Dożynki Gminne 2017

W niedzielę – 20 sierpnia, w Binarowej odbyły się Dożynki Gminy Biecz. Organizatorami tej uroczystości byli: Pan Burmistrz Biecza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu, Sołtys Binarowej, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Binarowej. Zaszczytną funkcję Gospodarzy Dożynek pełnili nasi Parafianie: Pani Justyna Lenard oraz Pan Łukasz Fejklowicz, czyli nasz Kościelny. Pogoda zmieniła plany organizatorów i nie było tradycyjnego objazdu z wieńcami dożynkowymi. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 Mszą św. Dziękczynną za tegoroczne zbiory, którą koncelebrowali wraz z ks. Proboszczem z Binarowej: ks. Proboszcz i ks. Wikariusz z Rożnowic, ks. kanonik Zbigniew Ryznar z Biecza, ks. Proboszcz i ks. Wikariusz z Harklowej oraz nasz Rodak ks. Krzysztof Bochenek, który w czasie Mszy św. wygłosił kazanie. We Mszy św. uczestniczyli także Parlamentarzyści, nasze Władze Samorządowe, Radni Powiatowi oraz z Rady Gminy Biecz oraz przedstawiciele służb mundurowych, Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy, wielu zaproszonych Gości oraz naszych Parafian. Na zakończenie Eucharystii zostały poświęcone piękne dożynkowe wieńce. Potem na dalszy ciąg  Uroczystości wszyscy przeszli do naszej Szkoły. Ze względu na warunki atmosferyczne i uciążliwy deszcz, Obrzęd Dożynkowy, wystąpienia zaproszonych Gości, prezentacja wieńców dożynkowych, występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej Szkoły odbyły się na sali sportowej. Potem w Domu Strażaka zebrani wysłuchali koncertu łemkowskiego zespołu „A Gdzie To Dawniej Stroiło” a późnym wieczorem przy muzyce zespołu „Pionier” odbyła się zabawa taneczna.

Nasi Parafianie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie tej Uroczystości i wywiązali się z obowiązków Gospodarzy Dożynek bardzo dobrze. Szkoda tylko, że dokuczliwy deszcz przeszkodził w zrealizowaniu pełnego zakresu zaplanowanych Dożynek Gminnych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana  Krzysztofa Gryzło – dziękujemy!