Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Odpust ku czci św. Michała Archanioła - 2022

Odpust ku czci św. Michała Archanioła - 2022.

W czwartek – 29 września, uczciliśmy Patrona naszej Parafii – św. Michała Archanioła. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła wypraszaliśmy Bożą opiekę dla naszej wspólnoty. Porządek niedzielny odprawianych Mszy św. podkreślał znaczenie tej Uroczystości. W tym roku Odpustowi przewodniczył ks. kanonik Henryk Rzeźnik – proboszcz z Klęczan. Nasz Gość został powitany na rozpoczęcie Prymarii a potem w czasie Mszy św. głosił Słowo Boże. Sumę Odpustową koncelebrowali także nasi Rodacy – o. Dariusz Niemiec – z Neapolu, o. Bogusław Augustowski – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, ks. Tomasz Mężyk – proboszcz z Glinika Polskiego oraz ks. Jacek Tomaszewski, który kilka lat temu był wikariuszem w naszej Parafii. Padający deszcz uniemożliwił odbycie Procesji Odpustowej ale na zakończenie Sumy przed Najświętszym Sakramentem została odmówiona Litania do św. Michała Archanioła, odśpiewaliśmy „Te Deum” i otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  W tym nabożeństwie uczestniczyli także kapłani z naszego dekanatu. W czasie Sumy śpiewał Chór „Fatima” z Rożnowic, do którego należą także nasi Parafianie. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej wystawił Poczet Sztandarowy Szkoły.

Uroczystość Odpustową zakończyła wieczorna Msza św. sprawowana przez binarowskich duszpasterzy, w czasie której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Patryk.

 

„Św. Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…..”

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.