''Dzielne Niedźwiadki'' przyniosły Ogień Betlejemski

Tradycją minionych lat także do naszej Parafii dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Na ostatnie tegoroczne Roraty do naszej świątyni przyniosły je zuchy z naszej binarowskiej Szkoły „Dzielne Niedźwiadki”. Najpierw opiekunka zuchów – Pani Beata opowiedziała historię tej tradycji, że Światło Betlejemskie  jest przynoszone  przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem a przez Wiedeń i Kraków dotarło do harcerzy w Gorlicach a stąd do naszej Parafii. Dzień wcześniej nasze zuchy przyniosły Światło Betlejemskie do naszej Szkoły na Wigilię. Na koniec Pani Beata życzyła wszystkim zebranym, aby ten ogień radości i jedności zapłonął także w naszych domach w czasie Wigilii. Potem przy zapalonym na ołtarzu Świetle Betlejemskim została sprawowana ostatnia w tym roku Msza św. Roratnia a wielu po zakończonej Eucharystii zabrało sobie zapalone od Ognia Betlejemskiego świece do swoich domów.