Rzymskokatolicka
w Binarowej

Niedziela XXX Zwykła - 25.10.2020 r. - Rocznica Poświęcenia Kościoła
24/10/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XXX Zwykła - 25.10.2020 r. - Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona nabożeństwem różańcowym. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 będzie przyjęcie kandydatów do LSO.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  4. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych, ale zachęcamy do praktykowania zwyczaju codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca także w rodzinach. Różaniec i Msza św. codziennie o godz. 17.00. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej.
  5. W najbliższą niedzielę – 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. W naszym kościele Msze św. do południa będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ks. Biskup zarządził, że można odprawiać Mszę św. na cmentarzu ale zawiesił odprawianie procesji żałobnej za zmarłych, zatem po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na cmentarzu a Różaniec za zmarłych i stacje z procesji odprawimy przy ołtarzu po Mszy św. Uczestników Mszy św. na cmentarzu prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych, czyli zasłanianie ust i nosa i bezpieczny dystans. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie, natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę listopada.
  6. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych obowiązuje przez cały miesiąc listopad. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, łącząc się duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić zwyczajne warunki. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, np. Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia albo wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
  7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, aby można zyskiwać odpusty za zmarłych w miesiącu listopadzie. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Różańcem a w piątek od godz. 16.00. Zapraszamy także do skorzystania ze spowiedzi dzieci i młodzież przed I Piątkiem.
  8. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać wypominki listopadowe i roczne w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Młodzież z KSM-u, od środy do piątku – od godz. 16.00 będzie prowadzić zbiórkę zniczy na żołnierskie i zapomniane groby na naszym cmentarzu.
  9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu oraz przygotowanie Kaplicy na Cmentarzu prosimy Parafian z numerów: 244, 241, 242, 243, 240, 249, 250, 254 i 258.
  10. W „Niedzieli” można dziś przeczytać kilka artykułów podtrzymujących na duchu w czasie trwającej pandemii a „Gość Niedzielny” pisze o sukcesie tenisistki Igi Świątek, która jako pierwsza Polka w historii wygrała turniej Wielkiego Szlema. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych. Są także kalendarze misyjne na rok 2021.
  11. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Czesława Nalepę z Nagórza Północ i śp. Czesława Jurusia – z Jurusiowych Potoków, byłego Sołtysa Binarowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  13. Budowanie Kościoła opiera się na budowaniu wspólnoty serc. Nikt nie jest z niej wykluczony. Podziękujmy dziś w modlitwie Panu Bogu za dar naszej świątyni. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.