II dzień Rekolekcji Szkolnych 2018

Drugi dzień Rekolekcji Szkolnych zgromadził nas ponownie w naszym kościele w pierwszym dniu astronomicznej wiosny. Choć wiosny jeszcze nie widać a w kościele była raczej chłodna zima dzieci i młodzież licznie uczestniczyli w rekolekcjach. Na początku było przygotowanie do Eucharystii a potem ks. Mariusz odprawił Mszę św. i wygłosił naukę. Dzieci chętnie angażowały się w omawiany temat i pomagały jak umiały. A działo się dużo. Na zakończenie Mszy św. ks. Rekolekcjonista poświęcił modlitewniki do bierzmowania, przedstawiciele naszej szkolnej społeczności podziękowali ks. Mariuszowi za przeprowadzone Rekolekcje a następnie uczniowie z klasy VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum otrzymali poświęcone modlitewniki. Jak zawsze na Rekolekcjach Szkolnych najmłodsze dzieci – z klasy I, II i III Szkoły Podstawowej otrzymały od ks. Rekolekcjonisty indywidualne błogosławieństwo. Szkoda, że następne Rekolekcje Szkolne będą dopiero za rok.