Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XVI Zwykła - 21.07.2024 r.
21/07/2024

Niedziela XVI Zwykła - 21.07.2024 r.

 

 1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dzisiejszej Sumie będzie przewodniczył nasz Rodak, o. Roman Michalec, który świętuje brylantowy Jubileusz Kapłaństwa, czyli 55 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z racji przypadającego niebawem wspomnienia Świętego Krzysztofa, po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Dzisiaj można także złożyć dobrowolne ofiary do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz otrzymać obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 4. Msza św. w tym tygodniu z wyjątkiem środy będzie rano o godz. 7.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 5. W liturgii tego tygodnia, jutro, 22 lipca – przypada dzień św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa, we wtorek, 23 lipca – św. Brygidy Szwedzkiej, wzorowej żony i matki, zakonnicy i mistyczki, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan, w środę, 24 lipca – św. Kingi, księżnej i fundatorki klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę, w czwartek, 25 lipca – św. Jakuba, Apostoła, zwanego Starszym lub Większym, brata św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską, również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztofa, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym a w piątek, 26 lipca – świętych: Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa. W tym dniu Odpust w Rożnowicach.
 6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Małżonkom Jubilatom – perłowym Jubilatom, Państwu Ewie i Dariuszowi Sendeckim oraz złotym Jubilatom, Państwu Annie i Stanisławowi Juruś oraz Annie Mieczysławowi Bochenek za ofiary złożony na potrzeby naszego kościoła. Czcigodnym Jubilatom i ich rodzinom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Binarowskiej na dalsze lata.
 8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 386, 415, 384, 387 i 388.
 9. W wolnej od upałów chwili warto sięgnąć do prasy katolickiej. Dziś kilka ciekawych tematów, np. w „Gościu Niedzielnym” o metodach walki ze szkolnymi lekcjami religii, stosowanych od lat przez „Gazetę Wyborczą”, jest też historia trzech braci, którzy wstąpili do tego samego zgromadzenia a swój dom rodzinny zamienili w schronisko dla ubogich. „Niedziela” zastanawia się, czy zdarzające się kataklizmy znakami od Boga? Gazeta prezentuje także żmudny proces powstawania książek. Dzisiejsza „Niedziela” jest na swój sposób wyjątkowa, ponieważ pisze także o uczniach naszej Szkoły, którzy zaśpiewali w Filharmonii Narodowej. Gazet mamy nieco więcej, zachęcamy, żeby zakupić sobie na pamiątkę dzisiejszą „Niedzielę” – zapewne z biegiem czasu jej wartość będzie rosła. Są jeszcze inne interesujące artykuły – zachęcamy do przeczytania.
 10. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku, w tym także naszym wakacyjnym Gościom. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu Bożych łask. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i szczęśliwego tygodnia.
 11. U ministrantów jest dostępna książka „Binarowa wieś Królewska” wydana z okazji Jubileuszu naszej Parafii.
 12. Sołtys Binarowej przypomina, że w dziś i jutro od godziny 8.00 do godz. 17.00, w Remizie OSP w Binarowej można odebrać worki na odpady komunalne.
 13. Bieckie Centrum Kultury oraz władze naszej Gminy zapraszają na 10. jubileuszową edycję „Kromer Festival Biecz”, która odbędzie się w dniach 26-28 lipca br. W sobotę o godz. 20.00 w ramach tego Festiwalu odbędzie się koncert w naszym kościele, pozostałe odbędą w bieckiej Kolegiacie: w piątek o godz. 19.30, w sobotę o godz. 23.00 i w niedzielę o godz. 18.00. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny a informacje o tych wydarzeniach można znaleźć w Internecie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 14. W najbliższą niedzielę, 28 lipca br. o godz. 12.00 w naszej Szkole Podstawowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Głównym celem tego zebrania będzie wybór sołtysa Sołectwa Binarowa oraz członków Rady Sołeckiej. Do zadań sołtysa należą m.in.: reprezentowanie sołectwa na zewnątrz, zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwał Rady Gminy dotyczących sołectwa i uczestniczenie w sesjach Rady Gminy, a także w pracach jej organów bez prawa do głosowania. Warto zatem możliwie w jak najszerszym gronie podjąć odpowiedzialną, demokratyczną decyzję dotyczącą jednej z najważniejszych osób w naszej społeczności. Do udziału w tym Zebraniu serdeczne zaprasza Radny Gminy Biecz, Pan Janusz Augustowski. Zachęcamy mieszkańców naszej miejscowości do licznego i aktywnego udziału w tym zebraniu.
 15. Za tydzień na zakończenie XXV Tygodnia św. Krzysztofa o godz. 14.00 na Ołtarzu Polowym przy kościele zostanie odprawioną Msza św. w intencji motocyklistów. Serdecznie zapraszamy naszych P właścicieli motocykli i innych pojazdów jednośladowych do udziału w tym wydarzeniu. Informacje i zaproszenie są na naszym Parafialnym Facebooku. Planowany jest przyjazd motocyklistów spoza naszej Parafii. Zapraszamy serdecznie i prosimy przekazywanie tego zaproszenia i udostępnianie tego wydarzenia szczególnie wszystkim motocyklistom i zainteresowanym.
 16. Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz najlepiej wie, czego nam potrzeba. Dlatego udziela nam nieustannie łaski i dobra, którego On sam chce. Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pocieszeniem i umocnieniem w naszym odpoczynku.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.