Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XII Zwykła - 20.06.2021 r.
20/06/2021

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela XII Zwykła - 20.06.2021 r. 

 

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”
 2. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od dzisiejszej niedzieli – 20 czerwca, wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 3. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym.
 4. Dzisiaj także pogrzeb śp. Bogusławy Kozień, z domu Michalec, zamieszkałej na Polach Szarowicza. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.”
 5. Dzisiaj także można złożyć dobrowolną ofiarę na CARITAS naszej diecezji – z przeznaczeniem na pomoc w organizacji wakacyjnych kolonii dla dzieci i otrzymać pamiątkowe cegiełki.
 6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 7. W liturgii w tym tygodniu jutro przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi a w czwartek – 24 czerwca – przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
 8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej – będziemy w tym dniu szczególnie modlić się za wszystkich ojców w naszej parafii, w Dniu Ojca, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania. Serdecznie zapraszamy!
 9. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Zarządzeniem Pani Dyrektor odbędzie się ono w następującym porządku: klasy I – III przychodzą do Szkoły na godz. 8.45. Najpierw będzie wspólne spotkanie na sali gimnastycznej dla uczniów i nauczycieli a potem spotkanie z wychowawcami w klasach i przejście do kościoła. O godz. 9.30 odbędzie się Msza święta dla wszystkich uczniów z naszej Szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców, a po jej zakończeniu około godz. 10.30 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej dla klas IV – VIII. Pani Dyrektor, w związku z sytuacją epidemiczną prosi rodziców o zrozumienie i wzorem ubiegłego roku o oczekiwanie na dzieci przed budynkiem szkoły. Prosimy rodziców o zachęcenie i dopilnowanie swoich dzieci, aby wszystkie wzięły udział we Mszy św. Zachęcamy także wszystkie dzieci do skorzystania ze spowiedzi św. – w środę od godz. 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 oraz po południu po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 15.00.
 11. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla Scholi a w środę na Mszę św. zapraszamy uczniów klasy VII, po Mszy św. spotkanie na temat sakramentu bierzmowania.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie małżonkom – Jubilatom – Irenie i Markowi Szurkiewiczom za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
 13. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty na ołtarze, w tym także rodzinie z Wapnisk z nr 61. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 355, 471, 366, 369, 370 i 370 A.
 14. Ciekawe tematy przynosi dziś prasa katolicka. „Gość Niedzielny” pisze o tym, jak współczesne dzieci spędzają czas wolny od nauki. Jest też dodatek – tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. W „Niedzieli” przeczytamy o ważnej i niezastąpionej roli mężczyzn w rodzinie i Domowym Kościele. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania a dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa” z cennym dodatkiem.
 15. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont Domu Diecezjalnego w Rzeszowie-Przybyszówce oraz naszej młodzieży z KSM-u za udział w tej akcji.
 16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 17. W piątek o godz. 18.00 w Remizie OSP w Binarowej odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem firmy wykonującej instalacje fotowoltaiczne. Więcej informacji na ten temat w gablocie ogłoszeń.
 18. W sobotę – 26 czerwca – wyjazd na pielgrzymkę parafialną do SANKTUARIÓW W SERCU POLSKI. O godz. 3.20 zbiórka na parkingu przy kościele. Należy zabrać ze sobą: dowód osobisty, zaświadczenie o szczepieniu przeciw covid-19 – jeżeli ktoś posiada, maseczki ochronne, środki dezynfekujące (w żelu lub aerozolu), osobiste przybory toaletowe oraz dobry humor. Prosimy o punktualne przybycie.
 19. W ostatnim czasie grupa naszych Parafian wykonała bardzo ważną pracę w otoczeniu naszego kościoła – odczyściła gontowy daszek na parkanie, bramach wejściowych, ołtarzu polowym oraz kapliczce przy parkanie. Oczyszczone elementy zostały następnie zaimpregnowane specjalnym środkiem konserwującym. Warto podkreślić, że była to praca z inicjatywy Parafian, wykonana bardzo solidnie i dokładnie, bezpłatnie – na rzecz naszego kościoła. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”, szczególnie Panu Romanowi Nigbor, Stanisławowi Juruś oraz Panom: Romanowi Kozioł, Janowi Bochenek, Michałowi Lenard, Franciszkowi Wanat, Zbigniewowi Patla, Alfredowi Firszt, Kazimierzowi Kamińskiemu i Andrzejowi Jodłowskiemu. Niech Pan Bóg wynagrodzi łaską i błogosławieństwem za poświęcony czas, dobre chęci i zaangażowanie. „Bóg zapłać!”
 20. W ubiegły piątek odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO, do którego należy także nasza Parafia. Obrady miały miejsce stacjonarnie w Jaworze oraz hybrydowo – za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o zmianie nazwy Stowarzyszenia oraz wprowadzeniu nowego logo. Po zmianach stowarzyszenie będzie nosiło nazwę: Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Liga Miejsc Światowego Dziedzictwa w Polsce”. Dokonano także niezbędnych zmian w Statucie oraz rozważono koncepcje nowego logo Stowarzyszenia.
 21. Jak możemy zauważyć w tym tygodniu rozpoczęły się prace przy naszym kościele związane z odprowadzeniem wody deszczowej i remontem chodnika procesyjnego. Prace te były planowane od dłuższego czasu, staraliśmy się o wymagane pozwolenia i uzgodnienia z Urzędem Ochrony Zabytków. Prace te wykonuje firma kamieniarska Pana Jerzego Wojnarskiego z Gorlic, doświadczona w wykonywaniu prac przy zabytkach. Mamy na ten cel zgromadzone środki parafialne – ze składek i ofiar składanych przez Parafian. Inwestycja jest dość kosztowna ale była planowana i przygotowywana od pewnego czasu i jest bardzo konieczna ze względu na estetykę otoczenia kościoła. Ofiarność Parafian pozwala nam w sytuacji braku pomocy z zewnątrz na wykonanie tego zadania z kasy parafialnej. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii, naszego kościoła oraz wszelkich prac remontowych i konserwatorskich, które są prowadzone w naszej Parafii – „Bóg zapłać”. Teren
 22. W Chrystusie jesteśmy nowym stworzeniem, mówi dziś Święty Paweł. Mamy nadchodzący tydzień, każdy dzień i każdą godzinę, by rzeczywiście żyć jak człowiek nowy. Niech słowa Boże, które usłyszeliśmy i Boże błogosławieństwo da nam tyle sił, ile potrzeba, by żyć według tego chrześcijańskiego wzoru.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.