Odpust ku czci MB Wspomożenia Wiernych 2019

W niedzielę – 26 maja br. przeżywaliśmy w naszej Parafii Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W czasie Sumy Odpustowej świętowaliśmy Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa naszego Rodaka – o. Bogusława Augustowskiego – Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Słowo Boże w czasie tegorocznego Odpustu głosił o. dr Jacek Dembek z Klasztoru w Tuchowie. Przed rozpoczęciem Sumy Czcigodnemu O. Jubilatowi złożyły życzenia dzieci i dorośli parafianie a ks. Dziekan naszego dekanatu odczytał list gratulacyjny Ks. Biskupa Jana Wątroby – Ordynariusza naszej Diecezji Rzeszowskiej. Uroczystą Sumę koncelebrowali nasi Księża Rodacy, Kapłani, którzy pracowali w naszej Parafii oraz zaproszeni Księża Goście. W liturgię Słowa zaangażowały się nasze Rodaczki – Siostry Zakonne a młodzież z KSM-u wykonywała śpiewy. Po Mszy św. odbyła się procesja Eucharystyczna z udziałem Kapłanów z naszego Dekanatu. Odpust zakończył się popołudniowym Nabożeństwem Majowym i Mszą św. celebrowaną przez duszpasterzy binarowskich.