Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XXVI Zwykła - 27.09.2020 r.
26/09/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XXVI Zwykła - 27.09.2020 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 3. Trwa Nowenna do św. Michała Archanioła, przygotowująca do dorocznej Uroczystości ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Będziemy ją w naszej Parafii przeżywać w najbliższy wtorek – 29 września. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 oraz Suma Odpustowa o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 17.00. Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże będzie głosił o. Tomasz Michalik, gwardian klasztoru i nowy proboszcz parafii św. Anny w Bieczu. Przy odpowiedniej pogodzie odbędzie się procesja, zapraszamy do podjęcia feretronów i chorągwie, zapraszamy także do asysty na procesji naszą Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
 4. Warunkiem skorzystania z Odpustu jest czyste serce, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do skorzystania ze spowiedzi – jutro od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy także młodzież, która ma indeksy, bo w niebawem będzie także I Piątek miesiąca, więc warto skorzystać już na Odpust ze spowiedzi. Prosimy rodziców, by dopilnowali tej sprawy. W czasie spowiedzi będzie udzielana Komunia św.
 5. Jutro Msza św. rano o godz. 7.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy. W najbliższy czwartek rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Za wspólne odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: jutro – św. Wacława, w środę – św. Hieronima, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus a piątek – św. Aniołów Stróżów.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze św. będą: rano o godz. 7.00 i wieczorem po różańcu o godz. 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi.
 8. W piątek w godzinach porannych nasi chorzy Parafianie będą mogli skorzystać z posługi sakramentalnej kapłana. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. W niedzielę za tydzień Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Dzieci te otrzymają swoje różańce. Zapraszamy także rodziców dzieci z klasy III. Składka będzie przeznaczona na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po południu o godz. 15.00 tradycyjnie, jak co roku Msza św. przy Kapliczce w Zielonej Ulicy z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. W kościele nie będzie więc wtedy nabożeństwa różańcowego i popołudniowej Mszy św. Różaniec prosimy odmówić przy Kapliczce w Zielonej Ulicy pół godziny przed Mszą św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Zielonej Ulicy.
 10. W środę o godz. 16.00 spotkanie kandydatów na ministrantów, w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie KSM-u. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA”.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 163, 166, 167, 170, 419, 173, 174 i 175.
 13. W „Niedzieli” można dziś przeczytać o nowych cudach św. o. Pio, a „Gość Niedzielny” pisze o Aniołach, duchach niebieskich, które zawsze są blisko człowieka. Jest też „Mały Gość” dla dzieci. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.
 14. Drogich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 15. Dzisiaj można podpisać się pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „StopLGBT”. Do ważnego poparcia tej inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL. W Kaplicy Aniołów Stróżów są na stoliku listy do podpisania oraz tekst projektu Ustawy, która będzie skierowana do Sejmu. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.
 16. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę – 17 października. W programie pielgrzymki jest Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie Jasnej Góry a na zakończenie pielgrzymki wieczorny relaks na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu – zawierający przejazd autokarem, ceny parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Sanktuarium a także obiad wynosi 120 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia. Konieczne będą także maseczki zasłaniające usta i nos.
 17. Niech Eucharystia, w której uczestniczyliśmy, pozostawi w nas stałe pragnienie bycia dobrym. Niech nauczy nas czerpać ze źródła, jakim jest sam Jezus Chrystus. Umocnieni Bożym błogosławieństwem wróćmy do swoich domów, głosząc wszystkim prawdę o Bogu miłującym człowieka.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.