Rekolekcje Szkolne 2019 - III dzień

Środa – 3 kwietnia – była ostatnim dniem Rekolekcji Szkolnych. Na zakończenie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Rekolekcjonista. W wygłoszonym kazaniu ks. Andrzej poruszył kilka ważnych tematów. Pomagał nam miś Jonasz, który w plecaku miał schowane kilka niespodzianek, które są nam potrzebne w życiu – Pismo św., modlitewnik, kompas, mapę i bilety do nieba. Była też zabawa z poduszką w kształcie serca a na konturach dużego serca ks. Rekolekcjonista z pomocą dzieci utworzył „bramę do nieba”.

Na zakończenie Mszy św. ks. Andrzej poświęcił krzyże do bierzmowania dla uczniów z kl. VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum. Następnie uczniowie z tych klas przyjmowali w procesji znak krzyża. Potem najmłodsi uczniowie z klas I, II i III Szkoły Podstawowej otrzymali z rąk ks. Rekolekcjonisty specjalne błogosławieństwo. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniów naszej Szkoły w imieniu dzieci i młodzieży podziękowała ks. Andrzejowi  za Rekolekcje. Również Ks. Proboszcz podziękował ks. Rekolekcjoniście oraz dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom za udział w Rekolekcjach a długie i gromie brawa wyrażały radość i podziękowanie wszystkich uczestników.

„Bogu niech będą dzięki” za czas Rekolekcji i niech Duch Święty umacnia nas do dobrego!