Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela VII Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych - 29.05.2022 R.
29/05/2022

Niedziela VII Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych - 29.05.2022 r. 

 

 1. W przypadającą dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej Parafii przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Binarowskiej Wspomożenia Wiernych. Msze św. będą jeszcze o godz. 9.00 i Suma Odpustowa z procesją Eucharystyczną o godz. 11.00. Po południu o godz. 15.00 – Nabożeństwo Majowe i Msza św. Tegoroczny Odpust prowadzi Wojciech Mazurek – wikariusz z Bazyliki Mniejszej w Gorlicach pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który głosił w tym roku Słowo Boże w czasie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. W liturgii trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. We wtorek ostatnie Nabożeństwo Majowe a od środy rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po Mszy św. Sercu Bożemu zawierzymy wszystkie dzieci z naszej Parafii – w Dniu Dziecka – serdecznie zapraszamy.
 5. W liturgii we wtorek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę – św. Justyna, męczennika, w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Katedry w Rzeszowie a w piątek – św. Karola Lwangi i jego dwunastu towarzyszy, męczenników z Ugandy w Afryce.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 7.00 i wieczorem połączona z Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
 7. W piątek w godzinach porannych odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać z zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie a po każdej Mszy św. będzie poświęcenie zakupionych w ostatnim czasie dewocjonaliów. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 9. W najbliższą niedzielę na Sumie będzie odprawiona Msza św. za pochodzącego z naszej Parafii śp. ks. prof. Juliana Michalca – z okazji 100 rocznicy jego urodzin (03.06.1922 r.). Ks. Julian Michalec to jedna z najwybitniejszych postaci pochodząca z naszej miejscowości. To gorliwy kapłan, zasłużony dla diecezji przemyskiej oraz miasta Wrocławia. W Przemyślu, w trudnych warunkach komunistycznej indoktrynacji, zajmował się młodzieżą szkół średnich. Jako katecheta miał niekwestionowany autorytet i cieszył się wśród młodzieży ogromną popularnością. Po oskarżeniach i akcji zniesławienia go przez komunistyczną władzę przeniósł się do Wrocławia. Wiele dobra czynił przez wygłaszane kazania – cenione przez inteligencję i ludzi prostych. Swoją służbę kaznodziejską pełnił przede wszystkim we wrocławskiej katedrze oraz w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku, gdzie przez kilkanaście lat był proboszczem. Mimo upływu czasu wielu jego uczniów zachowuje pamięć o swoim duszpasterzu i obchodzi rocznice z nim związane. Jeżeli pozwoli zdrowie, to za tydzień zapowiedziało swój udział we Mszy św. o godz. 11.00 kilku uczniów śp. ks. prof. Juliana Michalca, którzy chcą uczcić stulecie urodzin swojego duszpasterza w jego rodzinnej Parafii.
 10. W sobotę – 4 czerwca o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów jedenastu diakonów z naszej diecezji. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Módlmy się w intencji przygotowujących się do przyjęcia święceń prezbiteratu.
 11. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia, za kwiaty na ołtarze oraz ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 322, 334, 333 i 332.
 13. W prasie religijnej przeczytamy dziś m.in. w „Gościu Niedzielnym” o filmie pt. „Szklany dom”, który broni dobrego imienia św. Jana Pawła II. Dzisiejsza „Niedziela” pisze o modlitwie różańcowej, która jest ważną bronią przeciwko złu, które widzimy dookoła. Są też inne ciekawe tematy – zachęcamy do przeczytania. U ministrantów można zakupić dzwonki procesyjne dla chłopców do dzwonienia w czasie procesji.
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 15. Księża Saletyni z Kobylanki zapraszają na Uroczystości Odpustowe w przyszłą niedzielę. Szczegółowy plan Odpustu jest na plakacie w gablocie ogłoszęń.
 16. Burmistrz Biecza przypomina, że 30 czerwca br. upływa termin złożenia deklaracji przez właścicieli lub zarządców budynków, dotyczącej stosowania źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Bieczu w pokoju nr 114.  
 17. Tegoroczny Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Binarowskiej, Wspomożycielki Wiernych zakończy wydarzenie artystyczne. Po południu o godz. 15.00 będzie Nabożeństwo Majowe, potem Msza św. a po jej zakończeniu odbędzie się Koncert Odpustowy. Usłyszymy wybrane utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz Antoniego Vivaldiego. Wykonawcami koncertu będą muzycy z Jasielskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy zagrają na naszych organach, klarnecie oraz skrzypcach barokowych. Koncert poprowadzi Robert Piotrowski. Wstęp wolny! Koncert będzie na swój sposób wyjątkowy, ponieważ w roli instrumentu koncertowego zabrzmią nasze zabytkowe organy – być może po raz pierwszy w tej roli. Po koncercie będzie możliwość zwiedzania naszego kościoła z przewodnikiem. Przy okazji Koncertu Odpustowego będzie też można zakupić bardzo piękne reprodukcje Obrazu Matki Bożej Binarowskiej wydane na tegoroczny Odpust Parafialny oraz albumy z kościołami naszej części diecezji, w tym z naszym kościołem Parafialnym. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w Koncercie Odpustowym. Warto nawet po raz drugi przyjść dziś i posłuchać wyjątkowej muzyki.
 18. Pan Jezus po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba i zniknął uczniom sprzed oczu. Nie oznacza to, że nas zostawił. Codziennie daje nam siebie w Komunii Świętej i jest z nami w każdej chwili. Tylko od nas zależy, czy pozwolimy Bogu działać w naszym życiu. Niech na co dzień towarzyszy nam wsparcie Chrystusowej Matki – Wspomożycielki Wiernych oraz Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.