Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XXVI Zwykła - 26.09.2021 r.
26/09/2021

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XXVI Zwykła - 26.09.2021 r.  

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00. Dziś odbywa się badanie frekwencji wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii św.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. Trwa Nowenna do św. Michała Archanioła, przygotowująca do dorocznej Uroczystości ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Będziemy ją w naszej Parafii przeżywać w najbliższą środę – 29 września. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 oraz Suma Odpustowa o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 17.00 – poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej. Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże będzie głosił ks. dr Andrzej Widak, Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie. Na procesję, która będzie po Sumie prosimy zabrać feretrony i chorągwie, zapraszamy także do asysty na procesji naszą Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
 4. Warunkiem skorzystania z Odpustu jest czyste serce, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do skorzystania ze spowiedzi – we wtorek od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy także młodzież, która ma indeksy, bo w niebawem będzie także I Piątek miesiąca, więc warto skorzystać już na Odpust ze spowiedzi. Prosimy rodziców, by dopilnowali tej sprawy. W czasie spowiedzi będzie udzielana Komunia św.
 5. Jutro i we wtorek Msza św. rano o godz. 7.00. W najbliższy piątek rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Za wspólne odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia; we wtorek – św. Wacława, w czwartek – św. Hieronima, w piątek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus a w sobotę – św. Aniołów Stróżów.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. będą: rano o godz. 7.00 i wieczorem po różańcu o godz. 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi.
 8. W piątek w godzinach porannych nasi chorzy Parafianie będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. W niedzielę za tydzień Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Dzieci te otrzymają swoje różańce. Zapraszamy także rodziców dzieci z klasy III. Składka będzie przeznaczona na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po południu o godz. 15.00 tradycyjnie, jak co roku Msza św. przy Kapliczce w Zielonej Ulicy z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. W kościele nie będzie więc wtedy nabożeństwa różańcowego i popołudniowej Mszy św. Różaniec prosimy odmówić przy Kapliczce w Zielonej Ulicy pół godziny przed Mszą św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Zielonej Ulicy.
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 156, 157, 161, 163, 166, 167, 170, 419, 173, 174 i 175.
 13. U ministrantów jest do nabycia prasa religijna. Są w niej ciekawe artykuły, np. w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, co ma wspólnego kuszenie Ewy w Raju z dzisiejszymi badaniami opinii publicznej? Obrażanie uczuć katolików nasila się od lat, nie tylko w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Kto stoi za atakami na kościoły, duchownych i osoby wierzące? Jaka jest skala problemu i jak mu przeciwdziałać? Odpowiedzi na te pytania udziela dzisiejsza „Niedziela”. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania. Jest też „Mały Gość” dla dzieci, z bezpłatnym dodatkiem.
 14. Drogich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 15. We wtorek – 28 września – o godzinie 15.00 odbędzie się międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie pod nazwą „ISKRA MIŁOSIERDZIA”. Będzie ono polegało na odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi, w różnych miejscach naszego pobytu w tym czasie. Zachęcamy do włączenia się w tę wspólnotową modlitwę.
 16. W najbliższą sobotę po Mszy św. rozpoczęcie katechez na temat sakramentu małżeństwa. Zapraszamy nie tylko narzeczonych ale także pozostałą młodzież do udziału w tych spotkaniach. Będą się one odbywać w październiku – w soboty i w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Na pierwszym spotkaniu będą zapisy.
 17. Dla uczczenia tegorocznego Odpustu ku czci Patrona naszej Parafii – św. Michała Archanioła, została przygotowana wyjątkowa niespodzianka – nagranie koncertu na organach z naszego kościoła. Zostały zarejestrowane nagrania utworów religijnych, liturgicznych, maryjnych oraz klasycznych utworów muzyki organowej. Koncert będzie miał formę filmu, który połączy stronę muzyczną związaną z prezentacją instrumentu organowego z naszego kościoła z ukazaniem zabytkowego wnętrza i otoczenia naszej świątyni. Od strony artystycznej nad koncertem czuwał i wyboru utworów dokonał ks. dr Andrzej Widak – Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie, który będzie Gościem, Sumistą i Kaznodzieją w czasie tegorocznego Odpustu. Nagraniem, reżyserią i opracowaniem zajął się nasz Parafianin – Pan Krzysztof Kamiński a sam koncert organowy zagrał Pan dr hab. Tomasz Zając – profesor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie. Koncertu będzie można posłuchać w Internecie. Publikacja koncertu na kanale YouTube naszej Parafii jest przewidziana na dzień Odpustu. Serdecznie zapraszamy – oczekujmy z niecierpliwością tego miłego dla naszej Parafii wydarzenia.
 18. Niech Eucharystia, w której uczestniczyliśmy, pozostawi w nas stałe pragnienie bycia dobrym. Niech nauczy nas czerpać ze źródła, jakim jest sam Jezus Chrystus. Wróćmy do domów, głosząc wszystkim prawdę o Bogu miłującym człowieka.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.