Niedziela III Adwentu - 2018

16.12.2018 r.

   

 1. Trzecia Niedziela Adwentu to niedziela radości – „Gaudete”. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Dzisiaj także wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. W ten sposób będziemy prosić o czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
 3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 4. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
 5. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele będzie w środę od godz. 9.00 do 12.00 z przerwą od 10.30 do 11.00 i po południu od godz. 14.00 do 17.00 z przerwą od 15.30 do 16.00. Zachęcamy Parafian do skorzystania w tym dniu ze spowiedzi, by z czystym sercem świętować Boże Narodzenie. W czasie spowiedzi będzie udzielana Komunia św. – prosimy o pobożne i religijne uczestniczenie w tym obrzędzie.
 6. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Roraty będą wieczorem o godz. 17.00. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału. W tych dniach także przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. dla tych Parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia.
 7. W czwartek w godzinach rannych odwiedziny z posługą sakramentalną na Święta dla naszych chorych parafian. Prosimy zgłosić ich w zakrystii.
 8. Ważnym symbolem zbliżających się Świąt jest Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Do naszego kościoła przyniesie go w najbliższą sobotę na Roraty grupa zuchów z naszej binarowskiej Szkoły. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.
 9. Za tydzień – w IV Niedzielę Adwentu – Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
 10. W piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u.
 11. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia proszeni są Parafianie z numerów: 70, 26, 71, 430, 73, 74, 435, 75, 78, 79 i 80.
 12. Zachęcamy do przeczytania kilku artykułów prasie religijnej, np.: w „Gościu Niedzielnym” – o tragicznym bilansie tego roku, w którym na całym świecie zamordowano 35 księży, czyli średnio co 9 – 10 dni, ginie jeden kapłan, jest też bezpłatny dodatek: płyta z kolędami, „Niedziela” jest dziś wyjątkowo ciekawa, szczególnie przez artykuł o naszych binarowskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości – z fotografią binarowian przy naszym kościele, a w dzisiejszym „Źródle” znajdziemy artykuł zdrowotny o zaletach orzechów włoskich, który w tym roku wyjątkowo obrodziły a chronią człowieka przed następstwami chorób cywilizacyjnych – miażdżycą i otyłością. Dla dzieci jest nowy numer „Małego Gościa”, są także do nabycia świąteczne pocztówki bożonarodzeniowe, ścienne parafialne kalendarze oraz kalendarze z polskimi kościołami z Listy UNESCO a w zakrystii u Pana Kościelnego są także Jubileuszowe fotografie ze Święta Niepodległości.
 13. Burmistrz Biecza zaprasza na IV Biecki Jarmark Bożonarodzeniowy oraz wspólną Wigilię, która odbędzie się dzisiaj na bieckim rynku. Jarmark rozpocznie się o godz. 11.00, natomiast Wigilia o godz. 14.00.
 14. Na ostatnim zebraniu Rady Parafialnej zostały podsumowane tegoroczne wydarzenia religijno-duszpasterskie, które przeżywaliśmy w naszej Parafii. Omówiono także prace konserwatorskie i remontowe wykonane w kościele. Jednocześnie przedstawiono dalsze plany remontowe na rok przyszły. Będą one zależne od otrzymanych dotacji.
 15. W ostatni piątek Komisja Urzędu Ochrony Zabytków odebrała przeprowadzone prace konserwatorskie przy polichromii w prezbiterium. Tym samym zakończyły się tegoroczne prace konserwatorskie w naszym kościele parafialnym. W tych dniach będą sporządzane raporty i rozliczenia finansowe. W tym roku otrzymaliśmy dotacje od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z Funduszu Kościelnego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Całość wykonanych prac kosztowała prawie 518 tys. zł w tym otrzymaliśmy 489 tys. z dotacji a niecałe 29 tys. dopłaciliśmy z kasy parafialnej jako finansowy udział własny naszej Parafii. zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom za składane ofiary, dzięki którym możemy kontynuować niezbędne prace konserwatorskie. Ofiary składane przez Parafian, które pozostały ze składek są przechowywane na koncie bankowym i będą wykorzystywane w kolejnych inwestycjach. Planowane są już prace na rok przyszły. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego na kontynuację prac konserwatorskich przy pozostałym wyposażeniu ruchomym. Będziemy oczekiwać pozytywnego rozpatrzenia. W naszych modlitwach polecajmy dalsze prace planowane w naszym kościele parafialnym.
 16. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.
 17. Akcja Katolicka i Caritas składają serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli swoimi ofiarami naszą Parafiankę na zakup nowego wózka. Niech dobry Bóg wynagrodzi za wsparcie tej szlachetnej akcji charytatywnej.
 18. Dobry Bóg chce, byśmy porzucili smutki, zmartwienia i byli ludźmi radości. On uwalnia nas od ciężaru grzechu i przywraca nam nadzieję na szczęśliwe życie. Przyjmijmy dar Jego błogosławieństwa i bądźmy świadkami Jego bliskości.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)