na szlak! Katarzyny Kobylarczyk to już druga publikacja w serii Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. 

Publikacja i wstęp na wszystkie wydarzenia będą bezpłatne.


 

 

2013-04-30 - Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - program imprezy

 Ulotka informacyjna

 

2013-04-07 - Zmarła Zofia Szara

Zmarła śp. Zofia Szara z Nadola. Jej pogrzeb będzie we wtorek - 9 kwietnia. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-03-30 - Życzenia Wielkanocne - 2013

„Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z Was doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia – społecznego i narodowego. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

 
Duszpasterze z Binarowej
 
 
Fragment polichromii w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Binarowej

2013-03-24 - Porządek Adoracji Triduum Paschalnego

PORZĄDEK ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W TRIDUM PASCHALNYM 2013 r.

 

 

Wielki Czwartek


19.00 – 20.00 – Róże Różańcowe i Opiekunki rejonowe Caritas
20.00 – 21.00 – Akcja Katolicka oraz wszyscy chętni
21.00 – 22.00 – młodzież wraz z KSM

 

 

Wielki Piątek


8.00 – 9.00 – Ministranci i Lektorzy
9. 00 – 10.00 – Pola Szarowicza
10.00 – 11.00 – Nadole – strona południowa
11.00 – 12.00 – Wygon i Potoki
12.00 – 13.00 – Nagórze – strona południowa
13.00 – 14.00 – Zielona Ulica
14.00 – 15.00 – Nagórze – strona północna
15.00 – 16.00 – Kurpiel i Lechowe Potoki
16.00 – 17.00 – Kamieniec i Wanatówka
17.00 – 0.00 – osoby, które nie biorą udziału w Drodze Krzyżowej
20.00 – 21.00 – Nadole – strona północna
21.00 – 22.00 – KSM

 

 

Wielka Sobota


8.00 – 9.00 – Ministranci i Lektorzy
9.00 – 10.00 – Róże Różańcowe Niewiast
10.00 – 12.00 – adoracja dla wszystkich
12.00 – 13.00 – uczniowie SP i Grupa Misyjna
13.00 – 14.00 – uczniowie Gimnazjum
14.00 – 15.00 – Róże Różańcowe Mężczyzn
15.00 – 16.00 – Maślakowice i Rynek
16.00 – 17.00 – adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka

 

 

MODLITWY:

 

Rozmyślanie, Cząstka Różańca św., Litania

Pieśni Eucharystyczne oraz do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wszystko na większą chwałę Bożą!

2013-03-24 - Porządek Nabożeństw Triduum Paschalnego

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO

i WIELKANOCY 2013 r.

 

  

WIELKI CZWARTEK

 

godz. 0.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu
do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKI PIĄTEK

 

godz. 17.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu
do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKA SOBOTA

 

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 0.00 – Wigilia Paschalna

  

 

WIELKANOC

 

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

2013-03-24 - Zmarła Danuta Duran

Zmarła śp. Danuta Duran z Nagórza Północ. Jej pogrzeb będzie we wtorek - 26 marca. O godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-03-24 - Sukces uczennicy ks. Mariusza

 

Artykuł o sukcesie uczennicy Klaudii Kucharskiej

2013-03-22 - Sukcesy uczniów ZSP Binarowa

Artykuł na stronie internetowej naszej Szkoły

2013-03-18 - Dotacja Urzędu Marszałkowskiego - 2013

W dniu 0 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odbyło się spotkanie z Beneficjentami dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach planowane do wykonania w roku 2013. Pan Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM Krzysztof Markiel wraz z Panem Jackiem Krupą – Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego wręczali symboliczne, pamiątkowe czeki. Miło jest poinformować, że tak, jak w latach ubiegłych nasza Parafia otrzymała dotację na kontynuację prac konserwatorskich przy polichromii. Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz. Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele. Jednocześnie nasza Parafia wyraża wdzięczność pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację. 


2013-03-17 - Program Rekolekcji Szkolnych 2013

Plan Rekolekcji Szkolnych 2013 

2013-03-17 - Jak odbierać telewizję cyfrową

Porady w sprawie odbierania telewizji cyfrowej

2013-03-13 - Habemus Papam

Habemus Papam

2013-03-11 - Zmarł Zdzisław Trybek

Zmarł Zdzisław Trybek z Kamieńca. Jego pogrzeb będzie w środę - 13 marca 2013 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-03-07 - Zmarła Maria Sendecka

Zmarła Maria Sendecka z Nagórza - Potoki. Jej pogrzeb będzie w sobotę - 9 marca 2013 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-03-02 - Odnowiona szata WWW naszej Parafii

W ostatnim czasie uległa zmianie szata graficzna strony internetowej naszej Parafii. Zyskała bardziej nowoczesny wygląd i kilka dodatków. Eksponuje bardziej nasz kościół oraz obraz Matki Bożej Piaskowej. Tak jak do tej pory na naszej stronie oprócz historii naszej Parafii będą umieszczane wydarzenia bieżące. Jest to także narzędzie do podtrzymywania kontaktu z naszymi Rodakami przebywającymi poza Parafią i źródło informacji o bieżących wydarzeniach Parafii. A że strona jest potrzebna świadczy ilość osób ją odwiedzających.

2013-03-02 - Zmarł Roman Lenard

Zmarł śp. Roman Lenard z Nagórza Północ. Jego pogrzeb będzie w piątek - 15 lutego. O godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-03-02 - Zmarła Julia Rutana

Zmarła śp. Julia Rutana z Wanatówki. Jej pogrzeb będzie w piątek - 15 lutego. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-02-06 - Zmarła Stanisława Firlit

Zmarła Stanisława Firlit  z Maślakowic. Jej pogrzeb będzie w piątek - 8 lutego 2013 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.30. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-01-19 - Zmarł Bronisław Ryba

Zmarł śp. Bronisław Ryba z Nagórza Północ. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek - 21 stycznia. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2013-01-10 - Zaproszenie na koncert kolęd

Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak. Organizatorem tego wydarzenia jest Małopolska Organizacja Turystyczna w Krakowie - w ramach cyklu "Muzyka zaklęta w drewanie". Koncert kolęd i pieśni odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 27 stycznia 2013 r. o godz. 0.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Link do strony www Kapeli Hanki Wójciak

Zaproszenie MOT-u

 

2013-01-03 - Zmarła Julia Rutana

Zmarła śp. Julia Rutana. W ostatnim czasie mieszkała w Gorlicach, ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w piątek - 4 stycznia 2013 r. - o godz. 14.30 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012

2012-12-22 - Życzenia na Boże Narodzenie 2012

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej Parafii!

