Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria w Sercu Polski

Pielgrzymka Parafialna - SANKTUARIA W SERCU POLSKI - relacja Opiekuna Duchowego.

Na rozpoczęcie wakacji grupa parafian z Binarowej udała się na parafialną pielgrzymkę po Sanktuariach w sercu Polski. Opiekę duchową sprawował ks. Robert oraz pani Aneta Żak z Orlando Travel, która pilotowała i troszczyła się o grupę, a także dzieliła się wiedzą o nawiedzanych przez pielgrzymów świętych miejscach.

Pierwszym przystankiem na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej ze słynącą z cudów maleńką figurką Matki Bożej.

Na pielgrzymim szlaku było także Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w którym znajduje się jedyny na świecie obraz Świętej Rodziny z papieskimi koronami. Przed przyjazdem do Lichenia, pielgrzymi zatrzymali się w Lesie Grąblińskim, gdzie miały objawienia Matki Bożej.

W Licheniu można było nie tylko podziwiać wspaniałą Bazylikę Licheńską – największy w Polsce kościół, ale także uczestniczyć we mszy świętej podczas której małżonkowie pielgrzymi świętujący jubileusze małżeństwa powierzyli się opiece Matki Bożej Licheńskiej i odnowili przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymali specjalne błogosławieństwo. W godzinie Apelu Jasnogórskiego można było spotkać się na wspólnej modlitwie w świątyni,

Drugi dzień naszej pielgrzymki rozpoczął się od niedzielnej Eucharystii w Licheńskiej Bazylice. Kolejnym punktem był Niepokalanów, gdzie pielgrzymi oprócz modlitwy w Sanktuarium NMP Wszechpośredniczki Łask mogli zobaczyć liczne pamiątki, przypominające o życiu św. Maksymiliana Kolbe.

Po południu uczestnicy pielgrzymki udali się do najstarszego polskiego sanktuarium – Sanktuarium Świętego Krzyża. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Klasztor z Sanktuarium wieńczy szczyt Łysej Góry i  był ośrodkiem chrystianizacji terenów północnej Małopolski, a pielgrzymowali tu królowie z dynastii Piastów i Jagiellonów. Ostatnim punktem pielgrzymki był zamek Krzyżtopór – jeden z największych zamków w Polsce z XVII wieku.

Wszyscy pielgrzymi wrócili do swoich domów zadowoleni i ubogaceni duchowo.