Pogrzeb śp. Heleny Augustowskiej

W czwartek – 12 października – odbył się pogrzeb śp. Heleny Augustowskiej, z domu Sendeckiej, mamy naszego rodaka – o. Bogusława – redemptorysty – kustosza Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i proboszcza Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył J.E. Ks. Bp Stanisław Salaterski – biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej. Na początku Mszy św. ks. Czesław Stanaszek – dziekan naszego dekanatu odczytał pisma kondolencyjne nadesłane przez Ks. Bp. Seniora Kazimierza Górnego z Rzeszowa oraz Ks. Bp. Andrzeja Jeża – Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej. Mszę św. koncelebrowało ponad 70 kapłanów – ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, z dekanatów: tuchowskiego i bieckiego, rodacy binarowscy i kapłani, którzy pracowali w naszej Parafii oraz koledzy i przyjaciele o. Bogusława. Kazanie w czasie Mszy św. wygłosił o. Dariusz Paszyński – Wikariusz Prowincjała z Zarządu Prowincji Warszawskiej Ojców Redemptorystów – kolega o. Bogusława z rocznika święceń kapłańskich. Na zakończenie Mszy św. zmarłą Helenę pożegnał ks. Proboszcz z Binarowej oraz o. Bogusław – syn Zmarłej, który także w imieniu swoim i rodziny podziękował wszystkim za udział w pogrzebie. Następnie w kondukcie żałobnym z udziałem Orkiestry Sanktuaryjnej z Tuchowa wszyscy udali się na nasz cmentarz, gdzie ciało ś.p. Heleny zostało złożone do grobu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.