Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela III Zwykła - 22.01.2023 r.
22/01/2023

Niedziela III Zwykła - 22.01.2023 r.

1. Trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan a dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj będzie jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 nasze Przedszkolaki – Starszaki oraz uczniowie klasy I uwielbią Maleńką Dziecinę kolędą i pastorałką oraz zaśpiewają dla swoich kochanych babć i dziadków z okazji ich święta.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  4. Msza św. jutro i w środę będzie wieczorem o godz. 17.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej – serdecznie zapraszamy! W pozostałe dni Msza św. rano o godz. 7.00.
  5. W liturgii bieżącego tygodnia we wtorek przypada dzień św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy, w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa, w czwartek – dzień świętych: Tymoteusza i Tytusa, najbliższych współpracowników św. Pawła Apostoła a w sobotę – św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza, w piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania a o godz. 18.00 – spotkanie KSM-u.
  8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, otoczenia świątyni oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę prosimy Parafian z numerów: 45, 46, 48, 47 i 49.
  9. Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodzin naszej Parafii o składanie ofiar na pokrycie kosztów ubezpieczenia kościoła i monitoringu. Kilka rodzin złożyło już takie ofiary, z numerów: 135, 149, 249, 296, 355, 383, 403 i 501. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś przeczytamy m.in. w „Niedzieli” o tym, jak dotrzeć do zbuntowanego nastolatka, apatycznych parafian czy krnąbrnych dzieciaków? Jak krzewić wiarę w czasach, które wydały wierze otwartą wojnę? „Gość Niedzielny” pisze o tym, dlaczego wspomnienia osobistego sekretarza papieża Benedykta budzą takie zainteresowanie? Są jeszcze inne, ciekawe artykuły a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa”. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
  11. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę będzie można zakupić gromnice, do poświęcenia w Święto Ofiarowania Pańskiego.
  12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Czcigodnym Babciom i Dziadkom życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  13. Początek każdego roku jest także czasem rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia potrzebujących poprzez odpis 1,5 % podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych. Zachęcamy do wsparcia w leczeniu i dalszej rehabilitacji przy rozliczaniu podatku naszych Parafian: Patrycji Rogozińskiej i Artura Bochenka. Informacje i sposób pomocy są na stronie internetowej naszej Parafii.
  14. Jezus po raz kolejny nas dziś powołał. Zaprosił do zażyłej relacji z sobą. Dał nam siebie w Komunii Świętej i wyrwał nas z ciemności grzechu i słabości. Idźmy zatem i całym swoim życiem powiedzmy światu o tym, że jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, bo mamy Jezusa w sercach.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.