Niedziela XXIX Zwykła - 20.10.2024 r.
20/10/2024

Niedziela XXIX Zwykła - 20.10.2024 r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.
  2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  3. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona nabożeństwem różańcowym.
  4. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, który jest nam dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS”.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17.00 i Mszę św. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy!
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia świątyni. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 15.00 – po nabożeństwie różańcowym.
  7. Za tydzień nastąpi zmiana czasu. Cofamy wskazówki zegara o 1 godz. Msze św. w najbliższą niedzielę już według czasu zimowego.
  8. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania, w środę po Mszy św. zbiórka LSO, w piątek po Mszy spotkanie KSM-u. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich.
  9. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać wypominki listopadowe i roczne w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  10. W związku z porządkami na cmentarzu, zachęcamy w ramach troski o wygląd cmentarza do zadbania i porządkowania grobów zapomnianych. Nie trzeba czasem dużo pracy aby uprzątnąć zeschłą trawę czy liście i zadbać w ten sposób o estetykę cmentarza.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego.
  12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, otoczenia świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 210, 212, 225, 229, 228, 236 i 226.
  13. Warto zaglądnąć do prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” pisze dziś o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gazeta przedstawia także naukowców, którzy w tym roku otrzymali nagrodę Nobla. W „Niedzieli” przeczytamy wyjaśnienie o znanych przysłów z Biblii, o tym, jak w dzisiejszych czasach pracują misjonarze oraz o jubileuszu Grupy Misyjnej z Biecza. Dodatek do gazety przynosi porady jak radzić sobie z żałobą? Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są też ścienne Kalendarze Misyjne na rok 2025 a u Pana Kościelnego książkowe Kalendarze Rolników.
  14. Wszystkich obchodzących w tym tygodniu urodziny i imieniny oraz swoje osobiste uroczystości zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i szczęśliwego tygodnia.
  15. U ministrantów jest dostępna książka „Binarowa wieś Królewska” wydana z okazji Jubileuszu naszej Parafii.
  16. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę – 16 listopada br. W programie pielgrzymki jest Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie Jasnej Góry a na zakończenie pielgrzymki wieczorny relaks na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 5.00 a powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu – zawierający przejazd autokarem, ceny parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Sanktuarium a także obiad wynosi 150 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia.
  17. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbyło się badanie frekwencji wiernych na Mszach św. W naszej Parafii we Mszy św. uczestniczyło 662 osoby, w tym 350 kobiet i 312 mężczyzn, a do Komunii św. przystąpiło 328 osób, w tym 208 kobiet i 120 mężczyzn. Jest to dość duża różnica w porównaniu z liczeniem z ubiegłego roku. Uczestniczących w niedzielnej Mszy św. jest mniej o 125 osób a przystępujących do Komunii św. jest więcej o 94 osoby. Na liczbę przystępujących do Komunii św. zapewne ma wpływ fakt, że jesteśmy po Misjach Świętych ale różnica uczestniczących powinna nam dać do przemyślenia temat łączności z kościołem parafialnym i mobilizować do regularnego uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych nabożeństwach. To nie tylko spełnianie obowiązku ale to znak naszej religijności, wiary i związku z życiem Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy pielęgnują tez związek i dbają o przekazywanie tych wartości swoim najbliższym. Dbamy wspólnie o naszą świątynię ale niech to święte miejsce nas przyciąga, pomaga nam w budowaniu łączności z Panem Bogiem, z którym najpełniej jednoczymy się przez przyjmowanie przyjmowanie Komunii św., czyli prawdziwego Ciała Pana Jezusa, który daje nam życie wieczne.
  18. Poprzez przykład swojego życia Chrystus nauczył nas służyć. Umocnieni Nim realizujmy swoje powołanie. Niech ci, których spotykamy każdego dnia, odczują bliskość Pana. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas posłaniem i umocnieniem na drodze służby, która ma nas zaprowadzić do Królestwa Bożej łaski w niebie.