Odpust ku czci św. Michała Archanioła 2017

W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypadło święto naszego Patrona - św. Michała Archanioła. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

Uroczystości Odpustowej ku czci naszego Patrona przewodniczył w tym roku ks. Janusz Kurasz – nowy proboszcz z Bieckiej Fary. Nasz Gość poprowadził Uroczystą Sumę a po niej odpustową procesję z Najświętszym Sakramentem a na pozostałych Mszach św. głosił Słowo Boże. Warto docenić fakt,  że w tym roku wszystkie kazania ks. Janusz głosił z naszej pięknej zabytkowej ambony. Pozostałe Msze św. sprawowali binarowscy duszpasterze a Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył nasz rodak – ks. Krzysztof Bochenek. Wraz z głównym celebransem – ks. Januszem – Odpustową Sumę koncelebrowali nasi Rodacy: o. Bogusław Augustowski – redemptorysta, kustosz i proboszcz Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, ks. Krzysztof Bochenek – michalita, Prefekt Domu Zakonnego Księży Michalitów w Pawlikowicach, ks. Tomasz Mężyk – wikariusz w parafii p.w. Opatrzności Bożej w Trzebosi oraz ks. Jacek Tomaszewski, który pracował w naszej Parafii jako wikariusz.

Rangę Odpustowej Uroczystości podkreślała także obecność na Sumie Pocztu Sztandarowego naszej binarowskiej Szkoły.

Parafianie oraz przybyli na Odpust Goście wzywali wstawiennictwa św. Michała Archanioła i w gorliwej modlitwie polecali się Jego opiece.