Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela XX Zwykła - 14.08.2022 R.
14/08/2022

Niedziela XX Zwykła - 14.08.2022 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym XX Niedziela Zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  4. Jutro – 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.30 Msza św. dożynkowa i parafialne dożynki organizowane przez Klub Seniora działający w naszej miejscowości. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i wspólnego podziękowania za tegoroczne plony. W polskiej tradycji jutrzejsza Uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia podczas każdej Mszy św. błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. W tym dniu przypada także Odpust w Lipinkach.
  5. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  6. W liturgii tego tygodnia w środę przypada dzień św. św. Jacka, kapłana, dominikanina, gorliwego misjonarza, wielkiego czciciela Matki Bożej a w sobotę – św. Bernarda, opata cysterskiego z Clairvaux we Francji, doktora Kościoła.
  7. Msza św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie Małżonkom Jubilatom – Państwu Magdalenie i Norbertowi Lenard za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
  10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 453, 438, 395, 398, 398 a i 494.
  11. Prasa katolicka zamieszcza dziś kilka ciekawych artykułów. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o końcu ziemskiego życia Matki Jezusa oraz o tym, jak ważne jest przytulanie w budowaniu poczucia bliskości z drugą osobą. W gazecie jest też kolejna płyta z Biblią Audio. „Niedziela” pisze o historii polskiego ruchu pielgrzymkowego i jego fenomenie Jest też artykuł o kościele w parafii Klęczany z naszego dekanatu. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania.
  12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej. Odpoczywającym na wakacjach w naszej Parafii i Gościom życzymy miłych wrażeń w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę, śp. Barbarę Szarowicz, z domu Dutka z Kurpiela. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
  14. Umocnieni spotkaniem z naszym Panem, chcemy wracać do naszych domów z motywacją do podejmowania nowych wyzwań. Na wytrwały trud zmagań z przeciwnościami niech nam dobry Bóg pobłogosławi.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.