 

Niech ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia będzie dla Każdego szczęśliwy, niech Narodzony Zbawiciel przyniesie ze sobą Każdemu miłość, radość, nadzieję i wiele dobrego.

 

Życzmy czasu spędzonego w gronie najbliższych w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości a Nowy Rok niech stanie się czasem spełnionych marzeń i nadziei!

 

Duszpasterze z Binarowej

2012-12-15 - Zmarł Sławomir Sendecki

Zmarł śp. Sławomir Sendecki z Nagórza Północ. Jego pogrzeb będzie w niedzielę - 16 grudnia. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-11-23 - Z życia naszej Szkoły

W życiu naszej Szkoły w ostatnim czasie miały miejsce ciekawe wydarzenia:

W Przedszkolu rozstrzygnięto konkurs pt. „Kolorowa jesień"

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej otrzymał Certyfikat CIVIS et PATRIA

 

Zachęcamy do lektury artykułów o tych wydarzeniach:

 

KOLOROWA JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

CERTYFIKAT CIVIS ET PATRIA DLA ZESZPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO

2012-11-21 - Zmarł Michał Hapon

Zmarł Michał Hapon z Kamieńca. Jego pogrzeb będzie w środę - 21 listopada 2012 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-11-21 - Zmarł Stanisław Szary

Zmarł Stanisław Szary z Nadola. Jego pogrzeb będzie w czwartek - 22 listopada 2012 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-11-18 - Odpusty w Roku Wiary

Z okazji Roku Wiary Ks. Biskup Kazimierz Górny - Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ogłosił dekret dotyczący możliwości zyskiwania odpustów.

Tutaj można znaleźć jego treść - zapraszamy do przeczytania!

2012-11-10 - Zmarł Władysław Sendecki

Zmarł Władysław Sendecki z Nagórza Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek - 13 listopada 2012 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-10-26 - Dziewice wróciły do Ołtarza

Po uzgodnieniach i zezwoleniach Urzędu Ochrony Zabytków do ołtarza Matki Bożej powróciły na swoje dawne miejsce figury Czterech Świętych Dziewic. Jest to uzasadnione historycznie, ponieważ od momentu powstania ołtarza były one związane integralnie z jego strukturą. Trwają także intensywnie prowadzone prace konserwatorskie przy Ołtarzu głównym. Część prac prowadzona jest w pracowni konserwatorów w Nowym Sączu a część w Kaplicy Aniołów w naszym kościele. Zakończenie prac i powrót Ołtarza planowany jest do końca bieżącego roku. Podobnie wygląda sytuacja z odnawianą polichromią na ścianie wschodniej i południowej. Nie ustawajmy w modlitwach o błogosławieństwo Boże w pracach renowacyjnych i konserwatorskich.

2012-10-17 - Wizyta ważnych Gości

Miło jest poinformować Parafian i naszych internetowych Przyjaciół, że 9 października nasz kościół odwiedził Pan Wojewoda Małopolski Jerzy Miller z korpusem dyplomatycznym z Krakowa. W składzie delegacji uczestniczyli Konsulowie Generalni: Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Austrii, Słowacji, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. Goście zwiedzili nasz kościół parafialny, wpisali się do Pamiątkowej Księgi i zostali przyjęci na Plebanii na okolicznościowej kolacji.

2012-09-25 - Zaproszenie na Odpust Parafialny

W najbliższą sobotę 29 września będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła.

 

Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 17.00.

 

Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 11.00 a potem procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

 

Sumę Odpustową poprowadzi i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Kazimierz Gawełda, dawny wikariusz binarowski a obecnie proboszcz parafii Palikówka koło Rzeszowa.

 

Wszystkich Drogich Parafian i Gości zapraszamy do wspólnego odpustowego świętowania!

 

Duszpasterze z Binarowej

2012-08-22 - Informacja

Prace w zakresie:

 

Konserwacja techniczno-estetyczna malowideł ściennych na wschodniej ścianie prezbiterium  kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Binarowej w roku 2012

finansowane są ze środków Małopolskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie

2012-08-14 - Zmarł Marian Kozak

Zmarł śp. Marian Kozak  z Nadola. Jego pogrzeb będzie we wtorek - 14 sierpnia. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-08-04 - Zmarła Janina Mazur

Zmarła śp. Janina Mazur z Nagórza. Jej pogrzeb będzie w sobotę - 4 sierpnia. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-07-27 - Ołtarz Matki Bożej

Miło jest zawiadomić wszystkich naszych internetowych Przyjaciół, że mamy już w naszym kościele po przeprowadzonej konserwacji ołtarz Matki Bożej Binarowskiej. Prezntuje się pięknie a najważniejsze jest to, że Matka Boża Binarowska ma godne miejsce do odbierania należnej Jej czci. Zapraszamy!

2012-07-27 - Zmarła Zofia Wanat

Zmarła śp. Zofia Wanat. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek 23 lipca o godz. 15.00. Kwadrans wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-07-14 - Zmarła Janina Bochenek

Zmarła śp. Janina Bochenek z Nadola Południe, która w ostatnim czasie mieszkała w DPS w Gorlicach. Jej pogrzeb będzie w niedzielę - 8 lipca. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-07-14 - Zmarła Maria Wajda

Zmarła śp. Maria Wajda, ostatnio zamieszkała we Francji. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek - 16 lipca. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00. Wcześniej ciało Zmarłej zostanie przywiezione do kościoła przez Zakład Pogrzebowy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-06-13 - Zmarł Jan Guzik

Zmarł Jan Guzik zamieszkały z Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w środę  - 13 czerwca 2012 r. O godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa a poł godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-05-28 - Miła wiadomość!!!

Miło jest podzielić się wiadomością o ukazaniu się książki pt. „Binarowa - studia i materiały z dziejów parafii i sanktuarium\". Jest to ważna pozycja książkowa o historii naszej parafii a szczególnie o kulcie obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych - czczonym w naszym kościele.

Znajdziemy w niej następujące części:


Ks. Bp Edward Białogłowski: „Przedmowa\"
Włodzimierz Bielak: „Wstęp\"
Agnieszka Januszek-Sieradzka: „ Binarowa w XIV-XVI stuleciu\" 
Ks. Tomasz Mężyk: „Ołtarz główny w kościele parafialnym w Binarowej\"
Magdalena Stawowiak: „Kultowy obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem w kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej „
Bartosz Walicki, ks. Sławomir Zych: „Z dziejów kultu Matki Bożej Piaskowej
w Binarowej\"
Krzysztof Haptaś: „Księgozbiór liturgiczny kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Binarowej w okresie staropolskim (1595-1767)
Ks. Marcin Nabożny: „Historycy Kościoła w Binarowej\"
Księga łask parafii Binarowa 1968-1992

Zachęcamy do zainteresowania się tą książką i uważnej lektury.

