Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela II Wielkiego Postu - 25.02.2024 R.
25/02/2024

Niedziela II Wielkiego Postu - 25.02.2024 r. 

 

 1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przy kościele odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Panie ze Wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, które podzielą się z nami swoim apostolstwem.
 3. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone na tacę.
 4. Msza św. w tygodniu – jutro, w środę i piątek będzie wieczorem, w pozostałe dni rano. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy!
 5. W najbliższy piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 7.00. Wieczorem o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a potem Msza św. Spowiedź przed poranną Mszą św. i po południu od godz. 16.00.
 7. W piątek odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną. Chorych chętnych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
 8. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 i po Gorzkich Żalach, o godz. 15.00. O godz. 14.00 Droga Krzyżowa Akcji Katolickiej. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie też zmiana tajemnic różańcowych – po Prymarii – dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 9. W środę po Mszy św. spotkanie LSO a w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla Scholi. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
 10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę prosimy Parafian z numerów: 35, 72, 34, 33 i 31.
 11. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła rodzinom z następujących numerów: 12, 27, 35, 51 A, 105, 117, 157, 360, 366, 377, 429, 441, 459, 484, 497, 507 i 511.
 12. Jak co niedzielę możemy skorzystać z ciekawych tematów w prasie religijnej, a dziś pisze ona m.in. w „Gościu Niedzielnym” o tym, kim są bracia zakonni i jak ważną rolę odgrywają w Kościele oraz o kulisach mozolnej pracy konserwatorów zabytków. „Niedziela” porusza m.in. takie tematy: jaki jest sens celibatu w Kościele oraz jak podsumować dwa lata wojny na Ukrainie. Gazeta przedstawia także powody, dla których rolnicy w Polsce i w Europie wyszli na ulice. Są jeszcze inne, wartościowe artykuły na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 14. W tym roku w okresie Wielkiego Postu nie będzie rekolekcji parafialnych, ponieważ we wrześniu przed Odpustem będziemy mieli Misje Święte. Natomiast odbędą się Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży naszej Parafii – w dniach od 11 do 13 marca br. Módlmy się o owocne przeżycie Rekolekcji Szkolnych. Przed Wielkanocą będzie też dzień Spowiedzi wielkopostnej.
 15. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd w dniu 15 marca br. na plenerową Drogę Krzyżową od Krzyża Milenijnego w Ujeździe do wieży widokowej na Górze Liwocz. Z naszej Parafii będzie wyjazd autokarem z parkingu przy kościele o godz. 20.10. Koszt wyjazdu – 20 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Patryka.
 16. Bieckie Centrum Kultury zaprasza na seans premierowy filmu pt. „Gryga”. To historia Józefa Grygi pochodzącego z Biecza, jednego z ostatnich żołnierzy niezłomnych. Warto ten film oglądnąć także z tego powodu, że scena ślubu głównego bohatera oraz kilka scen towarzyszących nagrywane były w naszym kościele a w roli kapłana błogosławiącego nowy związek wystąpił nasz ks. Wikariusz. To filmowy debiut ks. Patryka na wielkim ekranie. Po filmie odbędzie się dyskusja z historykami i autorami pierwszego artykułu na temat Józefa Grygi. Piątkowy seans, który rozpocznie się w kinie „Farys” w Bieczu o godz. 18.00 jest darmowy.
 17. Pani Poseł Barbara Bartuś zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w najbliższą niedzielę – 3 marca br. Uroczystość rozpocznie Msza św. o godz. 13.00 w Bazylice Mniejszej w Gorlicach a o godz. 14.15 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach ciąg dalszy Uroczystości. W programie m.in. wręczenie nagród laureatom IX Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, prelekcja przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej z Krakowa oraz Koncert Zespołu Estradowego Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza wraz z laureatami . WSTĘP WOLNY.
 18. Ministranci z gazetami wręczają ulotki zachęcające do wsparcia odpisem 1,5% podatku dochodowego Fundacji InCanto, która w ubiegłym roku w naszym kościele zorganizowała finałowy koncert Festiwalu „Rezonanse”. Zachęcamy do wsparcia odpisem – kto jeszcze może to uczynić lub przekazania tej prośby swoim znajomym, bowiem Fundacja chce się rozwijać, ma ambitne plany a odpis podatkowy nic nas nie kosztuje. Festiwal „Rezonanse” można także wpierać pozostając jego Patronem, czyli przekazując indywidualną darowiznę na jego rzecz.
 19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę, śp. Leokadię Juruś z Kamieńca. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 20. Eucharystia jest doświadczeniem obecności Boga pośród nas. Niech to doświadczenie umacnia nas szczególnie, gdy przyjdzie nam się w tym tygodniu mierzyć z trudnościami i słabościami. Wróćmy do swoich domów umocnieni obecnością przemienionego Chrystusa.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.