Boże Ciało 2017

Uroczystość Bożego Ciała jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii wyrażamy w publiczny sposób w procesji eucharystycznej.

O godz. 10.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii celebrowanej przez duszpasterzy binarowskich. Kazanie wygłosił ks. Robert. Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przygotowanych w tym roku przez Parafian z Nagórza. Ołtarze były usytuowane przy domach: Pani Antoniny Przybycień, Pani Janiny Wszołek, Pani Zofii Roman i przy Remizie OSP.

W Procesji asystowała oprócz Liturgicznej Służby Ołtarza Straż Pożarna z Binarowej, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I-Komunijne oraz licznie zgromadzeni Parafianie. Nad bezpieczeństwem na drodze czuwali Strażacy oraz Policja z Biecza.