2012-05-28 - Zaproszenie MOT-u

W ramach współpracy naszej Parafii z Małopolską Organizacją Turystyczną zamieszczamy bardzo miłe zaproszenie!

 

 

Szanowni Państwo!

 

   Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie informacji na temat cyklu koncertów \"Muzyka Zaklęta w Drewnie\", który oprócz stwarzania możliwości posłuchania wyjątkowej muzyki prezentowanej przez wybitnych artystów ma za zadanie zachęcić turystów z kraju do odkrywania uroków Małopolski, a w szczególności Szlaku Architektury Drewnianej! Zachęcamy również Was i Wasze rodziny oraz znajomych do przybywania na koncerty!


Wielkimi krokami zbliża się lato! Nie wiecie jak zaplanować te ciepłe, słoneczne dni? Dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu mamy ciekawą propozycję! Zapraszamy na cykl koncertów „Muzyka Zaklęta w Drewnie\", który po raz szósty rozbrzmiewać będzie w całej Małopolsce.


W niedzielne popołudnia, od 10 czerwca do 26 sierpnia będą organizowane różnego rodzaju koncerty. Odkryjemy nie tylko urok muzyki dawnej, wydobywanej za pomocą starych, zabytkowych instrumentów, ale i moc współczesnych brzmień. Wszystkie koncerty odbywają się w obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej i są połączeniem dwóch twórczych pasji człowieka - muzyki z pięknem architektury drewnianej. Dlatego przy okazji koncertu będziemy mogli odkryć niezwykłość drewnianych zabytków, poznać ich historię, cenne wyposażenie i zdobienia malarskie.


Zachęcamy do wsłuchiwania się w „Muzykę Zaklętą w Drewnie\" i poznawania wspaniałych zabytków znajdujących się w naszym regionie! Zapraszamy na Szlak!

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

 

 

Małopolska Organizacja Turystyczna

 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.drewniana.malopolska.pl
Można nas znaleźć również na facebook\'u!


Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

P.S.
Jak można przeczytać z zamieszczonego plakatu - w naszym kościele zaplanowano koncert  pod hasłem: „Pod skrzydłami Aniołów\". Odbędzie się on w niedzielę - 5 sierpnia o godz. 17.00.
Już gorąco zapraszamy!

2012-05-21 - Zapraszamy na Odpust Majowy

W najbliższą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Majowym.

 

Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00 zakończona procesją Eucharystryczną.

 

Wszystkich Drogich Parafian, Przyjaciół z Internetu a szczególnie wiernych czcicieli Matki Bożej Binarowskiej, czczonej jako WspomożycielkaWiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2012-05-19 - Zmarł Jan Wanat

Zmarł Jan Wanat. W ostatnim czasie przebywał w DPS Gorlice ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek - 21 maja 2012 r. O godz. 14.30 ciało Zmarłego zostanie wprowadzone do kościoła a o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-05-03 - Zmarła Janina Przybycień

Zmarła Janina Przybycień. Jej pogrzeb będzie w piątek - 4 maja  2012 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała śp. Janiny z domu żałoby o godz. 13.30 a godz. 14.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-04-19 - Zmarła Czesława Zaprzałka

Zmarła Czesława Zaprzałka z Zielonej Ulicy. Jej pogrzeb będzie w niedzielę 22 kwietnia 2012 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała śp. Czesławy z domu żałoby o godz. 13.30 a godz. 14.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-04-14 - Zmarła Irena Bochenek

Zmarła Irena Bochenek z Nadola - Północ. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek 16 kwietnia 2012 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała śp. Ireny z domu żałoby o godz. 13.30 a godz. 14.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-04-07 - Życzenia na Wielkanoc 2012

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom oraz Przyjaciołom z internetu składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA - Jezus żyje".

SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Duszpasterze z Binarowej

2012-04-04 - Porządek Liturgii Triduum Paschalnego

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO

i WIELKANOCY 2012 r.

  

 

WIELKI CZWARTEK

 

godz. 0.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKI PIĄTEK

 

godz. 0.00 - Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKA SOBOTA

 

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 - poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 0.00 Wigilia Paschalna

  

 

WIELKANOC

 

godz. 6.00 - Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 -  Msza św.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 - Msza św.

2012-04-04 - Porządek Adoracji

PORZĄDEK ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W TRIDUM PASCHALNYM 2012 r.

 

WIELKI CZWARTEK

Róże Różańcowe i Opiekunki rej. Caritas  godz. 19.00 - 20.00

Młodzież i KSM ........................................        godz. 20.00 - 21.00

Akcja Katolicka oraz chętni.........................        godz. 21.00 - 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

Ministranci i Lektorzy ...............................         godz.   8.00 -   9.00

Pola Szarowicza .......................................        godz.   9.00 - 10.00

Nadole - strona południowa ......................           godz. 10.00 - 11.00

Wygon i Potoki ..........................................     godz. 11.00 - 12.00

Nagórze - strona południowa ......................         godz. 12.00 - 13.00

Zielona Ulica ..............................................    godz. 13.00 - 14.00

Nagórze - strona północna .........................         godz. 14.00 - 15.00

Kurpiel i Lechowe Potoki ............................       godz. 15.00 - 16.00

Kamieniec i Wanatówka...............................      godz. 16.00 - 17.00

Nadole - strona północna ............................       godz. 17.00 - 0.00

Młodzież z KSM ............................................  godz. 21.30 - 22.00

 

WIELKA SOBOTA

Ministranci i Lektorzy .................................      godz.   8.00 -   9.00

Róże Różańcowe Niewiastgodz. .......................  godz. 9.00 - 10.00

Adoracja dla wszystkich ...........................          godz. 10.00 - 12.00

SP kl. 1-3 i Kółko Misyjne ............................       godz. 12.00 - 13.00

SP kl. 4-6 ...................................................   godz. 13.00 - 14.00

Gimnazjum .................................................   godz. 14.00 - 15.00

