Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela XXVI Zwykła - 25.09.2022 R.
25/09/2022

Niedziela XXVI Zwykła - 25.09.2022 r.  

 

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
 2. Dzisiaj jeszcze Msza św. 9.00 i 11.00.
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
 4. Trwa Nowenna do św. Michała Archanioła, przygotowująca do dorocznej Uroczystości ku czci naszego Patrona św. Michała Archanioła. Będziemy ją w naszej Parafii przeżywać w najbliższy czwartek – 29 września. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 oraz Suma Odpustowa o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 17.00. Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże będzie głosił ks. Henryk Rzeźnik, proboszcz z Klęczan. Na procesję, która będzie po Sumie prosimy zabrać feretrony i chorągwie, zapraszamy także do asysty na procesji naszą Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
 5. Warunkiem skorzystania z Odpustu jest czyste serce, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do skorzystania ze spowiedzi – w środę od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy także młodzież, która ma indeksy, bo w niebawem będzie także I Piątek miesiąca, więc warto skorzystać już na Odpust ze spowiedzi. Prosimy rodziców, by dopilnowali tej sprawy. W czasie spowiedzi będzie udzielana Komunia św.
 6. Jutro i we środę Msza św. o godz. 18.00, w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Serdecznie zapraszamy! We wtorek i piątek Msza św. rano o godz. 7.00. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Za wspólne odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszych modlitwach pamiętajmy też o profesorach i studentach rozpoczynających rok akademicki.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł miłosierdzia, w środę – św. Wacława, w piątek – św. Hieronima a w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
 8. W sobotę przypada także I sobota miesiąca – dzień poświęcony czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. W niedzielę za tydzień Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Przed Prymarią będą Godzinki do św. Michała Archanioła, po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast a po Sumie dla mężczyzn. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Dzieci te otrzymają swoje różańce. Zapraszamy także rodziców dzieci z klasy III. Składka będzie przeznaczona na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po południu o godz. 15.00 tradycyjnie, jak co roku Msza św. przy Kapliczce w Zielonej Ulicy z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. W kościele nie będzie więc wtedy nabożeństwa różańcowego i popołudniowej Mszy św. Zapraszamy za to na Procesję Różańcową do Kapliczki w Zielonej Ulicy. Wyjście z parkingu przy kościele o godz. 14.00. Będziemy mieli do pokonania dystans 3 km. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz wszystkich chętnych do udziału w Pielgrzymce i wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Zielonej Ulicy.
 10. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Katolickiego Radio „VIA” oraz udział w zbiórce elektrosprzętu na potrzeby misji.
 12. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, otoczenia świątyni oraz złożoną ofiarę a wczorajszym Nowożeńcom za kwiaty na ołtarze. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 149, 152, 154, 153, 139, 223 i 156.
 13. Prasa porusza kilka ważnych tematów. W „Gości Niedzielnym” przeczytamy, w jaki sposób przygotowywać młodzież do sakramentu bierzmowania oraz jak nie dać się oszukać na fałszywe SMS-y z PGE. „Niedzieli” pisze o bliskich nam sprawach – kim są anioły, archanioły, serafiny i cherubiny, wreszcie Anioły Stróże? Jak wyglądają? Co robią? Czy mają skrzydła, a jeśli tak, to do czego są im potrzebne? Gazeta jest z nowym tygodnikiem pt. „Bliżej Życia z Wiarą”. Są też inne wartościowe artykuły – zachęcamy do przeczytania a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa” z oryginalnym bezpłatnym dodatkiem.
 14. U ministrantów można zakupić reprodukcje Obrazu Matki Bożej Binarowskiej oraz albumy z kościołami naszej części diecezji, w tym z naszym kościołem Parafialnym.
 15. Dzisiaj o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej w Binarowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Burmistrz Biecza oraz Sołtys Sołectwa Binarowa zapraszają wszystkich mieszkańców naszej miejscowości.
 16. W październiku będziemy kontynuować odprawianie Mszy św. zamawianych na pogrzebach naszych Parafian z lat ubiegłych. Msze św. za tych zmarłych naszych Parafian będą odprawiane o godz. 16.00 i zapowiadane w czasie niedzielnych ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy rodziny zmarłych, za których będziemy się modlić do udziału w tych Mszach św.
 17. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej. Wszystkim Wam życzymy opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego Parafianina, śp. Janusza Świerczka z Nagórza Południe. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 19. Wysłuchaliśmy Bożego słowa i przyjęliśmy Ciało Chrystusa. Teraz powrócimy do naszych domów. Rozglądnijmy się dokoła. Może znajdziemy w najbliższych dniach wielu Łazarzy czekających na naszą troskę. Siłą do niesienia tych trosk niech będzie ta Eucharystia, w której uczestniczyliśmy i Boże błogosławieństwo, które teraz niech na nas spocznie.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.