Światowy Dzień Chorego - 2018

Światowy Dzień Chorego w naszej Parafii przeżywaliśmy w sobotę – 10 lutego. Modlitwą otoczyliśmy chorych i  cierpiących naszych Parafian. Wielu z nich w czasie Mszy św. skorzystało z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. W przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie należy zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Mieczysław Ryznar, okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Eucharystię koncelebrował z duszpasterzami binarowskimi ks. Piotr Roman – związany swoim pochodzeniem z naszą Parafią a obecnie – proboszcz w Parafii Gładyszów.

Na zakończenie wszyscy otrzymali indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.