Róże Różańcowe Mężczyzn ........................        godz. 15.00 - 16.00

Maślakowice i Rynek .................................        godz. 16.00 - 17.00

Adoracja dla wszystkich i Akcja Katolicka.........      godz. 17.00 - 0.00

2012-04-03 - Młodzież nagrodzona w Gorlicach

W Niedzielę Palmową - 1 kwietnia, kandydaci do Bierzmowania z naszej Parafii uczestniczyli w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Gorlicach. W kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli zgomadziła się Młodzież z dekantu bieckiego i gorlickiego. Mszy św. przewodniczył ks. bp Edward Białogowski. Odbył się także konkurs palm wielkanocnych. Miło jest poinformować, że palma wynokana przez młodzież z Binarowej zdobyła II miejsce. Komisja konkursowa doceniła walory artystyczne binarowskiej palmy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2012-03-30 - Dotacja Urzędu Marszałkowskiego 2012

W dniu 30 marca br. w sali konferencyjnej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się spotkanie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Beneficjentami dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach. Pan Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM wręczał symboliczne, pamiątkowe czeki. Miło jest poinformować, że tak, jak w latach ubiegłych nasza Parafia otrzymała dotację na kontynuację prac konserwatorskich przy polichromii. Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz. Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele. Jednocześnie nasza Parafia wyraża wdzięczność pod adresem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

2012-03-27 - Znowu głośno o Binarowej

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej znowu odnieśli sukces.

Więcej o tym

2012-03-20 - Zmarł Stanisław Sendecki

Zmarł Stanisław Sendecki z Nagórza Południe. Jego pogrzeb będzie we środę 21 marca 2012 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej ciało Zmarłego zostanie przywiezione przez Zakład Pogrzebowy do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-03-18 - Rekolekcje Szkolne 2012

2012-03-18 - Rekolekcje Wielkopostne 2012

2012-03-17 - Zmarł Stanisław Guzik

Zmarł Stanisław Guzik z Nagórza Południe. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 19 marca 2012 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wyprowadzenie ciała z domu żałoby.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-02-11 - Zmarła Julia Trzeciak

Zmarła Julia Trzeciak z Nagórza Południe. Jej pogrzeb będzie w niedzielę 12 lutego 2012 r. Ciało śp. Julii będzie przywiezione do kościoła, gdzie o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa, następnie na cmentarzu ciało Zmarłej zostanie złożone do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2012-02-04 - Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

23 stycznia przedszkolaki z Binarowej umiliły czas swoim Dziadkom i Babciom poprzez wiersze, piosenki i jasełkowe występy.

 

Więcej w FOTOGALERII

2012-01-30 - Zmarła Helena Bochenek

Zmarła Helena Bochenek z Maślakowic. Jej pogrzeb będzie w piątek 3 lutego 2012 r. Ciało śp. Heleny będzie przywiezione do kościoła, gdzie o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa, następnie na cmentarzu ciało Zmarłej zostanie złożone do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011

2011-12-31 - Życzenia na Nowy Rok

Wszystkim Drogim Parafianom i Internautom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym - 2012 roku - błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże!

 

Duszpasterze z Binarowej

2011-12-29 - Zmarła Stanisława Lenard

Zmarła Stanisława Lenard z Nagórza - Północ. Jej pogrzeb będzie w sobotę 31 grudnia 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Stanisławy z domu żałoby o godz. 10.30 a godz. 11.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-12-23 - Zmarła Maria Rutana

Zmarła Maria Rutana z Wygonu. Jej pogrzeb będzie w niedzielę 25 grudnia 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Marii z domu żałoby o godz. 12.30 a godz. 13.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-12-17 - Sukcesy binarowskich uczniów

Pod tym adresem można przeczytać o sukcesach uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej. Gratulujemy!

Zachęcamy do przeczytania!

2011-12-07 - Zmarł Władysław Kosiba

Zmarł Władysław Kosiba z Nadola. Jego pogrzeb będzie w piątek 9 grudnia 2011 r. Ciało ś.p. Władysława będzie przywiezione pod kościół o godz. 12.45 a o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-11-25 - Zmarła Zofia Kamińska

Zmarła Zofia Kamińska z Nagórza - Północ. Jej pogrzeb będzie w niedzielę 27 listopada 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Zofii z domu żałoby o godz. 12.30 a godz. 13.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-11-19 - Zmarła Małgorzata Bochenek

W czwartek w wypadku samochodowym zginęła Małgorzata Bochenek. Jej pogrzeb będzie w niedzielę 20 listopada 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała Zmałej  z domu żałoby o godz. 12.40, o godz. 13.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. kondukt żałobny przejedzie na cmentarz do parafii Święcany i tam ciało śp. Małgorzaty zostanie złożone do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-11-15 - W Bankoku o Binarowej

Od 0 do 25 października br. w centrum handlowym Siam Paragon w Bangkoku zorganizowana została wystawa „Malownicza Polska\". Przedstawiono na niej kolekcję 57 lalek w strojach ludowych i historycznych, fotografie najciekawszych zamków, pałaców i obiektów architektury ludowej oraz kolekcję polskich instrumentów narodowych.

 

Miło jest poinformować, że na wystawie gościł także nasz kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

 

Polska Ambasada w Bankoku zwróciła się z prośbą do naszej Parafii o udostępnienie fotografii naszego kościoła i dzięki uprzejmości Pana Radcy Ambasady Zygmunta Langera możemy oglądnąć kilka zdjęć z tej wystawy.

 

Jednocześnie nasza Parafia składa serdeczne podziękowania Panu Radcy i wszystkim, którzy w ten sposób promowali nasz kościół parafialny.

2011-10-18 - Gminne obchody Dnia KEN

Tegoroczne gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej dnia 14 października br. Gospodarzem Uroczystości był Pan Jan Kamiński - Dyrektor naszej Szkoły, przybyło też wielu znamienitych Gości: Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie - Pani Stanisława Bąk, Starosta Powiatu Gorlickiego - Pan Mirosław Wędrychowicz, Burmistrz Biecza - Pani Urszula Niemiec, Skarbnik Gminy - Pani Anna Kurasz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu - Pan Bogumił Kawa wraz z Radnymi, Radny Powiatu - Pan Janusz Augustowski, Kapłani z Parafii z terenu Gminy Biecz, Dyrektor ZEAPO w Bieczu - Pani Renata Gołębiowska, Dyrektorzy Szkół z naszej Gminy, Sołtys Binarowej - Pani Irena Bochnia, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz młodzież naszej Szkoły.

 

Po powitaniach i przemówieniach Gości odbyło się ślubowanie nowo mianowanych nauczycieli, następnie Pani Burmistrz wręczyła wyróżnionym nauczycielom nagrody oraz kuferki ze słodyczami dla dzieci. Potem otrzymali nagrody i wyróżnienia nauczyciele i pracownicy obsługi z naszej Szkoły - wręczał je Pan Dyrektor Jan Kamiński.

