Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela II Adwentu - 03.12.2023 R.
03/12/2023

Niedziela II Adwentu - 10.12.2023 r.

 

 1. W II Adwentową Niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania.
 2. Dzisiaj będzie jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 w Sali na Wikarówce spotkanie ze św. Mikołajem dla członków dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych. Spotkanie Rady Parafialnej, w związku z dzisiejszym pogrzebem zostaje przeniesione na przyszłą niedzielę po Sumie – zapraszamy członków Rady. Dzisiaj także wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.
 3. „Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii.
 4. Zmarli nasi Parafianie zamieszkali w Rynku: śp. Stanisława Gogola z domu Bielamowicz oraz śp. Grzegorz Bochenek. Pogrzeb śp. Stanisławy będzie dzisiaj – o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła a pogrzeb śp. Grzegorza będzie jutro – o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Polećmy naszych Parafian Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 5. W środę w liturgii przypada dzień św. Łucji, dziewicy i męczennicy a w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 6. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej odprawianej codziennie o godz. 7.00. Jedynie w poniedziałek i środę Roraty będą wieczorem o godz. 17.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej. Przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W środę po Mszy. św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 8. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie we wtorek po III Niedzieli Adwentu a odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną przed Świętami, będą dzień wcześniej – w poniedziałek przed III Niedzielą Adwentu. Chorych do tej wizyty prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. W środę – 13 grudnia, przypadnie kolejna bolesna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo, pokój i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
 10. W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.
 11. W środę o godz. 16.30 zbiórka lektorów o godz. 17.30 zbiórka ministrantów, w piątek o godz. 00 spotkanie kandydatów do bierzmowania  a o godz. 18.00 spotkanie KSM-u, w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla Scholi. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich.
 12. Są do nabycia świece wigilijne z Caritasu.
 13. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i otoczenia świątyni oraz za złożoną ofiarę zamiast kwiatów. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Parafian z numerów: 504, 145, 450, 86 i 422.
 14. U ministrantów jest dostępna książka „Binarowa wieś Królewska” wydana z okazji Jubileuszu naszej Parafii.
 15. Prasa religijna pomaga nam w przygotowaniu się do Świąt. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy, kim jest nowy nuncjusz apostolski w Polsce oraz o stanowisku Kościoła na temat in vitro. Niedziela” pisze o historii Apelu Jasnogórskiego, którzy obchodzi Jubileusz 70-lecia oraz o okolicznościach i skutkach stanu wojennego z 1981 r. Jest też „Magazyn” „Niedzieli” a w nim o dacie narodzin Jezusa, jak czytać obrazy bożonarodzeniowe, fenomen kultu św. Szarbela, prawdziwe oblicze krzyżowców oraz o świętych, którzy ingerowali w przebieg wojen. Są jeszcze inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
 16. Zapewniamy Jubilatów i Solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim Wam życzymy miłej i błogosławionej niedzieli, codziennej opieki Świętego Michała Archanioła, dobrego zdrowia i udanego tygodnia.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą Parafiankę, śp. Elżbietę Wanat, z domu Michalec z Pól Szarowicza. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
 18. Pan Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury oraz władze Biecza zapraszają w najbliższą niedzielę – 17 grudnia na otwarcie Bieckiego Jarmarku Kultury połączone z Wigilią oraz Kiermaszem Bożonarodzeniowym. Impreza rozpocznie się o godz. 13.30.
 19. Dzisiaj przy naszym kościele  odbywa się Kiermasz Świąteczny, na którzy zapraszają Seniorzy z Klubu Senior+ . Organizatorzy zapraszają do zakupów wykonanych przez siebie ozdób i stroików świątecznych, wszystko jest w atrakcyjnych cenach.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.