Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Konkurs Biblijny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało Konkurs Biblijny na podstawie Ewangelii według św. Marka dla dzieci szkół podstawowych pt.  „Eucharystia daje życie”.

 

Dzieci z klas od I do IV miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, w której należało zaprezentować jeden wybrany przez siebie temat: Przypowieść o siewcy, Pierwsze rozmnożenie chleba, Wiarę Syrofenicjanki, Ustanowienie Eucharystii i jak Jezus Zmartwychwstały ukazuje się swoim uczniom.

 

Uczniowie z klas od V do VII na podstawie Ewangelii według św. Marka odpowiadali na pytania sformułowane w teście wyboru oraz testów uzupełnień. 

 

Do Konkursu Biblijnego w roku szkolnym 2019/2020 przystąpili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej.

 

W dniu 24 stycznia 2020 r. Komisja Szkolna, wyznaczona przez Panią naszej Dyrektor Szkoły, w składzie: ks. Robert Wiśniewski, Pani Renata Ruwińska oraz Pani Lucyna Lenard oceniła prace plastyczne.

Do oceny zostało przedstawione 4 prace uczniów z klasy II. Komisja Szkolna przyznała następujące miejsca:

I – Robert Kaleta

II – Wiktoria Sikora

III – Oliwia Gorzkowska i Maja Telecka (ex aequo)

Wyróżnione prace uczniów z klasy II zostały wysłane do oceny na etap diecezjalny.

 

Następnie Komisja Szkolna oceniła prace przygotowane przez uczniów z klasy III. Warto zaznaczyć, że wszyscy uczniowie z klasy III przygotowali swoje prace. W konkursie uczestniczyli:

Jakub Bochenek

Sebastian Bochenek

Jakub Fejklowicz

Fiega Kacper

Hurko Klaudia

Gabriela Lenard

Kamil Lenard

Milena Przepióra

Rzyski Emil

Emilia Sikora

Sandra Swołkowicz

Dominika Ślązok

Szymon Wszołek

 

Komisja Szkolna przyznała następujące miejsca w klasie III:

I – Kacper Fiega

II – Gabriela Lenard

III – Sandra Swołkowicz

Wyróżnione prace uczniów z klasy III zostały wysłane do oceny na etap diecezjalny.

 

W dniu 11 lutego 2020 r. obył się Konkurs Biblijny w etapie szkolnym dla uczniów z klas V – VII. Przygotowany test wyboru i uzupełnień tekstów napisało 7 uczniów.

 

Uczestnicy Konkursu Biblijnego z klasy V:

Ewelina Kordek

Joanna Król

Miłosz Liana

Emilia Solarz

 

Uczestnicy Konkursu Biblijnego z klasy VII:

Maciej Jodłowski

Natalia Kaleta

Bartłomiej Stec

 

Komisja Szkolna, wyznaczona przez Panią naszej Dyrektor Szkoły, w składzie: ks. Bogusław Jurczak, Pani Renata Ruwińska oraz Pani Mariola Bochenek oceniła napisane prace.

Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VII – Bartłomiej Stec, który uzyskał 50 punktów.

 

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w Konkursie Biblijnym – zaangażowania, posiadanych talentów, zdobytej wiedzy i ciekawej przygody.

 

Dziękujemy Nauczycielom, którzy pracowali w Komisjach Szkolnych oceniających prace Uczniów naszej Szkoły!

 

Zapraszamy do oglądnięcia prac plastycznych wykonanych przez uczniów z klasy II i III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.