 

Uroczystość zakończyła piękna akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej Szkoły.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej pięknej uroczystości.

 

Zapraszamy do Galerii - zdjęcia udostępnił fotograf - Pan Mariusz Kozień - serdecznie dziękujemy!

2011-10-14 - Strona internetowa OSP Binarowa

Z radością informujemy o działaniu strony internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej. Gratululemy pomysłu i życzymy wiele wytrwałości. Tym samym została nawiązana współpraca internetowa między Parafią Rzymskokatolicką a Ochtoniczą Strażą Pożarną.

O działalności OSP Binarowa można się dowiedzieć pod następującym adresem:

 

http://ospbinarowa.manifo.com/

2011-10-12 - Turniej Piłkarski LSO

Turniej Piłki Halowej

W sobotę 8 października br. w hali sportowej w Gimnazjum w Lipinkach został rozegrany Turniej Piłki Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W turnieju wzięło udział 44 zawodników. Ministranci, uczniowie Gimnazjum, przybyli z 6 parafii naszej diecezji: Binarowa (2 drużyny), Cieklin, Jasło - Sobniów, Libusza, Lipinki, Wójtowa (2 drużyny).

 

Przed rozgrywkami wszyscy udali się do Sanktuarium Matki Bożej Lipińskiej, gdzie wraz ze swoimi duszpasterzami modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, bo to właśnie z grona najbliżej stojących przy ołtarzu Pan Jezus wzywa do pracy w swej winnicy.

 

Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje i wysoki poziom gry. Turniej zakończył się następującymi wynikami: miejsce I zajęła pierwsza drużyna z Wójtowej, II Lipinki, III Jasło - Sobniów, IV Binarowa (2), V Binarowa (1), VI Wójtowa (2), VII Cieklin, VIII Libusza. Dla wszystkich drużyn był poczęstunek, puchary i pamiątkowe dyplomy. Teraz przygotowujemy się i zapraszamy na Turniej Piłki Halowej dla ministrantów ze Szkoły Podstawowej, który odbędzie się 12 listopada br.

Ks. Łukasz Leśniak

Wikariusz z Lipinek

 

2011-10-03 - Wybory do Parlamentu

W niedzielę 9 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Katolik nie powinien wobec wyborów przyjmować postawy „mnie to wszystko jedno\". Udział w wyborach jest wyrazem odpowiedzialności. Kościół nie wskazuje ani konkretnych osób, ani partii. Ale katolicy powinni rozważyć w sumieniu, na kogo oddać głos, kto na niego zasługuje. Nigdy nie wolno głosować na kogoś, kto popiera zło. W przeciwnym wypadku staje się za to zło współodpowiedzialny. Dlatego trzeba się dowiedzieć, jakie jest stanowisko kandydata, w najważniejszych kwestiach moralnych i społecznych, czy kandydat jest za obroną życia, za obroną słabych i bezbronnych, za poszanowaniem godności każdego człowieka. W skrajnych sytuacjach wyborca może nikogo nie wskazywać.

 

Wielu pyta: gdzie można znaleźć informacje, który z kandydatów naszego okręgu jest za ochroną życia nienarodzonych a przeciw in vitro, czy przywilejami dla homoseksualistów?

 

Podpowiedź można znaleźć w Internecie, na stronie: http://sprawdzposla.pl/ . Wystarczy wyszukać tylko nasz okręg wyborczy i już ukaże nam się ramka z listą posłów i ich głosowań w ważnych kwestiach moralnych.

 

Jest też inna strona: http://latarnik.info/  stworzona przez katolików z Warszawy, gdzie można także zapoznać się z kandydatami i ich stanowiskiem w istotnych sprawach moralnych i społecznych.

 

Swoje obawy, wątpliwości i niepokoje przedstawmy Bogu i prośmy Go o światło.

2011-10-02 - Informacja

Zamieszczamy na stronie internetowej naszej Parafii informację ruchu rekolekcyjnego "Spotkania Małżeńskie".

 

Spotkania Małżeńskie mają na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński.

 

Od 2004 roku ruch jest zatwierdzony przez Dekret Papieskiej Rady do Spraw Świeckich.

(http://ekai.pl/wydarzenia/x7971/spotkania-malzenskie-zatwierdzone-przez-stolice-apostolska/)

 

Więcej informacji na temat Spotkań Małżeńskich na stronie:

 http://www.spotkaniamalzenskie.pl/ lub: www.Rzeszow.SpotkaniaMalzenskie.pl 

2011-09-27 - Wszystkie drogi prowadzą do ...

Wszystkie drogi prowadzą do Binarowej na Odpust ku czci św. Michała Archanioła, który będziemy przeżywać w najbliższy czwartek 29 września. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 17.00.

 

Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00 a potem procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

 

 

Sumę odpustową będą odprawiać nasi Rodacy: ks. dr Zbigniew Bielamowicz i ks. kan. Czesław Muszyński oraz ks. prał. Wiesław Bodzioch z Libuszy - dawny dziekan naszego dekanatu. Słowo Boże będzie głosił nasz Rodak - ks. Krzysztof Bochenek.

 

Wszystkich Drogich Parafian i Gości zapraszamy do wspólnego odpustowego świętowania!

2011-09-26 - Zmarł Jan Bajorek

Zmarł Jan Bajorek z Nadola.  Jego pogrzeb będzie we wtorek 27 września 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Jana z domu żałoby o godz. 14.30, o godz. 15.00  w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-09-21 - Zmarł Łukasz Lenard

Zmarł Łukasz Lenard. Jego pogrzeb będzie w czwartek 21 września 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Łukasza z domu żałoby o godz. 15.30 a potem w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-09-09 - Wizyta Ministra MSWiA

W piątek 9 sierpnia nasz kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła  zwiedził Pan Jerzy Miller, Minister Spraw Wewętrznych i Administracji. W spotkaniu uczestniczyli także: Pani Urszula Niemiec - Burmistrz Biecza, Pan Janusz Gubernat - Zastępca Burmistrza Biecza, Pan Mirosław Wędrychowicz - Starosta Gorlicki, Pan Bogumił Kawa - Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, ks. Mariusz Godek - Wikariusz w Binarowej, Pani Małgorzata Nalepa - Przewodnik kościoła w Binarowej oraz pozostali Goście.

