Odpust ku czci św. Michała Archanioła - 2021

29 września – w Uroczystość Św. Michała Archanioła nasza Parafia świętuje dzień swojego Patrona. Msze św. w tym dniu były celebrowane w porządku niedzielnym, z uroczystą Sumą Odpustową o godz. 11.00. W tym roku Uroczystościom parafialnym przewodniczył ks. dr Andrzej Widak – Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie. Nasz Gość został powitany na rozpoczęcie Prymarii a potem w czasie Mszy św. głosił Słowo Boże. Sumę koncelebrowali także – nasz Rodak – o. Bogusław Augustowski – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie oraz ks. Robert – nasz Wikariusz. Po Sumie odbyła się Procesja z Najświętszym Sakramentem, w której uczestniczyli także kapłani z naszego dekanatu. W czasie Sumy śpiewał Chór „Fatima” z Rożnowic, do którego należą także nasi Parafianie. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej reprezentował Poczet Sztandarowy Szkoły.

Dla uczczenia tegorocznego Odpustu ku czci Patrona naszej Parafii – św. Michała Archanioła, zostało przygotowane nagranie koncertu na organach z naszego kościoła. Zostały zarejestrowane nagrania utworów religijnych, liturgicznych, maryjnych oraz klasycznych utworów muzyki organowej. Koncert ma formę filmu, który łączy stronę muzyczną związaną z prezentacją instrumentu organowego z naszego kościoła z ukazaniem zabytkowego wnętrza i otoczenia naszej świątyni. Od strony artystycznej nad koncertem czuwał i wyboru utworów dokonał ks. dr Andrzej Widak – Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie. Nagraniem, reżyserią i opracowaniem zajął się nasz Parafianin – Pan Krzysztof Kamiński a sam koncert organowy zagrał Pan dr hab. Tomasz Zając – profesor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. dr Andrzejowi Widakowi, Panu dr hab. Tomaszowi Zającowi oraz naszemu filmowcowi – Panu Krzysztofowi Kamińskiemu.

Koncertu można wysłuchać i oglądać w Internecie na kanale YouTube naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy do słuchania i oglądania oraz udostępniania znajomym!

Ostatnim akordem tegorocznego Odpustu była środowa Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej a po niej Msza św.

Św. Michale Archaniele – módl się za nami!