Rekolekcje Szkolne 2019 - I dzień

W poniedziałek – 1 kwietnia – rozpoczęły się Rekolekcje Szkolne. Prowadzi je ks. Andrzej Tokarz z Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, który w tym roku przygotowuje naszą Parafię do Wielkanocy. Rekolekcje rozpoczęły się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Potem ks. Andrzej przeprowadził pouczającą katechezę na temat ludzkich słabości, sposobów walki z grzechami i sakramentu pokoty, który jest naszym pojednaniem z Bogiem i bliźnimi. Dzieci chętnie angażowały się w prowadzoną katechezę, odpowiadały na pytania i razem z ks. Rekolekcjonistą śpiewały piosenki. Były też zastosowane przez ks. Andrzeja ciekawe eksponaty, pomoce i rysunki. Po zakończonej katechezie najmłodsze dzieci wróciły do Szkoły a starsze mogły skorzystać z sakramentu pokuty. Potem był obrzęd Komunii św. i błogosławieństwo ks. Rekolekcjonisty, które zakończyło pierwszy dzień Rekolekcji Szkolnych. Czekamy na następny!