 

Pan Minister zwiedził świątynię i został poinformowany o dotychczas przeprowadzonych pracach remontowo-konserwatorskich. Następnie Goście udali się nad brzeg potoku Sitniczanka i zostali zapoznani z planowanymi pracami dotyczącymi rzeki. Pan Minister obiecał pomoc w przeprowadzeniu regulacji potoku i ochrony przed skutkami powodzi.

 

Ks. Proboszcz w imieniu całej Parafii złożył podziękowanie Panu Ministrowi za życzliwość i pomoc finansową na przeprowadzenie prac remontowo-konserwatorskich w naszym kościele.

2011-08-25 - Zmarła Stanisława Rutana

Zmarła Stanisława Rutana. Jej pogrzeb będzie w piątek 26 sierpnia 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Stanisławy z domu żałoby o godz. 16.00 a potem w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-08-24 - Zmarła Julia Bielamowicz

Zmarła Julia Bielamowicz z Nadola. Jej pogrzeb będzie w czwartek  25 sierpnia 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Julii z domu żałoby o godz. 16.00 a godz. 16.30 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-08-18 - Zakończył się remont naszego kościoła

Z radością informujemy, że 10 sierpnia br. zakończył się remont budowlany naszego kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Świątynia otrzymała nową posadzkę, nawiązującą kolorem i kształtem do starej, barokowej posadzki odkrytej w tym kościele. Wyremontowano także posadowienie i podwaliny. Wszystkie wykonane prace sfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tym samym nasz kościół został przywrócony do użytkowania i jego zwiedzane jest już możliwe. W chwili obecnej, nie można jednak oglądnąć wyposażenia ruchomego, ponieważ na czas remontu i późniejszej konserwacji zostało ono zdemontowane.

 

Mimo to serdecznie zapraszamy do Binarowej - do kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

2011-08-18 - Zaproszenie na koncert

W njbliższą niedzielę - 21 sierpnia, w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie". Organizatorem tej imprezy jest Małpolska Organizacja Turystyczna. Zostanie zaprezentowana muzyka włoska z XVII i XVIII wieku.

Wystąpią:

 

Katarzyna Wiwer (sopran)
Joanna Kwinta (klawesyn)
Katarzyna Solecka (skrzypce barokowe)
Marta
Nagawiecka (wiolonczela barokowa)

W programie:

 

Antonio Vivaldi (1678-1741) - III Sonata d-moll ze zbioru „Sonate a Violino e Basso per il Cembalo. Opera Seconda"

Preludio Andante-Corrente Allegro-Adagio-Giga Allegro

Tarquinio Merula (1595?-1665) - Nigra sum

Girolamo Frescobaldi (1583-1643) - Baletto Primo,Corrente del Balletto,Passacagli

Aria Se l``aura spira

Baletto Secondo,Corrente del Balletto

Aria Non mi negate

 

Domenico Scarlatti (1685-1757) - Sonata d-moll

Alessandro Scarlatti (1660-1725) - Kantata Lontan dalla sua Clori

Johann Jacob Froberger (1616-1667) - Lamento

Claudio Monteverdi (1567-1643) - Et e pur dunque vero

Wstęp na koncert jest bezpłatny! Serdeczne zapraszamy.

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Serdecznie zapraszamy na godz. 0.00 - wstęp wolny.

Zaproszenie ks. Proboszcza dla Gorlice.tv

Zaproszenie MOT

 

2011-07-23 - Koncert

Jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w naszym kościele odbędzie się koncert muzyczny w ramach cyklu: „Muzyka zaklęta w drewnie\". Koncert zaplanowany jest na niedzielę 21 sierpnia na godz. 0.00. Zostanie zaprezentowana muzyka włoska z XVII i XVIII wieku. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

2011-06-09 - Zmarła Stefania Lenard

Zmarła Stefania Lenard z Nagórza. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek  6 czerwca 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała ś.p. Stefanii z domu żałoby o godz. 14.30 a godz. 15.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-06-09 - Zagłosuj na Przedszkole w Binarowej

Z satysfakcją i dumą informujemy wszystkich naszych Przyjaciół z internetu, że nasze Przedszkole w Binarowej uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Wygrajmy nowy plac zabaw dla naszej gminy\", organizowanej przez firmę NIVEA, z okazji 100 - lecia istnienia. Firma postanowiła ufundować 100 placów zabaw na terenie całego kraju. O tym gdzie zostaną wybudowane zadecyduje głosowanie internetowe.

 

Place zostaną wybudowane w lokalizacjach, które otrzymają największą liczbę głosów w głosowaniu na stronie www.nivea.pl (tam też zamieszczone są szczegóły i regulamin konkursu). W głosowaniu może brać udział każdy, kto zarejestruje się na stronie www.nivea.pl. Głosowanie odbywa się w 4 etapach, w terminie do 31 października 2011 r.

 

Jak głosować?
- wejdź na stronę www.nivea.pl
- kliknij: weź udział w głosowaniu
- zarejestruj się w serwisie podając imię, nazwisko, adres e-mail oraz swój login i hasło (banalnie proste)
- po zalogowaniu aktywuj hasło poprzez specjalny link otrzymany na adres e-mail
- po aktywacji i ponownym zalogowaniu kliknij na zakładkę /place zabaw w twojej okolicy/, wybierz Gminę Biecz
- po ukazaniu się lokalizacji placu odszukaj /Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej/ a następnie kliknij /głosuj/.

Dla uproszczenia i zaoszczędzenia czasu warto w wyszukiwarkę wkleić następujący adres:

http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/244?inv=anonimowax164

Przeniesie on nas od razu na stronę logowania i głosowania - bardzo proste!

Każdy uczestnik głosowania może głosować tylko raz w ciągu danego dnia na jedną wybraną przez siebie lokalizację. W kolejnym dniu ten sam uczestnik głosowania może oddać głos na tę samą lub inną lokalizację. Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.

Zapraszamy do uczestnictwa w tej nietypowej akcji - kto wie, może się uda i dzieci z Przedszkola w Binarowej będą miały upragniony plac zabaw.

2011-05-26 - Zmarł Grzegorz Wędrychowicz

Zmarł Grzegorz Wędrychowicz z Nadola. Jego pogrzeb będzie w sobotę 28 maja 2011 r. Rozpocznie się wyprowadzeniem ciała  ś.p. Grzegorza z domu żałoby o godz. 10.30 a godz. 11.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-05-25 - Zmarł Jan Lenard

Zmarł Jan Lenard z Jurusiowych Potoków. Jego pogrzeb będzie w piątek  27 maja 2011 r. Ciało ś.p. Jana będzie przywiezione pod kościół o godz. 14.30 a o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-05-01 - Błogosławiony Jan Paweł II

Błogosławiony Janie Pawle II - módl się za nami!

