Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela IX Zwykła - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 04.06.2023 R.
04/06/2023

Niedziela IX Zwykła - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 04.06.2023 r. 

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Róż niewiast a po Sumie dla Róż mężczyzn. Dziś także po każdej Mszy św. błogosławione są zakupione w ostatnim czasie dewocjonalia.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 4. W liturgii jutro przypada dzień św. Bonifacego, biskupa i męczennika, benedyktyna, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec a w sobotę – bł. Bogumiła, biskupa poznańskiego i gnieźnieńskiego, człowieka nadzwyczaj szlachetnego.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rano Msza św. o godz. 7.30 a o godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., po której wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Pamiętajmy, że udział w procesji jest publicznym aktem wyznania i zamanifestowania naszej wiary. W tym roku udamy się z procesją w Nagórze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy domach: Pani Antoniny Przybycień, Pani Janiny Wszołek, Pani Zofii Roman i przy remizie OSP. Bardzo prosimy o zabranie na procesję feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy do udziału w procesji Straż Pożarną, oraz dzieci I-Komunijne, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Prosimy także wszystkich Parafian, koło których domostw przechodzić będzie procesja z Najświętszym sakramentem o udekorowanie domów, wystawienie obrazów czy zapalenie świec. Po południu o godz. 15.00 Msza św. poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym.
 6. Msza św. w tygodniu oprócz czwartku będzie wieczorem o godz. 18.00. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy dzieci do asysty w czasie procesji oraz do niesienia feretronów. Codziennie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy!
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 z procesją Eucharystyczną oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
 8. W środę po Mszy św. spotkanie LSO, w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie Scholi.
 9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę złożoną zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 499, 318, 314, 328 i 325.
 10. Prasa religijna jest dziś bogata w ciekawe artykuły, przeczytamy dziś, np. w „Gościu Niedzielnym” ciekawy wywiad z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz o niezwykłych właściwościach borowiny. „Niedziela” pisze o cudach eucharystycznych oraz o tym, jak chronić dzieci przed przemocą? W dodatku do gazety jest kilka przepisów z udziałem truskawek. Są jeszcze inne interesujące artykuły – zachęcamy do przeczytania. „Niedziela” poleca nowe pismo zatytułowane „Magazyn”.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku. Miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 12. Burmistrz Biecza informuje, że w dniach 8 i 9 czerwca na parkingu przy ul. Tumidajskiego – obok deptaka, będzie można oglądać spektakl multimedialny „Iskry Niepodległej”, prezentujący Polki i Polaków, którzy zmieniali świat. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu.
 13. W minionym tygodniu zakończyliśmy wieczorne Majówki odprawiane przy binarowskich krzyżach i kapliczkach. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc uczestniczyli w tych modlitewnych spotkaniach. Nie udało się nawiedzić wszystkich kapliczek, ponieważ jest ich więcej, niż dni w maju. Miejmy nadzieję, że przy pozostałych krzyżach i kapliczkach spotkamy się na Majówkach w przyszłym roku. Dziękujemy także dzieciom i rodzicom, które przyjęły zaproszenie i uczestniczyły w Parafialnym Jubileuszowym Dniu Dziecka. Relacja z tego wydarzenia jest dostępna na parafialnym Facebooku. Dziękujemy także Rodzicom, którzy pomogli w organizacji i przy grillu oraz Panu Dawidowi, nauczycielowi Wychowania Fizycznego w naszej szkole za przygotowanie dla dzieci zabaw i rozgrywek sportowych.
 14. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rowerowym wyzwaniu, które odbędzie się już w następną niedzielę 11 czerwca. Chodzi o przejechanie 675 km w Roku Jubileuszowym 675-lecia lokacji Binarowej. Zapisu dokonujemy poprzez wydarzenie utworzone na Facebooku. Jest tam przegląd wszystkich tras łącznie z mapami i specjalny formularz poprzez który wybieramy godzinę startu i długość trasy. Wypełnienie formularza nie jest obowiązkowe, aby wziąć udział w wyzwaniu, ale zdecydowanie ułatwi organizatorom logistykę wydarzenia. Zapraszamy wszystkich, zarówno mieszkańców Binarowej jak i gości. Po każdej Mszy Świętej, wraz z błogosławieństwem wodą święconą będziemy wypuszczać kolejne grupy rowerzystów. Należy posiadać sprawny rower, kask, wodę w bidonie i coś do przegryzienia. Wydarzenie nie jest wyścigiem. Jest to forma niedzielnej rekreacji, najlepiej w rodzinnym gronie, a zarazem dołożeniem symbolicznej cegiełki do wyznaczonego celu. Zachęcamy do robienia zdjęć z trasy. Mile widziane są zdjęcia grupowe, selfie czy też uwiecznienie krajobrazów lokalnego terenu. Prosimy by wybrane zdjęcia wrzucać na Facebookowe wydarzenie rowerowego wyzwania. Prolog odbędzie się już w sobotę 10 czerwca o godzinie 7.00 kiedy to grupa zapaleńców wyruszy na 90-kilomerowy odcinek trasy gravelowej, uroczyście rozpoczynając wyzwanie. To jedyna sobotnia trasa. Zwieńczeniem imprezy będzie Msza Święta dziękczynna w niedzielę o godzinie 15.00 w intencji kolarzy biorących udział w wydarzeniu. Po Mszy Świętej wręczenie pamiątkowych upominków i wspólne zdjęcie z rowerami. Serdecznie zapraszamy.
 15. W niedzielę – 18 czerwca planowane są kolejne wydarzenia Jubileuszowe. W godzinach popołudniowych odbędzie się w Binarowej Zlot Pojazdów Zabytkowych oraz zostaną rozegrane mecze w piłkę nożną na boisku „Na Szpitalnym” pomiędzy żonatymi i kawalerami. Już niebawem na parafialnym Facebooku będą informacje szczegółowe dotyczące tych wydarzeń. Zapraszamy do udziału w Zlocie wszystkich posiadaczy pojazdów jednośladowych oraz pojazdów samochodowych z dawnej epoki. Prosimy też o przygotowywanie dozwolonego dopingu dla piłkarzy, którzy będą uczestniczyć w turnieju.
 16. Na skwerze przed kościołem od strony parkingu została zamontowana tablica z treścią informującą o przypadającym w tym roku Jubileuszu 675-lecia lokacji Binarowej. Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, którzy tę tablicę wykonali i zamontowali: Panom: Romanowi Nigborowi, Romanowi Koziołowi, Zbigniewowi Patli oraz kowalowi Tadeuszowi Bochenkowi za wykonanie uchwytów montażowych. Tablica zawiera kilka ważnych informacji – zachęcamy do przeczytania.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.