Msza św. przy Krzyżu na Kamieńcu 2022

Msza św. przy Krzyżu na Kamieńcu 2022.

W środę – 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. W Wigilię tego Święta, tradycyjnie spotkaliśmy się przy Krzyżu na Kamieńcu, gdzie o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. Przewodniczył jej ks. Patryk. Ważnym elementem ubogacającym otoczenie Krzyża na Kamieńcu stał się maszt z pięknie powiewającą polską, narodową flagą. Na zakończenie Mszy św. ks. Patryk wypuścił w niebo białego gołąbka. W tym roku powróciliśmy do zwyczaju Pieszej Pielgrzymki do Krzyża na Kamieńcu. Uczestniczyła w niej grupa kilkunastu Parafian, wśród których były dzieci, młodzi i seniorzy, pokonując dystans 3 km. Pielgrzymce przewodniczył ks. Patryk. Nasz ks. Wikariusz został mile przywitany przez Parafian z Kamieńca, którzy także dla wszystkich uczestników Mszy św. przygotowali poczęstunek. Było miło, słodko i „po binarowsku”.