Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela II Adwentu - 05.12.2021 r.
05/12/2021

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela II Adwentu - 05.12.2021 r.

1. Dzisiaj będzie jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie ze św. Mikołajem dla członków dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych. Dzisiaj także wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.
  2. „Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  3. Jutro przypada dzień św. Mikołaja, biskupa a we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – patrona pszczelarzy.
  4. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na nabożeństwo wieczorne zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Zapraszamy na to nabożeństwo także rodziny dzieci z klasy III. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.
  5. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej odprawianej codziennie o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Roraty będą wieczorem o godz. 17.00. Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  6. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  7. Są do nabycia świece wigilijne z Caritasu – mniejsze po 6 zł a większe po 15 zł. Są także świąteczne parafialne pocztówki bożonarodzeniowe z widokiem naszego kościoła parafialnego. Zachęcamy do kupienia i wysłania z nimi życzeń świątecznych swoim bliskim.
  8. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę złożoną z numeru 113 na rzecz prac remontowych przy naszym kościele.
  10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za złożoną ofiarę zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 504, 145, 450, 86 i 422.
  11. W dzisiejszej „Niedzieli” wyjaśnia czwartą prawdę wiary oraz pisze o zasługach „Radia Maryja”, które od 30 lat jest katolickim głosem w polskich domach. Z powodu zwiększonych kosztów papieru i druku gazeta od dzisiejszego numeru będzie kosztować 8 zł. „Gość Niedzielny” przypomina historię bł. Karola de Foucauld, którego kanonizacja odbędzie się 15 maja 2022 roku. Nawrócił się dzięki muzułmanom, oddał im całe serce i zastrzelił go jeden z nich. Przy okazji zakończenia roku św. Józefa dziennikarze „Gościa' dzielą się świadectwami, w których opowiadają o doświadczeniu jego szczególnej opieki w poświęconym mu roku. Są jeszcze inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy oraz opieki Niepokalanej. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  13. Dzisiaj młodzież z naszego KSM-u przy kościele rozprowadza „Pierniczki Adwentowe” i zbiera ofiary na swoją statutową działalność. Zachęcamy do wsparcia na miarę swoich możliwości naszej młodzieży.
  14. Na Święta Bożego Narodzenia będzie trzeba przygotować dekorację kościoła. W związku z tym, gdyby ktoś posiadał albo planował wycinkę choinek przy swoim domu lub obejściu można poinformować o tym ks. Proboszcza lub Pana Kościelnego – będzie to konkretna pomoc dla naszego kościoła.
  15. W minionym tygodniu Rada Miejska w Bieczu przyznała naszej Parafii dotację w wysokości 50 tys. zł na pokrycie kosztów remontu chodnika wraz z wykonaniem odprowadzenia wody opadowej z naszego kościoła. Dziękujemy Radnym Rady Miejskiej w Bieczu, Panu Burmistrzowi oraz Panu Piotrowi Sendeckiemu – naszemu Parafianinowi – Radnemu Rady Miejskiej w Bieczu za pomoc w staraniach o dotację.
  16. Miło jest poinformować, że Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba mianował z dniem 22 listopada 2021 r. na następną kadencję Panią Małgorzatę Sendecką – Juruś Prezesem Zarządu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Binarowej. Gratulujemy Pani Prezes i życzmy Bożego błogosławieństwa w spełnianiu powierzonej funkcji. Składamy także gratulacje naszemu Panu Kościelnemu Łukaszowi Fejklowiczowi z okazji srebrnego Jubileuszu spełnianej posługi Kościelnego w naszej Parafii i życzymy wytrwałości i Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i rodzinnym.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.