Pogrzeb ks. Prałata Czesława Muszyńskiego

3 listopada w godzinach rannych zmarł nasz Rodak, śp. Ks. Prałat Czesław Muszyński. Urodził się w Binarowej 14 lipca 1936 r. w rodzinie chłopskiej. Rodzice przekazali mu wraz z pobożnością zamiłowanie do solidnej i ofiarnej pracy. Był ministrantem w naszym kościele. W latach 1943 – 1950 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Binarowej. Naukę w szkole średniej rozpoczął w 1951 r. w Liceum Pedagogicznym w Gorlicach a po roku nauki kontynuował ją w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu, gdzie zdał maturę w 1954 r. Rozpoczął pracę zawodową w charakterze pracownika umysłowego w Fabryce Maszyn Wiertniczych i Górniczych w Gorlicach, skąd po krótkim czasie podjął decyzję o wstąpieniu do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przyjęty został przez Biskupa Jana Stępę a święcenia kapłańskie przyjął z rąk Biskupa Karola Pękali w roku 1961. Jako wikariusz pracował w Książnicach, Jodłowej, Jadownikach Podgórskich, Mielcu Osiedlu i Chomranicach. Jako Proboszcz pracował w Szerzynach  oraz Moszczenicy. Proboszczowanie w Moszczenicy i budowa kościoła były uwieńczeniem Jego bogatej pracy kapłańskiej. Po przejściu na emeryturę od 2005 r. Ks. Prałat Czesław zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Żywo interesował się rodzinną Parafią, często przyjeżdżał na grób swoich rodziców, którym się osobiście opiekował. Pomagał także naszej Parafii finansowo, przez składane ofiary na remont naszego kościoła. W ostatnim czasie bywał dość częstym gościem w naszym kościele, przywożony do Binarowej przez swoich przyjaciół. Jego pogrzeb odbył się w Moszczenicy w środę – 7 listopada 2018 r. Dzięki uprzejmości ks. mgr Michała Peciaka, wikariusza z Moszczenicy możemy oglądnąć kilka fotografii z pogrzebu naszego Rodaka.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.