Odpust ku czci MB Wspomożenia Wiernych 2018

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja przypadła w tym roku Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Została ona połączona z Jubileuszem 670-lecia lokacji Binarowej. Odpust poprowadził ks. dr Sławomir Zych – z Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego – opiekun naukowy sanktuariów Najświętszej Maryi Panny w naszej Diecezji. W czasie Mszy św. o godz. 7.30 i 9.00 nasz Gość głosił Słowo Boże. Suma Odpustowa rozpoczęła się o godz. 11.00 a w koncelebrze uczestniczyli nasi Rodacy: ks. dr Zbigniew Bielamowicz i o. Bogusław Augustowski oraz ks. Zbigniew Ryznar i ks. Kazimierz Franczak. Obecni byli także Księża Kanonicy Kapituły Bieckiej z Ks. Prepozytem i Ks. Dziekanem naszego Dekanatu. Liturgię ubogacił śpiew chóru „Fatima” z Rożnowic, w którym śpiewają także nasi Parafianie. Były tez Poczty Sztandarowe z Ochotniczej Straży Pożarnej z Binarowej i naszej Szkoły – im. Króla Kazimierza Wielkiego. Odpustowa Suma zakończyła się Procesją Eucharystyczną, w której asystowały też małe dzieci sypiąc kwiaty i dzwoniąc dzwonkami oraz dzieci I-Komunijne. Uroczystość Jubileuszu spowodowała, że przybyło do nas wielu Gości oraz naszych binarowskich Rodaków, którzy uświetnili Jubileusz swoją obecnością.