Msza św. na Kamieńcu 2017

Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela a także znakiem naszej nadziei. Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujemy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Także w naszej Parafii mamy szczególne miejsce naznaczone znakiem Krzyża – na Kamieńcu. Jak co roku w Święto Podwyższenia Krzyża w tym miejscu spotykamy się na Mszy św. W tym roku przewodniczył jej ks. Robert a mieszkańcy Kamieńca nie tylko przygotowali ołtarz ale zaangażowali się w liturgię przez czytania i śpiewy oraz słodki poczęstunek i danie „z kociołka” dla wszystkich uczestników Eucharystii. Zagrała także Kapela Pana Mariana – w czasie Mszy św. i później z koncertem kilku biesiadnych piosenek. Radosna atmosfera i muzyka Kapeli wszystkim się udzielała i podobała – uciszyła także wiatr, który dokuczał w czasie Mszy św.