2011-04-23 - Życzenia na Wielkanoc 2011 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Niech blask Chrystusowego Światła rozpromieni Wasze życie, wniesie w nie pokój i radość!

Wszystkim Parafianom i naszym Rodakom oraz Internautom przesyłamy serdeczne pozdrowienia i życzenia Wesołego Alleluja!

Duszpasterze z Binarowej

2011-04-18 - Porządek Nabożeństw Triduum

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO

i WIELKANOCY 2011 r.

 

 

WIELKI CZWARTEK

 

godz. 0.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKI PIĄTEK

 

godz. 0.00 – Droga krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

 

WIELKA SOBOTA

 

godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny

godz. 0.00 Wigilia Paschalna

 

 

WIELKANOC

 

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 8.30, 10.00 i 11.30 –  Msza św.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30 – Msza św.

2011-04-18 - Porządek Adoracji w Triduum

PORZĄDEK ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W TRIDUM PASCHALNYM 2011 r.

 

 

Wielki Czwartek

19.00 - 20.00 - młodzież wraz z KSM

20.00 - 21.00 - Opiekunki rejonowe Caritas i Róże Różańcowe

21.00 - 22.00 - Akcja Katolicka oraz wszyscy chętni

 

Wielki Piątek

  8.00 -   9. 00 - Ministranci i Lektorzy

 9. 00 - 10.00 - Pola Szarowicza

10.00 - 11.00 - Nadole - strona południowa

11.00 - 12.00 - Wygon i Potoki

12.00 - 13.00 - Nagórze - strona południowa

13.00 - 14.00 - Zielona Ulica

14.00 - 15.00 - Nagórze - strona północna

15.00 - 16.00 - Kurpiel i Lechowe Potoki

16.00 - 17.00 - Kamieniec i Wanatówka

17.00 - 0.00 - Nadole - strona północna

0.00 - 19.00 - osoby, które nie biorą udziału w Drodze Krzyżowej

21.30 - 22.00 - KSM

 

Wielka Sobota

  8.00 -   9.00 - Ministranci i Lektorzy

  9.00 - 10.00 - Róże Różańcowe Niewiast

10.00 - 12.00 - adoracja dla wszystkich

12.00 - 13.00 - uczniowie SP kl. 1-3 i Grupa Misyjna

13.00 - 14.00 - uczniowie SP kl. 4-6

14.00 - 15.00 - uczniowie Gimnazjum

15.00 - 16.00 - Róże Różańcowe Mężczyzn

16.00 - 17.00 - Maślakowice i Rynek

17.00 - 0.00 - adoracja  dla wszystkich i Akcja Katolicka

2011-04-13 - Dotacja Urzędu Marszałkowskiego

W dniu 13 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie odbyło się spotkanie z Beneficjentami dotacji na prace konserwatorskie zabytków. W spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Małopolskiego - Pan Marek Sowa, który wręczał symboliczne czeki. Nasza Parafia otrzymała dotację na kontynuację prac konserwatorskich przy polichromii. Symboliczny czek odebrał ks. Proboszcz.

2011-04-13 - Rekolekcje Wielkopostne 2011

2011-04-07 - Zaproszenie Przedszkolaków

W związku z 6 rocznicą śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II nasze Przedszkolaki zapraszają 1 kwietnia, przed Drogą Krzyżową na program poświęcony Słudze Bożemu. Cały program ubogaciła prezentacja  multimedialna. Akademię przygotowały Panie Przedszkolanki: Pani Lucyna Lenard, Pani Iwona Kurcab oraz Pani Małgorzata Cieniawa.

2011-03-31 - Wyróżnienie dla uczniów z Binarowej

Uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej wyróżnieni w konkursie na Wiosenną Marzannę

Relacja w RTVGorlice

2011-03-25 - Sukces naszych Gimnazjalistów

Tutaj można przeczytać o sukcesie Gimnazjalistów z Binarowej!

2011-03-12 - Napisano o nas w Niedzieli

Miło jest poinformować Parafian i naszych Przyjaciół z Internetu, że w numerze 11 \"Niedzieli Rzeszowskiej\" (jest to dodatek diecezjalny tygodnika \"Niedziela\") zamieszczony jest artykuł napisany przez naszą Parafiankę, Panią Magorzatę Stec o poświęceniu nowej Szoły. Zachęcam do przeczytania.

                                                                            

ks. Proboszcz.

2011-03-02 - Nowy Przewodnik min. o naszej Parafii

Agencja Fotograficzna Studio-F wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie wydały przewodnik \"Szlak Architektury Drewnianej - Małopolska\". Duża część obiektów znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej są to drewniane kościoły podlegające pod Diecezję Rzeszowską.

 

Przewodnik zawiera opisy każdej świątyni, dojazdu do niej, godziny nabożeństw oraz danych teleadresowych. Pierwszy rozdział poświęcony jest budownictwu drewnianemu w Małopolsce. Jest to jedyna taka publikacja dostępna na rynku.

 

W rozdziale „Okolice Nowego Sącza i Gorlic\" bardzo dokładnie opisany jest nasz kościół parafialny po wezwaniem św. Michała Archanioła.

2011-02-26 - Zmarła Irena Wanat

Zmarła Irena Wanat  z Nagórza Południe. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek, 28 lutego, na naszym cmentarzu o godz. 14.30. Wyprowadzenie ciała z domu żałoby o godz. 14.00.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-02-16 - Otwarcie i poświęcenie nowej Szkoły

15 lutego odbyła się uroczystość otawrcia i poświęcenia nowej Szkoły. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych Gości: Kapłani, Parlamentarzyści, władze samorządowe, wykonawcy, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy naszej miejscowości. Wielkim wyróżnieniem dla naszej Parafii było przybycie Ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Górnego, który poświęcił nową Szkołę i odprawił w niej Mszę św.

 

Uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem ks. katechety Jacka Tomaszewskiego i Nauczycieli przygotowali oprawę liturgiczną Eucharystii i okolicznościową bardzo piękną akademię.

 

Zapraszamy do Fotogalerii Bogusława Kuciakowskiego.

2011-02-10 - Abp Józef Życiński nie żyje

Metropolita lubelski zmarł nagle w Rzymie. Prawdopodobną przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu. Miał 62 lata. Był biskupem tarnowskim w latach 1990-1997, arcybiskupem i metropolitą lubelskim od 1997 r.

 

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.

2011-02-02 - Audycja w Radio VIA o naszej Parafii!!!!

