Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Niedziela III Wielkanocna - Niedziela Biblijna - 18.04.2021 r.
18/04/2021

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela III Wielkanocna - Niedziela Biblijna – 18.04.2021 r.

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Na Sumie będziemy się modlić w intencji naszego Wikariusza – ks. Roberta z racji jego imienin.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę – będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia Msza św. będzie rano o godz. 7.00.
  5. W piątek będzie pogrzeb śp. Eugenii Potyrała, z domu Janik z Kurpiela. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
  6. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
  7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę oraz wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę prosimy Parafian z numerów: 279, 276, 274, 273, 272 i 271.
  9. Dzisiejsza prasa jest bogata w ciekawe tematy: w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy wspomnienie o zmarłym niedawno piosenkarzu Krzysztofie Krawczyku, dzisiejsza „Niedziela” zamieszcza rozmowę z pochodzącym z naszej diecezji – ks. Bogusławie Turku, który jest podsekretarzem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Opowiada on o tym, kto z Polaków może zostać wkrótce ogłoszony świętym? Prasa jest bogata w inne ciekawe tematy – zachęcamy do przeczytania.
  10. Niech Chrystus Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Karpa z Lechowych Potoków. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
  12. Na Niedzielę Biblijną mamy ciekawą i oryginalną niespodziankę. W kościelnych kropielnicach a także u ministrantów przy wyjściu z kościoła są karteczki z biblijnymi cytatami. Prosimy je zabrać i skorzystać z biblijnych myśli lub pomodlić się tymi tekstami.
  13. Warunki atmosferyczne utrudniają ukończenie prac przy dzwonnicy ale po powrocie cieplejszych dni robotnicy dokończą rozpoczęte w ubiegłym roku prace remontowe. Niebawem rozpocznie się remont chodnika procesyjnego oraz odwodnienia kościoła. Nasza Parafia posiada niezbędne pozwolenia na wykonanie tych prac. Gromadzimy już materiały budowlane potrzebne do wykonania planowanych prac remontowych.
  14. Pan Bóg kieruje do nas swoje słowo w czasie Mszy Świętej i w osobistej lekturze Pisma Świętego. Chciejmy dzielić się radością płynącą z wiary ze wszystkimi ludźmi. Niech Ewangelia będzie dla nas drogowskazem, jak mamy postępować w życiu.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.