Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela III Zwykła - 2020
25/01/2020

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela III Zwykła - 2020 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
 2. Dzisiejsza niedziela z woli papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego i ma być czasem refleksji oraz krzewienia Słowa, które Bóg kieruje do swojego ludu. Dzisiaj także ogarniamy modlitwą cierpiących z powodu choroby trądu i tych, którzy niosą im pomoc a są to najczęściej chrześcijańscy misjonarze.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy – we wtorek – św. Tomasza z Akwinu a w piątek – św. Jana Bosko.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. wieczorem o godz. 17.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. rano o godz. 7.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.
 7. W przyszłą niedzielę – 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Niech one służą nam przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia i przypominają nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Przed Prymarią będą śpiewane Godzinki do św. Michała Archanioła, będzie także po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. – otrzymają swoje modlitewniki. Zapraszamy także rodziców i bliskich tych dzieci. Za tydzień na Sumie będziemy gościć Chór Kameralny GCK 'Belfersingers', który będzie kolędował a po Mszy św. wykona także kilka utworów regionalnych. Serdecznie zapraszamy! Zmiana tajemnic dla Róż mężczyzn będzie w następną niedzielę – 9 lutego po Sumie.
 8. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Pamiętajmy szczególnie o naszych Rodakach i prośmy o nowe i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych posługujących w naszej Diecezji.
 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 35, 72, 34, 33 i 31.
 10. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła rodzinie z numerów: 2, 117, 174, 358 i 486.
 11. Wiele ciekawych tematów porusza prasa katolicka. Dziś przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego oraz o tym, jak profesor socjologii rezygnuje z pracy aby bronić prawdy o rodzinie i wolności nauki. „Niedziela” w nowej szacie graficznej, pisze o dobrych i złych rzeczach dotyczących Internetu, czyli o pozytywnych sposobach ewangelizacji i realnych zagrożeniach dla dzieci, pisze też, jak w podstępny sposób media przypisują papieżowi Franciszkowi poglądy, które nie są jego. Warto sięgnąć po dzisiejsze „Źródło”, aby poznać bliżej jednego z najodważniejszych pasterzy Kościoła w Polsce – ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i porównać jego zasługi z tym co mu zarzucają jego przeciwnicy. Są też inne ciekawe artykuły, dla dzieci nowy numer „Małego Gościa” a także nasze parafialne kalendarze ścienne na rok 2020. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 12. W zakrystii u Pana Kościelnego są do nabycia świece – gromnice z bardzo praktycznym okapnikiem.
 13. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.
 14. Pan Sołtys Binarowej informuje, że w dniu dzisiejszym – od godziny 8.00 do 13.30 i jutrzejszym – w poniedziałek – od godziny 8.00 do 16.00 w remizie OSP w Binarowej będzie można odebrać nakazy podatkowe na rok 2020, listy informujące o zmianach w gospodarce odpadami komunalnymi i podwyżce stawek cenowych oraz kalendarze z harmonogramem odbioru odpadów. Pan Sołtys serdecznie zaprasza.
 15. Początek każdego roku jest także czasem rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia potrzebujących poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych. W imieniu naszego Parafianina Artura Bochenka zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu funduszy na Jego dalszą rehabilitację. Aby przekazać 1% dla Artura, wystarczy podać w zeznaniu rocznym, numer KRS organizacji pożytku publicznego – 0000037904 a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: Bochenek Artur – 353. Samym przelewem zajmie się Urząd Skarbowy. Można także wpłacać dowolne kwoty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą’’. Zachęcamy do solidarności z naszym Parafianinem w wsparcia jego dalszej rehabilitacji. Ulotki z informacjami, numerami i sposobem pomocy są u ministrantów z prasą religijną.
 16. Za chwilę otrzymamy błogosławieństwo. Otwórzmy nasze serca na łaskę, którą ono zawiera. Idźmy z radością na spotkanie naszych bliźnich, oczekujących na naszą miłość. Nakarmieni słowem Bożym i Ciałem Pańskim starajmy się wypełniać zadania, które stawia przed nami Pan Jezu

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.