Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Kazimierz Duran
06/07

Zmarł śp. Kazimierz Duran, nasz najstarszy Parafianin, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w piątek – 8 lipca 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Władysława Kosiek
04/07

Zmarła śp. Władysława Kosiek, z domu Firszt, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w środę 6 czerwca 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Izydora Michalec
24/06

Zmarła śp. Izydora Jadwiga Michalec. Pochodziła z naszej Parafii, z Kamieńca, w ostatnim czasie mieszkała w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 27 czerwca 2022 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Julian Michalec (1922-1988) - wybitny kapłan pochodzący z naszej Parafii
04/06

Ks. Julian Michalec (1922-1988) – wybitny kapłan pochodzący z naszej Parafii

 

W tym roku przypada 100 rocznica urodzin pochodzącego z naszej Parafii ks. Juliana Michalca.

Zachęcamy do poznania postaci tego wybitnego kapłana diecezji przemyskiej i Wrocławia oraz posłuchania dostępnych w Internecie archiwalnych kazań przez niego głoszonych.

Fotografie z parafialnej pielgrzymki do Wrocławia z roku 2018.

 

Tutaj można przeczytać o ks. Julianie Michalcu i posłuchać kazań – zapraszamy!

 

 

Zmarł Stanisław Liana
30/05

Zmarł śp. Stanisław Liana, zamieszkały na Kurpielu. Jego pogrzeb będzie w środę – 1 czerwca 2022 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Koncert Odpustowy 2022
20/05

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które będzie towarzyszyło tegorocznemu Odpustowi Parafialnemu ku czci Matki Bożej Binarowskiej, Wspomożycielki Wiernych. W niedzielę – 29 maja br. do południa odbędą się uroczystości religijne z Sumą Odpustową o godz. 11.00, po południu o godz. 15.00 uczcimy Matkę Bożą Nabożeństwem Majowym, następnie będzie odprawiona Msza św. a po jej zakończeniu odbędzie się Koncert Odpustowy. Usłyszymy wybrane utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz Antoniego Vivaldi. Wykonawcami koncertu będą: Mateusz Gałuszka – organy, Paweł Pietruszka – klarnet oraz Maciej Wulw – skrzypce barokowe. Prowadzenie koncertu – Robert Piotrowski.

 

Koncert Odpustowy to wspaniała okazja spędzenia kilku chwil z muzyką na wysokim poziomie i w niepowtarzalnym wnętrzu kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

 

Wstęp wolny! Prosimy o przekazywanie zaproszenia bliskim i znajomym!

 

Parafia w Binarowej serdecznie zaprasza!

 

Zmarła Emilia Bugno
05/05

Zmarła śp. Emilia Barbara Bugno, z domu Jodłowska, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w piątek - 6 maja 2022 r. o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Drożdż
04/05

Zmarł śp. Stanisław Władysław Drożdż, zamieszkały w Nagórzu Północ.  Jego pogrzeb będzie w piątek – 6 maja 2022 r. o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zbiórka darów dla rodzin z Ukrainy w parafii Gładyszów
20/04

Zmarł Edward Mleczko
20/04

Zmarł śp. Edward Tadeusz Mleczko. Pochodził z naszej Parafii, z Nagórza Południe, w ostatnim czasie mieszkał w Zagórzanach ale zgodnie z wolą jego rodziny spocznie na cmentarzu w Binarowej. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 21 kwietnia 2022 r. o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.