Boże Ciało - 2021

Boże Ciało 2021

Za każdym razem, gdy Kościół sprawuje Ofiarę Eucharystyczną, wspomina wielkie dzieło zbawienia, którego Jezus dokonał przez śmierć i zmartwychwstanie. Pragniemy uwielbić Boga obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie za Jego miłość, która trwa od wieków i której doświadczamy w sakramentalnych znakach. Chcemy na nowo rozbudzać w swoich sercach pragnienie trwania w łasce uświęcającej, by nasze świadectwo, które dajemy światu, było czytelnym znakiem, że Bóg mieszka wśród swojego ludu, swojego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej przez binarowskich duszpasterzy wyruszyła procesja eucharystyczna w Nagórze, tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Na zakończenie, uczestnicy procesji otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i z hymnem dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy” powrócili do świątyni, gdzie zakończyła się procesja.