Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela V Wielkiego Postu - 26.03.2023 r.
26/03/2023

Niedziela V Wielkiego Postu - 26.03.2023 r.

 

 1. Od dzisiejszej – V Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotąd towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. W ten święty czas wprowadza nas Rekolekcjonista – ks. Paweł Smoleń – wikariusz z Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, którego serdecznie witamy w naszej Parafii. W czasie Mszy św. do południa będą głoszone nauki rekolekcyjne dla wszystkich. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym Kazaniem Pasyjnym i Msza św. Jutro o godz. 8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich i modlitwa z Kółkami Różańcowymi. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich. W czasie Mszy św. kandydaci do bierzmowania z rąk swoich rodziców otrzymają krzyże.  Serdecznie zapraszamy kandydatów i ich rodziców. Po Mszy św. nauka dla młodzieży naszej Parafii. We wtorek  o godz. 8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich, wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich a potem nauka dla małżonków i rodziców. W środę o godz. 9.00 Msza św. z nauką szczególnie dla osób starszych i chorych Wieczorem o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej, Msza św. z nauką dla wszystkich i zakończenie Rekolekcji. Spowiedź rekolekcyjna będzie w Wielki Poniedziałek ale zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czasie Rekolekcji – codziennie od godz. 17.30. W poniedziałek, wtorek i środę odbywać się będą także rekolekcje szkolne. Dzieci i młodzież idą do Szkoły na zajęcia zgodnie z planem lekcji, po 3 godzinie lekcyjnej pod opieką nauczycieli przychodzą do kościoła na spotkanie rekolekcyjne a po zakończonej nauce wracają do Szkoły na obiad i dalsze zajęcia zgodnie z planem lekcji. Dokładny plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej naszej Parafii i Facebooku. Udział w rekolekcjach dla dzieci i młodzieży jest obowiązkowy. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji św. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji – będzie zbierana taca, która będzie wyrazem naszej wdzięczności i wynagrodzeniem dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a potem Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msza św. w czwartek i sobotę będzie rano o godz. 7.00.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii – dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Po południu godz. 14.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na Sumie poświęcenie palm przy Ołtarzu Polowym i procesja do kościoła parafialnego. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 5. W piątek w godzinach rannych odwiedziny z posługą sakramentalną na Święta dla naszych chorych Parafian. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
 6. W związku z potrzebą zgromadzenia funduszy na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy – w następną niedzielę, będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel do puszek po każdej Mszy św. i po Gorzkich Żalach.
 7. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.
 8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, otoczenia świątyni oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę prosimy Parafian z numerów: 426, 305, 320, 301 i 300.
 9. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła rodzinom z następujących numerów: 20, 200, 217, 272 oraz z ul. Binarowskiej 53 z Biecza.
 10. Przy wyjściu z kościoła można zakupić wielkanocne baranki „Caritas” oraz parafialne świąteczne pocztówki wielkanocne oraz albumy z kościołami z południowej części naszej Diecezji, w tym także z naszym kościołem parafialnym.
 11. W dzisiejszych czasopismach „Gość Niedzielny” odpowiada na pytanie dlaczego otruto ks. Blachnickiego oraz dylematach moralnych związanych z działaniem sztucznej inteligencji. W „Niedzieli” można przeczytać o tym, w jaki sposób dobra spowiedź może odmienić nasze życie i miła dla nas niespodzianka – o pasyjnym cyklu malowideł w kościele w Binarowej. Są jeszcze inne, ciekawe artykuły a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 12. Zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 14. Na ostatnim zebraniu Rady Parafialnej omawiane były czekające nas wydarzenia i prace w naszej Parafii. Wydarzeniem religijnym, które dziś rozpoczynamy są Rekolekcje Wielkopostne i Szkolne. Ważnym wydarzeniem religijno-społecznym będzie Jubileusz 675-lecia lokacji naszej Parafii, który będziemy przeżywać w niedzielę 25 czerwca. Oprócz uroczystości religijnej odbędzie się także impreza kulturalno-rozrywkowa pod nazwą „Niedziela Jubileuszowa”. W przygotowanie tej imprezy jest zaangażowany Komitet Organizacyjny złożony z naszych Parafian oraz władz Gminy Biecz. Planowane są także inne wydarzenia i uroczystości związane z tegorocznym Jubileuszem. Z dziedziny materialnej w tym roku, będą wykonane prace w zależności od przyznanych dotacji. Cierpliwie czekamy na ogłoszenie wyników w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w Funduszu Kościelnym. Gmina Biecz w imieniu naszej Parafii złożyła wniosek do Polskiego Ładu na konserwację zabytkowego feretronu z Muzeum Parafialnego, czekamy także na rozpatrzenie wniosku ze Stowarzyszenia Liga Miejsc Światowego Dziedzictwa w Polsce. Parafia posiada środki finansowe na udział własny w planowanych projektach. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie składane przez Parafian ofiary i zachęcamy nieustannie do ufnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w pracach konserwatorskich i remontowych planowanych w tym roku. W najbliższych dniach będą prowadzone prace remontowe przy górnej części dzwonnicy. W ostatnim czasie nasi Parafianie – Pan Roman Nigbor i Pan Roman Kozioł wykonali daszek zabezpieczający pień starego dębu od strony zakrystii. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać” za pomysł i precyzyjne wykonanie tego zabezpieczenia.
 15. Dzisiaj przy naszym kościele odbywa się Kiermasz Świąteczny, na którzy zapraszają Seniorzy z Klubu Senior+. Organizatorzy zapraszają do zakupów wykonanych przez siebie palm wielkanocnych oraz różnych ozdób świątecznych, wszystko jest w atrakcyjnych cenach.
 16. Jezus zapewnia nas, że każdy, kto żyje i wierzy w Niego, nie umrze na wieki. Starajmy się więc dbać nie tylko o długość swojego życia, ale przede wszystkim o jego jakość. Troszczmy się przy tym szczególnie o stan łaski uświęcającej. Niech Boże błogosławieństwo nas w tym wspomaga.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.