Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela II Adwentu - 04.12.2022 r.
04/12/2022

Niedziela II Adwentu - 04.12.2022 r.

1. Dzisiaj będzie jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 9.00 w Sali na Wikarówce spotkanie ze św. Mikołajem dla członków dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych. Po Sumie na Plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej – zapraszamy członków Rady. Dzisiaj także wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.
  2. „Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
  3. We wtorek przypada dzień św. Mikołaja, biskupa a w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – patrona pszczelarzy.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na nabożeństwo wieczorne zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Zapraszamy na to nabożeństwo także rodziny dzieci z klasy III. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. od 12.00 do 13.00 przypada tzw. godzina łaski dla świata. W ciągu tych 60 minut Niebo jest szczególnie blisko tych, którzy z wiarą wołają do Pana na modlitwie.
  5. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej odprawianej codziennie o godz. 7.00. Jedynie w poniedziałek i środę Roraty będą wieczorem o godz. 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  6. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Składka przeznaczona będzie na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  7. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie w poniedziałek po IV Niedzieli Adwentu a odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną przed Świętami, będą w sobotę przez IV Niedzielą Adwentu. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
  8. Są do nabycia świece wigilijne z Caritasu – mniejsze po 8 zł a większe po 18 zł. Są także świąteczne parafialne pocztówki bożonarodzeniowe. Zachęcamy do kupienia i wysłania z nimi życzeń świątecznych swoim bliskim.
  9. W piątek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania a o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
  10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za złożoną ofiarę zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 429, 77, 81, 87 87 A i 88.
  11. Dzisiejsza „Niedziela” w temacie rodzinnym podpowiada, jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu. Ciekawy jest też artykuł o tym, jakimi zabawkami bawiły sią dawniej dzieci. Jest też miły dodatek – kolorowanki na Boże Narodzenie. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga nie wierząc w Kościół. Są jeszcze inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy oraz opieki Niepokalanej. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  13. Na Święta Bożego Narodzenia będzie trzeba przygotować dekorację kościoła. W związku z tym, gdyby ktoś posiadał albo planował wycinkę choinek przy swoim domu lub obejściu można poinformować o tym ks. Proboszcza lub Pana Kościelnego – będzie to konkretna pomoc dla naszego kościoła.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Mieczysława Szarego, z Maślakowic i śp. Helenę Przybyło, z domu Szynal z Pól Szarowicza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  15. Miło jest zapowiedzieć, że w III i IV Niedzielę Adwentu przy naszym odbędzie się Kiermasz Świąteczny. W najbliższą niedzielę zaprasza Przedszkole w Binarowej. W godz. od 7.00 do 13.00 będzie można zaopatrzyć się w stroiki, ozdoby świąteczne i pierniczki. Ozdoby będą wykonane przez dzieci, rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają do zakupów, wszystko będzie w atrakcyjnych cenach. W IV Niedzielę Adwentu swoje talenty zaprezentują nasi Seniorzy z Klubu Senior+ oraz  młodzież z KSMU-u.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.