Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XXIV Zwykła - 17.09.2023 R.
17/09/2023

Niedziela XXIV Zwykła - 17.09.2023 r.

 

 1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W związku z dniami modlitwy za środki społecznego przekazu można dzisiaj złożyć dobrowolne ofiary do puszek na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”. Dziś także w naszym dekanacie odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Klęczanach.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj złożone na tacę.
 4. Dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
 5. Jutro przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży w naszej Parafii. Bardzo prosimy rodziców, by zadbali o to, by ich dzieci uczestniczyły w tej Mszy św.
 6. We wtorek będzie pogrzeb śp. Heleny Bartyzel. Pochodziła z naszej Parafii, w ostatnim czasie mieszkała w Krakowie ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 7. W liturgii tego tygodnia: w środę przypada dzień świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty a w sobotę – św. Pio z Pietrelciny.
 8. W środę rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła. Będzie to nasze modlitewne przygotowanie do dorocznej Uroczystości Odpustowej ku czci naszego Patrona.
 9. Msze św. w najbliższą niedzielę będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 10. W piątek o godz. 19.00 spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla Scholi. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 129, 133, 134, 136, 137 i 141.
 12. Parafia Bożego Ciała w Bieczu organizuje w dniu 7 października br. pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. Koszt 100 zł. Więcej informacji w kancelarii parafialnej parafii Bożego Ciała.
 13. Dzisiejsza prasa religijna zamieszcza kilka ciekawych tematów. Gazety powracają do beatyfikacji rodziny Ulmów a w „Gościu Niedzielnym” można przeczytać wartościową rozmowę z kard. Grzegorzem Rysiem. „Niedziela” pisze jak postępować w sytuacji, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary? Dodatek do gazety przedstawia lecznicze właściwości wrzosów. Jest też nowy numer kwartalnika „Niedzieli” a w nim m.in. polska bitwa o pamięć, tajemnica fatimskiego cudu słońca i kulisy wyboru Jana Pawła II – zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 14. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 15. Sołtys Sołectwa Binarowa serdecznie zaprasza do opłacania III raty podatku oraz opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Sołtys dyżuruje w Domu Strażaka w Binarowej dzisiaj do godz. 17.00. Sołtys serdecznie zaprasza.
 16. Zakład Gospodarki Komunalnej w Bieczu informuje, że w poniedziałek i we wtorek, w siedzibie Spółki na ulicy Załawie w Bieczu można zgłaszać potrzebę wycinki tui na cmentarzu w Binarowej. Na podstawie tych zgłoszeń Komisja Zakładu Komunalnego będzie oznaczać tuje, które potem będzie można usunąć.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafiankę śp. Łucję Juruś, z domu Rutana z Jurusiowych Potoków. Polećmy ja Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 18. W tym tygodniu powrócił do naszego kościoła po przeprowadzonej w ubiegłym roku konserwacji obraz z Muzeum Parafialnego z przedstawieniem św. Mateusza Ewangelisty. Prezentuje się bardzo pięknie i będzie ozdobą naszego kościoła. Docelowo będzie zawieszony na parapecie chóru w zakrystii. Na razie możemy go oglądać przy ołtarzu Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy! Odnowiony obraz został dziś poświęcony na Prymarii. W tym roku pracom konserwatorskim będzie poddany czwarty obraz z tej serii z przedstawieniem św. Jana Ewangelisty.
 19. Dzisiaj z racji Jubileuszu 675-lecia lokacji naszej Parafii odbywa się promocja drugiego wydania książki pt. „Binarowa wieś Królewska” napisanej przez nieżyjącego już naszego Rodaka prof. Jana Wszołka. Po Mszy św. można ją zakupić u ministrantów z okolicznościowym jubileuszowym stemplem. Po południu o godz. 15.00 w naszym kościele odbędzie się panel popularnonaukowy. Będzie prelekcja pracownika Muzeum Ziemi Bieckiej o historii naszej miejscowości oraz o autorze promowanej książki i kulisach jej pisania. Spotkanie ma charakter otwarty. Warto skorzystać z tej okazji i wzbogacić swoją wiedzę o naszej miejscowości. Serdecznie zapraszamy!
 20. Już w przyszłym tygodniu będziemy świętować Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona – św. Michała Archanioła. W roku Jubileuszu 675-lecia lokacji naszej Parafii będzie to Uroczystość wyjątkowa. Na tegoroczny Odpust przyjął zaproszenie Pasterz naszej Diecezji – ks. Bp Jan Wątroba. Odpust przypada w tym roku w piątek – to dla wielu naszych Parafian dzień pracy ale biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności serdecznie prosimy o liczny udział Parafian w Odpustowej Sumie, która będzie odprawiana o godz. 11.00.
 21. W czasie Mszy Świętej otrzymujemy łaskę Bożą, z którą trzeba współpracować. To dobra wiadomość, bo nawet w trudnych sprawach, takich jak przebaczenie, nie pozostajemy bez pomocy Boga. Konkretnym jej wyrazem jest błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.