Rekolekcje Szkolne 2019 - II dzień

Wtorek – 2 kwietnia – był drugim dniem Rekolekcji Szkolnych. Ks. Rekolekcjonista rozpoczął go wspólna modlitwą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami. Potem w pouczającej katechezie przypomniał nam wszystkim o wyjątkowym czasie, jakim jest Wielki Post i o groźnym niebezpieczeństwie, jakim są ludzie wady, które jak chwasty mogą wyrosnąć w sercu człowieka. Były też przerywniki w formie śpiewanych piosenek ubogaconych wykonywanymi gestami. Następnie ks. Andrzej zwrócił naszą uwagę na Boże Przykazania, które niczym drogowskazy prowadzą nas przez życie. Po kilku piosenkach przyszła pora na szczególne słowo dla uczniów klasy VII, których ks. Rekolekcjonista zachęcił do gorliwej modlitwy. Po tym pouczeniu odbyło się poświęcenie modlitewników do bierzmowania i uczniowie, którzy rozpoczynają w ten sposób swoje przygotowanie do Sakramentu Ducha Świętego z rąk Ks. Rekolekcjonisty odebrali swoje modlitewniki. Po wspólnej modlitwie ks. Andrzej udzielił zgromadzonym błogosławieństwa i zaprosił na trzeci dzień Rekolekcji.

Miłym wydarzeniem było także spotkanie Ks. Rekolekcjonisty z obydwoma grupami dzieci w Przedszkolu. Po przywitaniu była króciutka katecheza z poszukiwaniem zagubionej owieczki, śpiew kilku piosenek, wspólna modlitwa i błogosławieństwo ks. Rekolekcjonisty. A potem miły nasz Gość i dzieci pozowali do pamiątkowej fotografii.