Jubileusz 55-lecia Kapłaństwa ks. Mieczysława Bielamowicza

W poniedziałek – 22 lipca 2019 r. nasza wspólnota parafialna miała zaszczyt gościć pochodzącego  z naszej Parafii – ks. Mieczysława Bielamowicza, który obecnie mieszka we Wrocławiu. Ks. Mieczysław obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia święceń kapłańskich. W czasie Mszy św. sprawowanej w swojej rodzinnej parafii dziękował Panu Bogu za wszystkie łaski jakich doświadczył w ciągu lat kapłańskiego posługiwania.

Jubilatowi towarzyszyli inni kapłani, którzy razem z nim przybyli do naszej parafii – ks. Ryszard Skocz – proboszcz z parafii Osetno i ks. Edward Firek – kolega Jubilata, który wygłosił w czasie mszy świętej homilię. Eucharystie koncelebrowali także nasi rodacy: o. Roman Michalec, o. Bogusław Augustowski oraz ks. Robert i ks. Zbigniew Ryznar, który także świętuje w tym roku Jubileusz 55 lat kapłaństwa.

Na zakończenie ks. Jubilat podziękował Panu Bogu  oraz swoim Rodakom za wspólną modlitwę i wszystkim zebranym udzielił błogosławieństwa.