Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela XIX Zwykła - 09.08.2020 r.
08/08/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XIX Zwykła - 09.08.2020 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej Parafii.
  3. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy zioła, owoce, warzywa i kwiaty, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. W tym dniu przypada także Odpust w Lipinkach. Program Odpustu – w gablocie ogłoszeń. Odpust będzie się odbywał z zachowaniem przepisów sanitarnych, ks. Kustosz z Lipinek zwraca się z prośbą, aby osoby wybierające się na Odpust skorzystały ze spowiedzi w swojej Parafii.
  4. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00, jedynie w środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
  5. W liturgii tego tygodnia: jutro dzień św. Wawrzyńca, męczennika, we wtorek – św. Klary a w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  6. 15 sierpnia pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać setną rocznicę „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Maryi Królowej Polski losy naszego narodu.
  7. W najbliższą niedzielę – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie za anonimową ofiarę złożoną na remont dzwonnicy.
  9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 494, 487, 396, 474 i 497, 496 i 495.
  10. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
  11. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej Wniebowziętej. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafialnym Gościom życzymy radości i pięknych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia a rolnikom – błogosławieństwa Bożego na trwające żniwa.
  12. Z powodu wybuchu pandemii koronawirusa nie odbyła się zbiórka charytatywna na pomoc naszemu parafianinowi Markowi Niziołkowi. Pomoc w dalszym ciągu jest potrzebna – dlatego w najbliższą niedzielę – 16 sierpnia Akcja Katolicka i Caritas poprowadzą zbiórkę dobrowolnych ofiar na pomoc naszemu parafianinowi – poszkodowanemu w wyniku pożaru. Zachęcamy do ofiarności i wsparcia na miarę swoich możliwości tej bardzo szlachetnej akcji charytatywnej.
  13. W związku z remontem dzwonnicy i zasadami bezpieczeństwa została zamknięta główna brama a wejście do kościoła jest możliwe małą bramą od wikarówki. Prosimy o zrozumienie tego czasowego utrudnienia a w naszych modlitwach prośmy o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Binarowskiej oraz bezpieczeństwo w czasie prowadzonych prac remontowo-konserwatorskich przy dzwonnicy.
  14. Wierzyć i zaufać Jezusowi – Panu naszych ziemskich dni – oto sposób na przeżycie nawet najtrudniejszych chwil. Prośmy, by Bóg umocnił nas swym błogosławieństwem.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.