Święto Niepodległości - 2022

Święto Odzyskania Niepodległości, obchodzone 11 listopada, wpisało się już w kalendarz ważnych uroczystości przeżywanych w naszej Parafii. W tym roku parafialne i szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości odbyły się w wigilię tego dnia czyli w czwartek. Przeżywaliśmy ten dzień z Gośćmi z Ukrainy – Zespołem Pieśni i Tańca „Perła” z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dolinie z ks. Proboszczem Krzysztofem Panasowcem. Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona o godz. 16.00 w binarowskiej świątyni. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof, w liturgię włączyli się także nasi Goście. Obecne były Poczty Sztandarowe – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej. Po Mszy świętej odbył się przemarsz do naszej Szkoły, złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Bronisława Kamińskiego ps. „Golf”. Następnie na sali sportowej odbyła się akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Na zakończenie w bardzo piękny, podniosły i uroczysty program przedstawił Zespół „Perła”. Młodzi artyści wystąpili z pasją i energią i na zakończenie otrzymali gromkie brawa od widowni. Społeczność Binarowej wsparła także naszych Gości materialnie w czasie Mszy św. i w czasie koncertu w Szkole. Była to bardzo ważna Uroczystość, szczególnie dla młodszego pokolenia a uznanie i szacunek za pielęgnowanie patriotyzmu należy się tak wszystkim organizatorom, występującym jak i uczestnikom.