Bardzo ważne!!!!!!

 

W najbliższą sobotę czyli 5 lutego o godz. 13.10 w naszym diecezjalnym Radio VIA (częstotliwość 94,1 Mhz dla naszych okolic a 103,8 Mhz dla okolic Rzeszowa) będzie audycja o naszej Parafii. Zachęcamy do słuchania. Można także poinformować o tym innych i zachęcić do posłuchania. Dla internautów ważna wiadomość - Radio VIA nadaje w internecie a więc można będzie usłyszeć o Binarowej prawie na całym świecie. Zapraszamy przed radioodbiorniki!!!!

2011-01-31 - Zmarła Zofia Serwońska

Zmarła Zofia Serwońska. Jej pogrzeb będzie we wtorek 2 lutego 2011 r. Msza św. pogrzebowa w kaplicy na cmentarzu o godz. 13.00 a 15 minut wcześniej wyprowadzenie ciała śp. Zofii z domu żałoby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2011-01-29 - Zmarł Julian Lenard

Zmarł Julian Lenard z Lechowych Potoków. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek 31 stycznia 2011 r. Ciało ś.p. Juliana będzie przywiezione do kaplicy na cmentarzu, gdzie o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa zakończona złożeniem do grobu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2010

2010-12-31 - Życzenia na Nowy Rok

 

W związku z rozpoczętym Nowym Rokiem składamy wszystkim Parafianom I Internautom serdeczne życzenia: zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza szczególne błogosławieństwo.

 

Duszpasterze z Binarowej

2010-12-29 - Zmarła Eleonora Lenard

Zmarła Eleonora Lenard  z Nagórza. Pogrzeb zmarłej będzie w piątek, 31 grudnia, na naszym cmentarzu o godz. 13.00. Wyprowadzenie ciała z domu żałoby o godz. 12.15. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

2010-12-29 - Komunikat Kurii Rzeszowskiej

Mając na uwadze prośby kierowane przez wiernych, zgodnie z kanonem 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Biskup Rzeszowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 31 grudnia 2010 roku, w tym od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zabaw, wszystkim wiernym Diecezji Rzeszowskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Jednocześnie tych, którzy skorzystają z w/w dyspensy Biskup Rzeszowski zachęca do innej formy pokuty, którą może być modlitwa lub jałmużna postna.

2010-12-29 - Artykuł w Gazecie Krakowskiej

Ostatni artykuł w "Gazecie Krakowskiej" o naszym kościele:

link do strony

2008

2008-08-20 - Parafialna pielgrzymka młodzieży do miejsca urodzenia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózka

20 sierpnia 2008 r. 43- osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z dwoma kapłanami i klerykiem uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce do Zabawy i Wał-Rudy. Młodzież w Wał-Rudzie zwiedziła muzeum-dom rodzinny bł. Karoliny, poprowadziła Drogę Krzyżową przez las (droga męczeństwa Karoliny), uczestniczyła w Mszy św. w kościele w Zabawie. Przed Mszą św. pan przewodnik w bardzo interesujacy sposób przybliżył postać bł. Karoliny. Młodzież wysłuchała jej z wielkim zainteresowaniem. Po Mszy św. i prywatnej modlitwie przy relikwiach błogosławionej można było posilić się pieczoną kiełbasą i napić cherbaty. Po tym wszystkim przyszedł czas na grę w piłkę nożną i siatkową a także zabawę na zjeżdżalniach i huśtawkach. W drodze powrotnej była jeszcze modlitwa w Tuchowie przy grobie zamordowanego w styczniu naszego rodaka o. Władysława Polaka. Jego pogrzeb odbył się w dniu peregrynacji w naszej parafii relikwi bł. Karoliny. Młodzeż znalazła się więc w tym dniu u grobu dwóch męczenników.

2008-07-05 - Koncert Chóru GOS.pl

W sobotę 5 lipca 2008 r. o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się koncert Chóru GOS.pl. Szkoda, że przy tak niskiej frekwencji parafian. Dopisali natomiast goście z innych miejscowości, głównie z Gorlic, Biecza, Szymbarku, Krakowa, Tarnowa... Koncert został zarejestrowany przez TV Gorlice. Informacje na temat koncertu oraz zdjecia na stronach internetowych: www.mit.krakow.pl; www.mot.krakow.pl

 

Tarnowski Chór GOS.pl powstał w styczniu 2003 r. z inicjatywy grupy osób związanych z sobą różnymi projektami muzycznymi. W skład zespołu wchodzi 40 chórzystów i 4 muzyków (instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja). Próby odbywają się w sali klasztoru księży filipinów w Tarnowie. Celem chóru jest głoszenie Ewangelii oraz dzielenie się doświadczeniem osobistego spotkania z Chrystusem i dokonania wyboru drogi wiary w życiu. W repertuarze znajdują się zarówno standardy muzyki gospel, negro spirituals, jak i najnowsze utwory gospel.

 

Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej, mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Nazwa gospel oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu. Gospel jako gatunek muzyczny wiąże się ściśle z odmianą spiritual i często jest wspólnie określany jako spiritual&gospel. Także jazz ma swoją genezę w tej muzyce, a sam gospel rozwija się w różnych nurtach, podejmowany przez kolejne pokolenia chrześcijan na całym świecie. W Polsce gospel rozwija się dopiero od kilku lat.

2008-05-26 - Pogrzeb śp. Marii Polak

W poniedziałek 26 maja br. w Binarowej odbył się pogrzeb śp. Marii Polak, matki kapłana ojca redemptorysty Władysława, zamordowanego w styczniu przy kościele w Serbach. W pogrzebie uczestniczyło 11 kapłanów. Przewodniczył prowincjał redemptorystów o. Ryszard Bożek. Byli też obecni: o. Mariusz Chyrowski-przełożony w Tuchowie, o. Antoni Wesołowski-ekonom z Tuchowa, ks. Czesław Stanaszek-dziekan dekanatu Biecz (występował w imeniu ks. biskupa ordynariusza), ks. Krzysztof Bochenek i ks. Zbigniew Bielamowicz-rodacy Binarowscy, ks. prałat Tadeusz Rączkowski z Rożnowic, ks. Stanisław Pałka i ks. Dariusz Porzuczek z Rożnowic oraz ks. proboszcz i ks. wikariusz z Binarowej. Uczestniczyło też dwóch kleryków ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Tuchowa oraz s. Agnieszka Oczkowicz z Tuchowa-rodaczka Binarowska. Słowo Boże wygłosił o. prowincjał.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.