Boże Ciało 2018

W Uroczystość Bożego Ciała trwamy w tajemnicy Wieczernika, gdzie Chrystus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew. Trwamy w dziękczynieniu za ten dar nieustannej Bożej obecności eucharystycznej w naszych świątyniach. Trwamy w upraszaniu Bożego błogosławieństwa, mając pewność, że On jest obecny wśród nas. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszyła procesja eucharystyczna tradycyjną trasą w Nadole do czterech ołtarzy. Za krzyżem szła Liturgiczna Służba Ołtarza, potem dzieci I-Komunijne, feretrony procesyjne niesione przez dziewczęta i niewiasty, sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieci z asysty dzwoniące dzwonkami i sypiące kwiaty i Najświętszy Sakrament niesiony przez kapłana. Nasi Strażacy dzielnie asystowali niosąc baldachim. Potem wszyscy wierni uczestniczący w Procesji. Zatrzymywaliśmy się przy czterech ołtarzach usytuowanych przy domach naszych Parafian, którzy zadbali o piękne przygotowanie miejsca do modlitwy. Przeżywaliśmy dzisiejszy dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten wielki dar, jakim jest prawdziwa obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią Najświętszego Sakramentu.