Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela XVIII Zwykła - 01.08.2021 r.
01/08/2021

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XVIII Zwykła - 01.08.2021 r.

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia”. Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Dzisiaj przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy walczyli o wolną Polskę.
  3. W związku z powodziami, które wyrządziły wiele szkód w Polsce i w Europie, Caritas naszej diecezji prosi w wsparcie poszkodowanych. Dzisiaj po każdej Mszy św. można na ten cel złożyć dobrowolne ofiary i okazać solidarność z ofiarami nawałnic.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  5. W ciągu tygodnia Msza św. codziennie o godz. 7.00, jedynie w środę Msza św. wotywna ku czci św. Józefa z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej o godz. 18.00 a wcześniej okazja do spowiedzi przed I piątkiem. Serdecznie zapraszamy!
  6. Jutro – 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  7. W liturgii tego tygodnia w środę przypadnie dzień św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w piątek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego a w sobotę – dzień św. Dominika.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 17.00.
  9. W piątek w godzinach porannych nasi chorzy Parafianie będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
  10. W najbliższą niedzielę – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  11. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zostały one przekazane do Referatu Misyjnego naszej Kurii Diecezjalnej.
  12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także wczorajszym Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 442, 391, 393, 394 i 385.
  13. W prasie katolickiej dziś kilka ciekawych artykułów. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o korzyściach i kosztach członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz o tym, czy dla Polski istnieje alternatywa poza Unią. „Niedziela” zastanawia się, czy współczesne pokolenie pamięta o Powstańcach Warszawskich? W jaki sposób Polacy dbają o żyjących bohaterów? Poznamy obecny los weteranów Powstania i ludzi, którzy im pomagają. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania.
  14. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafialnym Gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i szczęśliwego tygodnia.
  15. W środę – 4 sierpnia Mszą Świętą o godz. 6.30 – na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Katolickie Radio VIA będzie codziennie nadawało studio pielgrzymkowe, Eucharystię z Bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18.00 oraz nabożeństwo różańcowe z Kościoła Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20.30. Organizatorzy zachęcają do duchowej łączności z pielgrzymami.
  16. Jest organizowana pielgrzymka do Zabawy – Sanktuarium bł. Karoliny Kózki, w środę – 18 sierpnia. W programie: zwiedzanie domu rodzinnego błogosławionej, o godz. 15.00 – Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa i o godz. 18.00 Msza św., uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 12.15, powrót ok. 21.30, koszt udziału – 30 zł. Informacje i kontaktowy numer telefonu w gablocie ogłoszeń, można się też zapisać w zakrystii. Organizatorzy tej pielgrzymki zapraszają i zachęcają do udziału, aby owocnie wykorzystać cenny czas wakacji.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.