Odpust ku czci MB Wspomożenia Wiernych 2017

Tegoroczny Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przeżywaliśmy w VII Niedzielę Wielkanocną, czyli Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Słowo Boże w czasie Mszy św. o godz. 7.30 i 9.00 głosił ks. Piotr Roman, wikariusz z Mrowli koło Rzeszowa który swoim pochodzeniem związany jest z naszą Parafią ze strony swojego ojca pochodzącego z Binarowej. Nasz Gość przewodniczył także Sumie Odpustowej, wygłosił kazanie i poprowadził procesję Eucharystyczną zakończoną błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Sumę koncelebrowali także: ks. kan. Zbigniew Ryznar z Biecza, nasi Rodacy: o. Bogusław Augustowski i ks. Tomasz Mężyk oraz ks. Robert Wiśniewski – nasz wikariusz. Nasza młodzież z KSM-u włączyła się w liturgię przez wykonywane śpiewy a dziewczynki, które przystąpiły do I Komunii św. wykonały psalm responsoryjny oraz śpiew przed Ewangelią. Na zakończenie Mszy św. Dziekan naszego bieckiego dekanatu – ks. prałat Czesław Stanaszek wręczył naszemu Panu Kościelnemu – Łukaszowi Fejklowiczowi medal „Bene Merenti” przyznawany przez ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę osobom zasłużonym dla Parafii – z racji Jubileuszu 25-lecia istnienia naszej Diecezji Rzeszowskiej. Przy pięknej pogodzie odbyła się Procesja Eucharystyczna, która zakończyła Odpustową Sumę.