Peregrynacja Relikwii Św. Jana Pawła II - 2021

Dla uczczenia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej zaproponowała parafiom, w których działają oddziały Akcji Katolickiej zorganizowanie peregrynacji Relikwii św. Jana Pawła II. W naszej parafii to wydarzenie przeżywaliśmy 18 i 19 października br. W pierwszym dniu przy głównej bramie kościoła przywitaliśmy Relikwie. Następnie, po przywitaniu Relikwii przez Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i ks. Proboszcza Akcja Katolicka poprowadziła modlitwę różańcową, została odprawiona Msza św. a potem był czas prywatnej adoracji zakończonej Apelem Jasnogórskim. Następnego dnia – we wtorek przy Relikwiach modliły się dzieci z najmłodszych klas naszej Szkoły, o godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. a potem był czas adoracji prywatnej. O godzinie 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a potem rozważaliśmy pod przewodnictwem Akcji Katolickiej część Światła z różańca. Ks. Proboszcz odmówił Akt oddania Akcji Katolickiej i odbyło się pożegnanie Relikwii. W peregrynacji uczestniczyło wielu Parafian – przy Relikwiach św. Jana Pawła II wypraszało dla siebie, swoich rodzin i całej naszej Parafii łaski i Boże błogosławieństwo. Św. Janie Pawle II, patronie Akcji Katolickiej w Polsce – módl się za nami!